Teknoloji

Bitexen Nedir, Güvenilir mi? Bitexen Nasıl Kayıt Olunur?

Bitexen Nedir, Güvenilir mi? Bitexen Nasıl Kayıt Olunur?. İlerleyen teknoloji sonrasında kripto paralar hayatımıza girdi. Kripto paralardan sonra ise kripto para alım satımı için farklı platformları da duymuşsunuzdur.

Bitexen Nedir?

Kripto paraların hayatımızda yer etmesinden sonra birbirinden farklı platformlarda bitcoin ve altcoin alım satımı için bir çok uygulama piyasaya sürüldü. Kripto para borsası olarak da adlandırılan bu uygulamalardan biri de Bitexen. Türkiye’de kurulmuş olması sebebiyle Türkiye’de daha fazla kullanıcısı olan Bitexen, tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen sistem üzerinden çalışmaktadır. İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan platformda yeni özellikler ile birlikte farklı imkanlar ve fırsatlar da yaratılmaktadır.

Yeni yatırım aracı olarak da kullanılan Kripto para alım satımı yani bitcoin ve altcoinler için bir platform kullanmak zorundasınız. Hal böyle olunca Türk mühendisler tarafından geliştirilen Bitexen, Türkiye’de en çok kullanılan platformlardan biridir.

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi Mühendisleri tarafından kripto para alim ve satım işlemleri için oluşturulan bir kripto para borsası olan Bitexen, tamamıyla Türk Mühendisler tarafından oluşturulduğu için sitenin ara yüzü tamamen Türkçe olup, anlaşılması ve kullanılması sanıldığının aksine oldukça basittir. Peki ama Bitexen Nasıl Kayıt Olunur? Bitexen Nasıl Kullanılır, Güvenli mi? İşte tüm merak edilenler…


Bitexen Nasıl Kayıt Olunur?

Bitexen’e üye olmak isteyenler öncelikle resmi www.bitexen.com internet sitesine giriş yapıp ardından hesap oluştur sekmesinden tüm adımları takip edip yeni hesap oluşturabilirler. Aynı zamanda IOS ve Android içinde uyumlu uygulama ile de hesap oluşturabilirsiniz. Ardından oluşturduğunuz hesab ile  tüm kripto para işlemleriniz Bitexen platformu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bitexen Hesabı Nasıl Oluşturulur?

  • Uygulamanın Bitexen resmi internet sitesine (bitexen.com) giriş yaptıktan sonra giriş bölümünden hesap oluştur sayfasına erişilmelidir.
  • İlgili sayfada ilk olarak kullanılacak e-posta adresi girilmelidir.
  • Ardından isim, soy isim, şifre  ve Referans Kodu girilerek mevcut politika ve şartları içeren bölümlerin onaylanması gerekmektedir.
  • Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra e-posta adresine gelecek aktivasyon maili üzerinden üyelik onaylanmalıdır.
  • Üyelik onaylama işlemleri sonrasında sistemde istenildiği zaman oturum açılabilir ve kişiler üyelikleri üzerinden işlem yapabilir.

Referans kodunu kullanarak üye olabilirsiniz. ( 920240080 )


Bitexen Kimlik ve Adres Doğrulaması Neden Gerekiyor?

Bu platformunda limit sınırlaması olmadığı için kimlik ve adres doğrulaması yapılması gerekmektedir. Doğrulama işlemlerinde kimlik onayı için doğrulama ekranındaki doküman yükle bölümünden istenen belgelerin yüklenmesi gerekir. Aynı şekilde adres onaylamasının da yapılması ile birlikte kişiler istediği şekilde alım satım yapabilmektedir.

Sistemin güvenliğinin sağlanması ve aynı zamanda olası sahtekarlıkların önüne geçilebilmesi adına dünya genelinde kripto para ticaretine imkan sağlayan platformların hemen hemen hepsinde zaten benzer onaylama süreçleri bulunmaktadır.


Bitexen Kripto Para Alım ve Satımı Nasıl Yapılır?

Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra ve hesabınızı onaylattıktan sonra sistemde yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Alım satım işlemleri için al/sat bölümü üzerinden işlemler yapılabilir. Bu bölümde yer alan alış ve satış gibi farklı bölümler üzerinden kişiler hangi para birimi üzerine alım ya da satım yapacaksa onu belirtmeli ve ardından toplam yatırım tutarını girmelidir. Yapılacak olan bu işlem ile birlikte işlem sıraya alınacak ve kısa süre içerisinde gerçekleştirilecektir.

Bu aşamada kullanıcıların yapabileceği ek bir işlem bulunmadığı gibi yatırım ile ilgili diğer işlemler yapılabilir. Kişiler, seçtikleri kripto paranın belirli bir değeri aştıktan sonra otomatik olarak satılmasını sağlayacak şekilde satış emri verebilir. Aynı şekilde en uygun alım tutarına ulaştığında alım yapılabilmesi adına da alış emirleri verilebilir.

Alış ve satış işlemlerinde aynı zamanda diğer kullanıcılar tarafından verilen alış ve satış emirleri üzerinden de fırsatlar yakalanabilir. Kullanıcılar tarafından oluşturulan alış ve satış işlemlerinde kripto para birimine göre farklar olabilmektedir. Sektörün takip edilmesi ve buna bağlı olarak geliştirilerek alış ve satış emirleri ile kripto paralar üzerinden kazanç sağlanabilir.


Bitexen Nasıl Kullanılır?

Kripto Borsası olarak da adlandırılan Bitexen hesap oluşturduktan ve hesabınızı onaylattıktan sonra;

  • Yapacağınız işlem para yatırmaksa, TL yatırabilmek için; Bitexen ana sayfasında sayfasında bulunan “Hesaplarım > Varlıklarım ” bölümünden “TRY-Yatır” butonuna tıklamanız gerekiyor. “TRY-Yatır”a tıkladığınız zaman şirketimiz Ziraat Bankası, Fibabanka ve Golden Global Bank hesaplarına ait IBAN numarasını ve size özel “İşlem Açıklaması”nı görüntüleyeceksiniz. Ardından mobil bankacılık üzerinden gerekli alanları doldurarak para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Yapacağınız işlem para çekmekse, TL çekebilmek için Bitexen ana sayfasında
    bulunan “Hesaplarım > Varlıklarım” ekranında “TRY-Çek” butonuna tıklayarak para çekme giriş ekranını açabilirsiniz. Alım satım emleri için, uygulamaya veya site siteye giriş yaptıktan sonra alt sekmede bulunan al sat bölümüne tıklayınız oradan istediğiniz coini kolayca alıp satabilirsiniz.

Bitexen Avantajları Nelerdir?

Kripto para borsası içerisinde birçok avantaj örnek olarak gösterilebilir. Bunlardan biri genel olarak güvenlik amaçlı olarak kullanılmakta olan uygulamalar ve kripto para varlıklarınızın güvence altına alınması olarak söylenebilir. Bunun haricinde sistemin kolay ve erişebilir bir ara yüzü olması da, sunulan bir diğer avantaj olarak gösterilebilir. Piyada içerisinde yazılmış olan algoritmalar ya da kendi algoritmalarınız için kullanılması adına API destekleri ve çok daha fazlasının yer almakta olduğu hizmeti ile birçok avantajı sunmaktadır.

Borsanın kendine ait olan kripto parası Exen coin ile ödenmekte olan komisyon ücretlerinde indirim sağlama gibi fırsatlar da sunabilmektedir. 10 exen ve daha fazlasını cüzdanınızda barındırdığınız takdirde, komisyon oranının %10’u, 20 exen ve daha fazlasını cüzdanında barındıran kullanıcılar %20, 100 exen ve daha fazlasını cüzdanında barındıranlar ise %50 oranlarında haftalık ödemiş olduğu komisyon ücretlerini geri iade edilmektedir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Metaverse Arsa Fiyatları: Türkiye’de Metaverse Arsa Nereden, Nasıl Alınır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu