Teknoloji

Birlikte Film İzleme Sitesi Watch2gether Nasıl Kullanılır?

Birlikte Film İzleme Sitesi Watch2gether Nasıl Kullanılır? Birlikte film veya video izlerken sesli veya görüntülü konuşmak isteyenler için ücretsiz olarak kullanıma sunulan Watch2gether sitesi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık.

Watch2gether Nedir?

Watch2Gether, çevrimiçi bir platformdur ve kullanıcılara video izleme ve paylaşma imkanı sunar. Bu platform, farklı video platformlarından (YouTube, Vimeo, Dailymotion vb.) videoları bir araya getirerek, kullanıcıların aynı anda izlemelerine olanak tanır.

Watch2Gether’ı kullanmak oldukça basittir. İlk adım olarak, Watch2Gether web sitesine giderek ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesap oluşturduktan sonra, bir oda oluşturabilirsiniz. Bu oda, arkadaşlarınızla veya başkalarıyla video izlemek ve paylaşmak için kullanacağınız bir alan olacaktır.

Oda oluşturduktan sonra, Watch2Gether size bir oda bağlantısı sağlayacaktır. Bu bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşarak onları davet edebilirsiniz. Davet ettiğiniz kişiler, bağlantıyı tıklayarak odaya katılabilirler.
Odaya katılan herkes, aynı anda video izleyebilir. Watch2Gether, videoları senkronize bir şekilde oynatır, yani herkes aynı anda aynı noktada videoyu izler. Bu, arkadaşlarınızla veya başkalarıyla birlikte film izlemek, müzik dinlemek veya herhangi bir videoyu paylaşmak için harika bir deneyim sunar.

Ayrıca, Watch2Gether’da sohbet etme imkanınız da vardır. Oda içindeki diğer kullanıcılarla sohbet edebilir, emoji ve etiketler gönderebilirsiniz. Böylece, video izlerken etkileşimde bulunabilir ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
Watch2Gether ayrıca video oynatma listeleri oluşturmanıza da olanak tanır. Bu sayede, birçok videoyu bir araya getirerek ardışık olarak izleyebilirsiniz. Oynatma listeleri, video izleme deneyiminizi daha da özelleştirmenize yardımcı olur.

Watch2Gether İle:

 • Video izlerken arkadaşınızla mesajlaşabilir, sesli veya görüntülü konuşma seçeneklerini kullanabilirsiniz.
 • Sadece dizi ve film değil; YouTube, Instagram, Twitch, Tiktok gibi uygulamalarda canlı yayınlar ve çeşitli videolar izleyebilirsiniz.
 • Müzik dinleyebilir veya alışveriş yapabilirsiniz!
 • Üye olursanız bir izleme listesi oluşturup kaydedebilirsiniz.
 • Web sitesinin arka planını istediğiniz gibi ayarlayabilir, kullanıcı adı oluşturabilirsiniz.

Watch2gether Nasıl Kullanılır?

Watch2gether, çevrimiçi olarak video izlemek ve paylaşmak için kullanılan bir platformdur. Watch2gether kullanmanın 2 yolu vardır. İlk olarak sitenin kendi önerdiği uygulamalardan direkt olarak izleme, ikincisi ise ekran paylaşımı yaparak izleme seçeneğidir.

 1. İnternet tarayıcınızı açın ve Watch2gether web sitesine gidin. Ana sayfada, “Create a room” (Oda oluştur) butonuna tıklayın.
 2. Oda oluşturduktan sonra, bir oda adı belirlemeniz gerekecektir. İstediğiniz bir adı seçin ve “Create” (Oluştur) butonuna tıklayın.
 3. Oda oluşturulduktan sonra, paylaşmak istediğiniz videoyu aramak için “Search” (Ara) kutusunu kullanabilirsiniz. Arama sonuçlarından bir video seçin ve “Add” (Ekle) butonuna tıklayın.
 4. Videoyu ekledikten sonra, oynatma kontrol düğmeleri görünecektir. Bu düğmeleri kullanarak videoyu oynatabilir, duraklatabilir, ileri sarabilir veya geri alabilirsiniz.
 5. Ayrıca, oda üyeleriyle sohbet etmek için sağ üst köşede bulunan sohbet kutusunu kullanabilirsiniz. Burada metin mesajları gönderebilir ve diğer kullanıcılarla iletişim kurabilirsiniz.
 6. Oda sahibi olarak, videoyu kontrol etmek için “Room settings” (Oda ayarları) düğmesine tıklayabilirsiniz. Burada videoyu sadece sizin kontrol edebileceğiniz bir şekilde kilitleyebilir veya diğer kullanıcılara da kontrol yetkisi verebilirsiniz.
 7. Ayrıca, Watch2gether’da YouTube, Vimeo, Dailymotion ve SoundCloud gibi farklı platformlardan video ve ses içeriği paylaşabilirsiniz. Sadece URL’yi kopyalayın ve “Paste media URL” (Medya URL’sini yapıştır) kutusuna yapıştırın.
 8. Oda sahibi olarak, odaya katılan kullanıcıları yönetmek için “User management” (Kullanıcı yönetimi) düğmesini kullanabilirsiniz. Burada kullanıcıları yasaklayabilir, seslerini kapatıp açabilir veya onları odayı terk etmeye zorlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Arkadaşlarınızla Birlikte Film İzleyin

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu