Gündem

Burun Estetiği Fiyatları 2024 – Özel – Devlet Burun Estetiği Ameliyat Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları 2024 – Özel – Devlet Burun Estetiği Ameliyat Fiyatları. Burun estetiği yani Rinoplasti olmayı düşünenler için Lazer, tamponsuz kapalı izsiz Devlet ve Özel hastane burun ameliyatı fiyatlarını listeledik. Burun estetiği, burunun şeklini ve boyutunu değiştirmek için yapılan cerrahi bir prosedürdür. Burun estetiği, burun ucu, burun sırtı, burun delikleri ve burun kemiklerindeki düzensizlikleri düzeltmek için yapılır.

Burun Estetiği Fiyatları 2024

Burun estetiği kişinin yüzüne uygun kendisi tarafından beğenilen bir buruna sahip olmak için ya da solunum problemleri nedeniyle bir çok kişi tarafından yaptırılmaktadır. Burun estetiği, rinoplasti olarak da bilinir. Bu işlem burunun kemik, kıkırdak ve yumuşak dokularının yeniden şekillendirilmesini içerir.

Devlet hastanelerinde rinoplasti fiyatları hastanenin standart ücretlerine göre belirlenir. Bu durum, her hasta için aynı fiyatın geçerli olacağı anlamına gelmez. Burun estetiği olan kişilerin hastanede kalış süresi, tıbbi malzeme ve ilaçları aynı olmayabilir. Bu nedenle hastaneye ödenecek ücret değişebilir.

2023 yılında Devlet Hastanelerinde ameliyatın türüne, doktora ve hastaneye bağlı olarak 2.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. Üniversite hastanelerinde ise bu ücret 4.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir. Devlet hastanelerinde yapılan burun ameliyatları eğer nefes alma zorluğu, kırılma gibi durumlarda yapılırsa işlemler devlet tarafından karşılanmaktadır.

Özel Hastanelerde ise burun estetiği ameliyatları 12.000 TL ile 50.000 TL arasında değişmektedir. Bu değişkenlik ameliyatın türüne göre farklılık göstermektedir.

Burun estetiği yaptırmak istiyorsanız Devlet Hastanelerinde mi yoksa Özel hastaneler demi olacağınıza karar verdikten sonra muayene olduktan sonra fiyat almanız en sağlıklı seçenektir.


Burun Estetiğini Sigorta Karşılıyor mu?

Sağlık amacıyla yapılan burun cerrahisi işlemleri, devlet tarafından karşılanmaktadır. Ancak burun estetiği amacıyla yapılan cerrahi müdahaleler, devlet ya da özel hastane fark etmeksizin sağlık sigortası tarafından karşılanmamaktadır. Bu tür estetik müdahalelerin maliyetleri SGK tarafından karşılanmamaktadır.


Burun Estetiği İçin Yaş Sınırı Var mı?

Burun estetiği yapılabilmesi için bir bireyin fiziksel gelişimini tamamlamış olması gerekir. Bireylerin fiziksel gelişimi kişiden kişiye farklılık gösterse de 16-18 yaşlar arasında gelişim tamamlanmaktadır. Ülkemizde 18 yaşını tamamlamış yani fiili ehliyete sahip ve akıl sağlığı yerinde olan herkes burun estetiği yaptırabilir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Rinoplasti (Burun Estetiği) Kimlere Yapılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu