Gündem

Bu 7 Özellikten Biri Varsa Duygusal Olarak Çok Zekisin

Bu 7 Özellikten Biri Varsa Duygusal Olarak Çok Zekisin. Duygusal olarak ne kadar zeki olduğumuz konusunda hepimiz farklı sıralamalara giriyoruz. Bazı insanlar duygusal açıdan çok zeki, bazıları ise bölgede ciddi ölçüde yoksundur.

Bu 7 Özellikten Biri Varsa Duygusal Olarak Çok Zekisin

Duygusal olarak zeki insanlar, başkalarının bu dünyaya koyduğu şeylerle çok empatik ve rahatlatıcı bir duruşla yüzleşebilirler, çünkü onlarla ilgisi olmayan şeyler üzerinde daha fazla resme bakabiliyorlar. Duygusal zekada yüksek olanlar genellikle yaşamlarında genel olarak çok daha dönüştürücü hale gelir.

Aşağıda, herkesin yaşamında sahip olamayacağına dair duygusal olarak zekice olan işaretlerden bazılarının üzerinden geçeceğim. Bunların hepsini kendi içinde bulabilirsen, diğer insanların çoğundan daha duygusal olarak zekisin ve muhtemelen hayatındakiler arasında göze çarpıyorsun. Bu tür şeyler, hayal edebileceğinizden daha fazla şekilde büyümenize yardımcı olacak bir özelliktir.

1. Her zaman ayrı durumlar seçiyorsunuz

Asla değeri olan şeyleri kabul etmiyorsun. Bir şeyler yanlış gözüktüğünde veya birileri aşağı göründüğünde, neler olduğunu anlamak ve işleri değiştirmek konusunda bir fark yaratmak için çalışırsınız. Ne yapılması gerektiğini ve bunu yapmanız konusunda en iyisi sizsiniz.


2. Başkalarının duygularını düşünürsünüz

İşlerin kontrol altında tutulması konusunda asla zaman kaybetmezsiniz. Bir şey yapmadan önce her zaman başkalarının nasıl tepki vereceğini düşünürsünüz. Günün sonunda kendi hayatınızı nasıl istediğiniz şekilde yaşarken, başkalarını sebepsiz yere kızdırmazsınız.


3. Kusurlarınızı kabul edersiniz ve hatalarınıza karşı çıkarsınız

Bu gezegendeki hiç kimsenin mükemmel olmadığını ve kendi bedeninizdeki ve zihninizdeki kusurların sizi kim olduğunun farkında olmadığını biliyorsunuz. Yanlış bir şey yaptığın zaman özür dilemekten çekinmiyorsun ve mahvolurken sorumluluk almakta hızlısın. Sen kendin için çok haklısın.


4. Kendine sahip olmaktan asla vazgeçemezsin

Dünyanın seni yenmesine izin vermiyorsun. Güçlü olman gerektiğinde, güçlüsün. Zaman zaman duygusallaşıyor olsanız da, içinden geçtiğiniz şeyleri ele alıyorsunuz ve size uygun şekilde hizmet etmeyen şeyleri bırakıyorsunuz.


5. Eleştirildiğinde kapatma yapmazsınız

Birisi sizi eleştirdiğinde, sadece onu kapatmazsınız, olması gerektiği gibi alırsınız ve ondan inşa edersiniz. Bunun her zaman bir olumsuzluk ortamından gelmediğini ve değiştirilmesi gereken şeyleri ele almaya istekli olduğunuzu biliyorsunuz. Sen çoğunun aksine büyümek istiyorsun.


6. Her şeyden önce kendi içinde motivasyonu buluyorsun

Hayatta daha iyisini yapmak için kendinizi motive edebilirsiniz. Birisinin gelip sizi ayaklarınızdan süpürmesini beklemek yerine, kendinizi kontrol altında tutarsınız. Bu çoğu insanın yapabileceği bir şey değil ve bunun için kendinle gurur duymalısın.


7. Sınırlarınız iyi yerleştirilmiş ve ödün vermez

Kim olduğunu ve sınırlarının nerede olduğunu biliyorsun. İnsanların her yerinden yürümesine izin vermiyorsun ve stresli ve boğulmuş olduğunda ‘hayır’ demeyi reddeden bir insan değilsin. Kendi iyiliğini gerçekten göz önünde bulundurabiliyorsun.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu