Yaşam

Benzoxin Jel Ne İşe Yarar? Benzoxin Jel Sivilceye İyi Gelir mi?

Benzoxin Jel Ne İşe Yarar? Benzoxin Jel Sivilceye İyi Gelir mi? Bu yazımızda Benzoxin Jel Prospektüsüne göre Bezoxin Ne İçin Kullanılır? Benzoxin Nasıl Kullanılır, sürüldükten sonra yıkanır mı? Benzoxin Lekelere İyi gelir mi? sorularını cevaplarını ve Benzoxin hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Benzoxin Jel Ne İşe Yarar?

Cilt üzerine kullanılan harici jeller arasında yer alan Benzoxin Jel Ne İşe Yarar? merak edilmekte. Anti-akne preparatları olarak isimlendirilen ilaç grubuna dahil olan Benzoxin Jel uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. Antibiyotik bir krem olması özelliği ile oldukça etkilidir. Aynı zamanda klindamisin, aknedeki bakterilere karşı etkinliği olan bir antibiyotiktir.

Benzoil peroksit komedonların (siyah nokta ve beyaz nokta) azaltılmasında etkilidir. Aynı zamanda aknedeki bakterileri öldürücü etkiye de sahiptir ve cildi daha az yağlı yapar. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde reçete edildiği hastalıkların tedavisinde kullanılır ve oldukça etkilidir.


Benzoxin Ne İçin Kullanılır?

Benzoxin prospektüsüne göre; genel olarak akne tedavisinde kullanılan Bitoxin, aşağıda rahatsızlıkların tedavisinde reçete edilmektedir.

 • Aknelere sebep olan bakterileri azaltır.
 • Akne sayısını azaltır.
 • Siyah nokta, beyaz nokta ve akneli bölgelerin oluşumunu durdurur.
 • Cildi daha az yağlı yapar.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Benzoxin Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremin etkin maddelerine veya içeriğindeki yardımcı maddelerden birine karşı duyarlılığınız varsa kullanmayın.
 • Crohn hastalığı veya ülseratif kolit öykünüz varsa kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirin.
 • Jelin içeriğinde bulunan benzoil peroksit güneş ışığına karşı cildinizi daha duyarlı hale getirebilir. Tedavi süresi boyunca güneşin UV ışınlarına karşı hassaslaşan cildi korumak için uzun kollu üst giysileri, pantolonları ve şapkaları kullanın.
 • Benzoxin jel uygulandığı bölgedeki kılları beyazlatabilir ve kazara bulaştığı kumaşların rengini açabilir.
 • Tedavinin ilk haftalarında kızarıklık ve deri soyulması gibi yan etkileri gözlemleyebilirsiniz. Bu durumda, nemlendirici krem-losyon kullanabilir veya Benzoxin jelin kullanım sıklığını azaltabilir ya da kullanımına birkaç gün ara verebilirsiniz.
 • Soyucu ve kurutucu özelliği olan diğer ürünlerle birlikte kullanılması cildi tahriş edebilir. Bu nedenle, tretinoin, izotretinoin ve tazaroten gibi A vitaminin türevi diğer tedavilerle kullanılmamalıdır. Ayrıca, peeling özelliği olan ürünlerle ve kurutucu etkisi olan alkol içerikli kozmetik/temizlik ürünleriyle birlikte kullanırken dikkatli olunmalıdır.
 • Gözlerinize, ağız içine, burun deliklerinin içine, dudaklarınıza ve vajinanıza sürmeyin. Ayrıca, kesik, sıyrık, açık yara, güneş yanığı veya egzama gibi hasarlı/tahriş olmuş cilt üzerine uygulamayın.
 • Tedavinin ardından uzun süreli ishal veya karın krampları yaşarsanız doktorunuzu bilgilendirin.
 • 12yaşından küçük çocuklarda kullanımı tavsiye edilmez.

Benzoxin Jel Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça, bu talimatları takip ediniz: günde bir kez akşamları cilt ılık su ile yıkanıp kurulandıktan sonra, akneli bölgelere yaygın olarak ince bir tabaka halinde uygulayınız. Jeli uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayınız.
Eğer jel cildiniz tarafından emilmiyorsa çok fazla kullanıyor olabilirsiniz.

 • Benzoxin ile tedavinizin ne kadar süreceği konusunda doktorunuz size bilgi verecektir.
 • Tedaviyi erken kesmeyiniz, çünkü bu durumda tam etkisini gösteremez.
 • Eğer cildinizde aşırı kuruluk ya da soyulma görülüyorsa nemlendirici kullanınız ya da Benzoxin kullanım sıklığını azaltabilir veya kullanımına kısa süreliğine ara verebilirsiniz. Benzoxin her gün kullanılmadığı sürece etkisini göstermeyebilir.
 • Eğer Benzoxin etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Benzoxin Jel Sivilceye İyi Gelir mi?​

Benzoxin krem, ciltteki sivilce ve akne problemlerini tedavi etmek için kullanılan bir topikal ilaçtır. İlacın aktif bileşeni olan benzoyl peroksit, ciltteki yağ bezlerinin salgıladığı yağı kurutarak sivilce oluşumunu önler ve var olan sivilceleri azaltır.

Benzoxin kremi, sivilce ve akne tedavisinde etkili bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, ilacın kullanımı sırasında ciltte kuruluk, tahriş, kızarıklık, soyulma ve kaşıntı gibi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkilerin ciddi olması durumunda, doktorunuzla konuşarak ilacı kullanmayı bırakmanız veya dozunu azaltmanız gerekebilir.

Benzoxin kremi kullanırken, cilt bakımınıza dikkat etmek ve güneşe karşı korunmak önemlidir. Ayrıca, benzoxin kremi başka cilt ürünleri ile birlikte kullanırken, doktorunuza danışmanız gerekmektedir.


Benzoxin Yan Etkileri Nelerdir?

Benzoxin prospektüsüne göre yan etkiler aşağıdaki gibidir.

 • Kaşıntılı ve ilerleyen döküntü, nefes almayı zorlayan yüzde ve ağızda şişlik, nefes tıkanıklığı gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları
 • Şiddetli ve uzun süreli ishal ya da karın ağrısı
 • Şiddetli yanma, soyulma veya kaşıntı

Benzoxin Jel 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Benzixin Jel 2024 eczane satış fiyatı 238,58 TL’dir.

Benzoxin Jel Prospektüsü İçin TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Clindoxyl Jel Ne İşe Yarar? 

👉 Stafine Krem Ne İşe Yarar? 

👉Munderm Jel Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu