Yaşam

Bu 11 Tavsiye Gerçek Mutluluğu Bulmanıza Yardımcı Olabilir

Bu 11 Tavsiye Gerçek Mutluluğu Bulmanıza Yardımcı Olabilir. Gerçek mutluluğu bulmak çoğu insanın gerçekten kavrayabildiğinden çok daha karmaşıktır. Kendimizi daha iyi hissettiren ve yüzümüze gülücük veren şeyler yapan insanları bulabildiğimiz halde, gerçek mutluluk içten gelir.

Bu 11 Tavsiye Gerçek Mutluluğu Bulmanıza Yardımcı Olabilir

Mutluluğu bulmanın püf noktası, onu arayarak zamanınızı boşa harcamayı kesmektir, ortalama bir insan bunu kabul etmek istemeyecektir. Bazılarımız tüm hayatımızı boyunca burunlarımızın altında olan bir şey aramaya harcıyor ve bence kendi içinde oldukça trajik. Aşağıda gerçekten mutlu olmak için bulabileceğim en iyi ipuçlarından bazılarını gözden geçireceğim. 

Kendinizi sıkışmış hissediyorsanız veya hiçbir şey sizi artık devam ettirmek istemez gibi hissediyorsa, bu ipuçları hayatınıza biraz kıvılcım getirmenize yardımcı olabilir. Tüm sorunlarınızı çözmek için yeterli olmamakla birlikte, bu ipuçları kendinizi ve mutluluğun nasıl çalıştığını daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir ve olacaktır.

1. Başkalarına değil kendinize kibar davranın

Kendine bu kadar kaba davranmayı bırak. Başkasına bir şey söylemeyeceksen neden kendine söyledin? Başkalarına sundukları bakımı, hak ettikleri kadar hak ediyorsunuz.


2. Gerçekten zevk aldığınız bir şeyi yapın

Elbette, hepimizin çalışması ve para kazanması gerekiyor, işte dünya böyle ama nefret ettiğiniz bir işte kalmak zorunda değilsiniz. İşinden hoşlanmıyorsan başka bir tane bul. Hayatınızı mahvetmek için zamanınızın çoğunu harcayacağınız bir yere izin vermenin anlamı yoktur.


3. Biraz daha az endişelenmeye çalışın

Kontrol edemediğimiz şeyler hakkında endişelenmenin anlamı yok. Eğer geceleri asla devam etmeyecek durumlara vurgu yaparak kendinizi ayakta tutarsanız, kendi mutluluğunuzu kapatırsınız. Kendi deliliğini yaratıyorsun ve bir noktada ya da başka bir yerde durması gerekiyor, bırakmayı öğren.


4. Etrafınızdakileri kabul edin ve kötülerle ilişkilerinizi kesin

Hayatınızdaki insanlar için mazeret kurmayı bırakın. Birisi senin için kaba biriyse ya da seni kullanıyorsa, onları hayatından çıkar. Seni aşağı indiren ya da geri tutan kimse senin dairende olmayı hak etmiyor.


5. İyi olmadığınızı kabul etmeye istekli olun

En kötüsün ve çığlık atmak üzereyken, her şey yolundaymış gibi davranmayı bırak. Bazen düzgünce işleyebilmemiz için bu tarafımızı göstermeye istekli olmak zorundayız. Mutluluktan uzaklaştıkça kendini daha fazla saklarsın.


6. Geçmişi bırak

Geçmişin seni tanımlamıyor. O zamanlar olduğunuzdan farklı bir insansınız ve yaptığınız hatalar şu an kim olduğunuzu yansıtmıyor. Geçmişi bırakalım, tek yaptığı seni engellemektir.


7. Tüm iyi şeyleri takdir edin

Hayatta çok şey var gibi görünmese de, oldukça şaşırtıcı şeyleriniz var. Seni seven ve önemseyen ve geçmişte olduğundan çok daha yakın olman gereken insanlara sahipsin. Arada bir sırtın üstüne birer tane atmayı unutma.


8. Hayatta bir amaç bulun

Söylemesi yapmaktan daha kolay olsa da, bu hayatta hepimizin bir amacı var. Kendinizinkini hızlı bir şekilde bulup bulamayacağınız sorusudur. Belki de tutkularına dalarak başlamalısın.


9. Küçük şeylere odaklanın

Bazen hayattaki en küçük şeyler bize en çok neşeyi getirebilir. Eğer çalıştıysanız ve gerginseniz durun ve gülleri koklayın. Birine ihtiyacınız varsa ara verin, hayat kısa, ve düşündüğümüz kadar vaktimiz yok.


10. Her zaman ‘evet’ demeyi bırakın

Başa çıkabileceğinden fazlasını almayı bırak. Eğer yapacak çok şeyiniz varsa, daha fazla insana ‘evet’ deyin. Kendi sınırlarını bil ve ‘hayır’ kelimesini kullanmaktan korkma.


11. Duygularınızın nereden geldiğini bilin

Hissettiğin şekilde diğer insanları suçlamayı bırak. İşleri yıkmaya ve ortaya çıktıkça hissettiğiniz her duygu kaynağını ele almaya başlayın. Bunu yönetmeden onlardan geçmenin bir yolu yoktur.

Bunlar daha iyi bir zihniyet geliştirmemize ve zihinsel durumumuza odaklanmamıza yardımcı oluyor. Aklınıza bakmıyorsanız, ihtiyaç duyduğunuz kadar umutsuzca hissettiğiniz mutluluğu asla bulamayacaksınız. Kendinize karşı dürüst olun ve parçaları açık bir şekilde yapamadıklarında formda tutmaya çalışmayı bırakın.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu