Teknoloji

Bir Web Sitesi Hakkında Her Şeyi Öğrenmek İçin En İyi Çevrimiçi Araçlar

Bir Web Sitesi Hakkında Her Şeyi Öğrenmek İçin En İyi Çevrimiçi Araçlar. Bir web sitesinin sahibiyle nasıl iletişime geçebilirim? Belirli bir web sitesi nerede barındırılır? Aynı sunucuda başka hangi web siteleri barındırılıyor? Site WordPress mi yoksa Gatsby mi kullanıyor? Bir siteden para kazanmak için hangi reklam ağlarını kullanıyorlar? Bu tür soruların yanıtlarını öğrenebileceğiniz en iyi araçlar bu makalemizde.

Bir Web Sitesi Hakkında Her Şeyi Öğrenmek İçin En İyi Çevrimiçi Araçlar

Herhangi bir web sitesinin her ayrıntısını bilmenize yardımcı olacak en kullanışlı çevrimiçi araçlar;


 • who.is – Web sitesi sahibinin iletişim adresini, e-posta adresini ve telefon numarasını öğrenmek isterseniz, ücretsiz whois arama hizmetini kullanabilirsiniz.

 • whoishostingthis.com – Bir web sitesinin URL’sini girin ve o web sitesinin barındırıldığı şirketin adını gösterecektir.

 • chillingeffects.org – Bir web sitesine karşı telif hakkıyla ilgili bir şikayet olduğunda, bu mektubun bir kopyası Chilling Effects veritabanında arşivlenir. Herkes, belirli bir web sitesine yönelik tüm telif hakkı ihlali şikayetleri hakkında bilgi almak için bu kamuya açık veritabanını sorgulayabilir.

 • myip.ms – MyIP.ms, herhangi bir web sitesi veya IP Adresi hakkında kapsamlı bir rapor sunar. Barındırma sağlayıcısı, bir web sitesinin fiziksel konumu, bir web sitesinin IP Adresi değişiklik geçmişi ve DNS bilgileri hakkında bilgi edinirsiniz. Netcraft da benzer raporlar sunuyor.

 • reversewhois.com – Ters whois araması , birinin diğer web sitelerini belirlemenize yardımcı olur . Whois veritabanında alan adı tescil ettirenin e-posta adresi veya adına göre arama yapabilirsiniz.

 • builtwith.com – Bir web sitesinin teknoloji yığınını öğrenmek için BuiltWith’i kullanın. Bir etki alanının posta hizmeti sağlayıcısını, reklam ortaklarını, bir web sitesine yüklenen izleme araçlarını ve sitenin Amazon S3 veya Google Cloud gibi herhangi bir CDN kullanıp kullanmadığını anlamanıza yardımcı olur.

 • semrush.com – Rakibinizin web sitesini analiz etmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz araç semrush.com dur. SEM Rush, insanların bir web sitesini bulmak için hangi organik anahtar kelimeleri kullandıklarını, sitenin trafiğini ve hangilerinin rakip web siteleri olduğunu anlamanıza yardımcı olur.

 • toolbox.googleapps.com – Alanınızdan Adres Mektup Birleştirme yoluyla gönderilenler de dahil olmak üzere e-posta mesajları alıcının posta kutusuna ulaşmıyorsa, DMARC, DKIM ve SPF kayıtlarının alanınız için doğru şekilde yapılandırıldığını onaylamak için bu Google aracını kullanın.

 • browserstack.com – Farklı işletim sistemi sürümlerini çalıştıran birden çok masaüstü, tablo, iOS ve Android telefonda web sitenizin duyarlı tasarımını kontrol edin.

 • screenshot.guru – Bir web sitesine erişilemezse, web sitesinin kapalı olup olmadığını onaylamak için Google Cloud’da barındırılan Screenshot Guru’yu kullanın.

 • thinkwithgoogle.com – Web sitelerinizin 3G ve 4G ağındaki cep telefonlarına ne kadar hızlı yükleneceğini belirlemenize yardımcı olacak, Google tarafından geliştirilen bir mobil hız aracı. Mobil hız puanınızı diğer web siteleriyle de karşılaştırabilirsiniz.

 • testmysite.io – Sitenizin dünyanın farklı bölgelerinden yükleme süresini ölçecek için kullanabilirsiniz.

 • Developers.google.com – Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda herhangi bir web sitesinin Sayfa Hızı puanını bulun. Bu sayı ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Google aracı ayrıca puanın nasıl iyileştirilebileceği konusunda öneriler sunar.

 • htparchive.org – HTTP Arşivi, bir web sitesi için performansla ilgili tüm ölçümlerin bir deposudur. Sayfaların boyutunun, ortalama yükleme sürelerinin ve zaman içindeki başarısız isteklerin (eksik kaynaklar) sayısının kaydını tutar.

 • Web Uptime – Alanınız kapandığında veya erişilemez olduğunda uyarılar almak için bu açık kaynaklı Google E-Tablolar tabanlı web sitesi izleme aracını kullanın.

 • DNS’yi Temizle – Bir etki alanı için Google DNS önbelleğini temizlemek için bu aracı kullanın . Son birkaç gün içinde kayıt şirketlerini veya DNS barındırmayı değiştirerek etki alanınız için DNS sunucularını değiştirdiyseniz, herhangi bir alt etki alanını temizlemeden önce ana etki alanı adınızı temizleyin. OpenDNS ayrıca DNS önbelleğini yenilemek için bir web aracına sahiptir .

 • DomainTools – Araç, bir veya daha fazla web alanını izler ve alan adı sona erdiğinde, alan yenilenirken, ad sunucuları değiştiğinde veya alan adı için kayıt sahibi bilgileri güncellendiğinde e-posta uyarıları gönderir.

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu