Blog

Bir E-posta Uzmanı Gibi Görünmenizi Sağlayacak 7 Gmail Tekniği

Bir E-posta Uzmanı Gibi Görünmenizi Sağlayacak 7 Gmail Tekniği. Günümüz koşullarında iş bulmak zor ve sahip olduğunuz işlere tutunmak’da zor. Bu gibi durumlarda, özgeçmişinizi albenili göstermek ve bir işe girme şansınızı artırmak için farklı beceri sahip olmanız önemlidir.

Bu makalede size çalışmalarınızı daha basit, daha kolay ve daha hızlı hale getiren ve sizi bir E-posta uzmanı gibi gösteren bazı akıllı Gmail teknik’lerinden bahsedeceğiz. Bu sadece iş yerindeki imajınızı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda CV‘nize de bir değer katacaktır.

1- E-posta Dizilerinin Sesini Kapatın

Biri veya diğeri sık sık yanıtladığı için sürekli ping atmaya devam eden e-posta dizileriyle sürekli dikkatiniz dağılıyor mu? Bu e-posta dizisi size sık sık bildirim gönderir, e-posta listenizin en üstünde görünür ve yaptığınız işin dikkatini dağıtır.

Yapabilecekleriniz şunlardır: Konuyu açın, üstteki üç noktayı tıklayın, sesi kapat’ı tıklayın. Bu, ileti dizisini arşivlere taşır ve gerekirse daha sonra kontrol edebilirsiniz.

Sesini açmanız gerekirse, ileti dizisini açın ve sayfanın üst kısmındaki Sesi Kapat etiketinin yanındaki X düğmesini tıklayın.


2. E-postaları Yanıtlamayı Unutmamak İçin;

Bir e-posta alıyorsunuz ve hemen yanıtlamaya hazır olmadığınızı düşünüyorsunuz, bu yüzden bırakıyorsunuz. Bazen birçok kişi bu tür e-postaları yanıtlamayı unutur, çünkü daha fazla e-posta birikmeye devam eder ve unutursunuz. Bazen hatırlasanız bile, o e-postayı daha sonra bulmak genellikle zorlaşır.

Bu nedenle Gmail’de bir erteleme düğmesi vardır. İmlecinizi e-postanın üzerine getirin, sağ taraftaki saat düğmesini tıklayın. Size uygun olan herhangi bir zamanı seçebilmeniz için bir saat ve tarih seçmenizi isteyecektir. Zamanı geldiğinde, e-posta tekrar gelen kutunuzun en üstünde görünecektir.


3. Profesyonel Bir Outlook Benzeri Görünüm Oluşturmak İçin;

Bu, özellikle daha büyük ekranlar için etkilidir. Gmail, E-postalarınıza Outlook benzeri bir görünüm sağlayan bir okuma bölmesi ayarına sahiptir. Bu, gelen kutusundan ayrılmadan mesajları görüntüleyebileceğiniz ve yanıtlayabileceğiniz anlamına gelir.

Sağ üst köşedeki dişli benzeri simgeye tıklamanız yeterlidir; bu, Hızlı Ayarlar panelini açar, Okuma bölmesi ayarına gider ve ardından görünümünüzü seçer – bölmenin sağda veya solda görünmesini isteyip istemediğinizi, ve görünümünüzü yatay veya dikey olarak bölmek isteyip istemediğiniz.


4. E-postalarınızı Kategorize Edin

Bu günlerde aldığımız e-postaların çoğu ya spam ya da promosyon amaçlı e-postalar ve haber bültenleridir ve bunların çoğu sonuçta gereksizdir. Önemli e-postalar genellikle tüm bunların ortasında kaybolur.

Gmail, mesajlarınızı kategoriye göre filtreleyebilir. E-postalarınızı Sosyal, Promosyon ve diğer kategorilere göre ayırabilir.

Dişli simgesini tıklayın ve Tüm Ayarlar’ı açın, Gelen Kutusu ayarlarına gidin ve ardından kategoriler bölümünü tıklayın. Gelen kutunuzun üst kısmında hangi sekmeleri göstermek istediğinizi seçebilirsiniz.


5. Zaman Kazanmak İçin Otomatik İlerlemeyi Etkinleştirin

Gelen kutunuzdan gereksiz e-postaları silmek, muhtemelen en sıkıcı görevlerden biridir. Ve silmeden önce e-postaları açmanız ve bir kez görmeniz gerekirse, Gmail’in varsayılan ayarlarıyla daha da zorlaşır – bir E-postayı açarsınız, siler ve ardından sizi gelen kutusuna geri gönderir. Bir sonraki e-postayı tekrar açmanız gerekir, bu da tıklama sayısını artırır ve bu basit görevi yerine getirmek iki kat daha uzun sürer.

Ayarlarda otomatik ilerlemeyi etkinleştirerek bu süreyi azaltabilirsiniz. Ayarlar’a gidin, Gelişmiş’i tıklayın, Otomatik ilerlet’i tıklayın. Otomatik ilerlemeyi etkinleştirecek olan sağdaki radyo kadranına tıklayın.

Böylece, açılan mesajı sildikten sonra sonraki veya önceki mesaja geçmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.


6. Google Drive Aracılığıyla Büyük Ekler Gönderin

Oluşturma pencerenizin altında bir Drive simgesi göreceksiniz. Drive‘dan dosya eklemek için kullanabilir veya dosya konumuna bir bağlantı gönderebilirsiniz. Bu, Gmail’in 25 MB boyut sınırından çok daha büyük dosyaları göndermenize yardımcı olur.


7. Gelişmiş Arama

Gmail, Google ile aynı olan güçlü bir arama motoruna sahiptir. Bunu anahtar kelimelere göre arama yapmak için kullanmış olabilirsiniz, ancak aynı zamanda tarih aralığı, ek boyutu, konu satırları ve diğer birçok yöntemle arama yapabileceğiniz Gmail’in gelişmiş arama panelini açmak için arama çubuğunun sağındaki aşağı ok düğmesini de tıklayabilirsiniz. filtreler.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu