Teknoloji

Google Uçuş Arama Nasıl Kullanılır?

Google Uçuş Arama Nasıl Kullanılır?. Yaklaşan bir seyahat veya tatil planlamayı düşünüyorsanız, seyahat acentelerini atlayabilir ve Google Uçuş Arama’yı kullanarak yaptıkları en iyi fırsatları elde edebilirsiniz. Google Uçuş Arama, mevcut tüm uçuş programları ve fiyatları için havayolu ve seyahat acentesi veritabanlarında arama yapar. Bu, seyahat acentelerinin yaptığı en iyi uçuş fiyatları hakkında aynı bilgileri edinebileceğiniz anlamına gelir.

Hepsinden iyisi, Google Flights, size uçuşa check-in hatırlatıcıları ve diğer güncellemeleri vermek için Google hesabınızla entegre olur. Bilgisayarınızda ve mobil cihazınızda kendi kişisel seyahat acentenizin olması gibidir.

Google Uçuş Arama Nasıl Kullanılır?

Çoğu kişi, ana sayfayı ziyaret ederek, kalkış ve varış havalimanlarını veya şehirleri ve ayrıca kalkış ve dönüş tarihlerini yazarak Google Uçuş Arama’yı kullanır.

Google Uçuş Arama sayfasında akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır. Kalkış veya varış yapacağınız havalimanını tam olarak bilmiyorsanız, şehrin adını yazmanız yeterlidir. Bu, seçmeniz için yakındaki tüm havalimanlarını içeren bir arama penceresi açacaktır.

Seyahat tarihleri ​​de faydalı bir ipucu sunar. Tarihleri ​​yazarken, takvimin üzerine yerleştirilmiş fiyatları göreceksiniz. Bu, kalkış veya dönüş tarihlerinizi değiştirmenin seyahat fiyatlarını nasıl etkileyebileceğini gösterir.

Kalkış veya varış noktanızı sadece birkaç gün kaydırırsanız, potansiyel olarak seyahatinizden yüzlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

Tasarruflarınızı katlamak için seyahatinizi sezon dışı veya daha yavaş seyahat aylarına ayarlayın.

Tüm uçuş seçeneklerinizi görmek için Ara’yı seçin.


Google Uçuş Sonuçlarına Göz Atma

Sonuçlar sayfası, kalkış ve varış saatleri, toplam seyahat süresi (duraklamalar dahil), kaç durak ve bir gidiş-dönüş biletinin toplam fiyatı dahil olmak üzere mevcut tüm uçuşları gösterir.

Sonuçların varsayılan olarak bir yolcu ve gidiş-dönüş olduğunu göreceksiniz. Sonuçlar, en ucuz uçuşlardan daha pahalı seyahat seçeneklerine kadar sıralanır . Genellikle En iyi gidiş uçuşları bölümü, daha az aktarmalı daha ucuz seçenekleri de içerir.

Bu arama sonuçlarını, üst kısımdaki arama alanlarının altında bulunan açılır menüleri kullanarak değiştirebilirsiniz. Bunlar şunları içerir:

  • Çantalar : Kabin bagajı veya kayıtlı bagajların fiyatları nasıl etkileyeceğini görün
  • Duraklar : İstediğiniz maksimum durak sayısına ayarlayın
  • Havayolu Şirketleri : Yalnızca belirli havayollarını dahil edin
  • Fiyat : Uçuşların fiyat aralığını sınırlayın
  • Saatler : Giden ve dönüş uçuşunun kalkış ve varış zamanlarını sınırlayın
  • Bağlantılı havaalanları : Belirli bağlantılı havalimanlarını hariç tutun
  • Diğer : Uçuş süresini sınırlayın ve farklı havayollarından bilet almanın daha ucuz olup olmadığını görmek için ayrı biletler ekleyin

Seçtiğiniz seyahat tarihinin fiyatı nasıl etkilediğini ve değiştirilmesinin maliyeti nasıl düşürebileceğini görmek için uçuşlar listesinin en üstünden Tarihler’i seçin .

Fiyatların daha uzun sürelerde nasıl değiştiğine dair alternatif bir görünüm elde etmek için Fiyat grafiği’ni seçin . Bu, seyahatinizi daha ucuz olabilecek başka bir aya taşıma seçeneğiniz varsa yardımcı olabilir.

Kalkış ve varış yerlerinizdeki yakındaki tüm havaalanlarının bir haritasını görmek için Havaalanları’nı seçin . Havaalanınızı herhangi bir yerde değiştirmenin biletinizin maliyetini düşürüp düşürmediğine bakın.

Bazen bu, her iki uçta da biraz daha uzun bir sürüş gerektirebilir, ancak indirimli bilet fiyatı buna değer olabilir.

Uçuşunuzun tarihi yanlışsa, sayfanın üst kısmındaki Fiyatları takip et kaydırıcısını etkinleştirdiğinizden emin olun . Bu, geziyi hesabınızın izlenen geziler listesine ekler.

Daha sonra, takip edilen uçuş fiyatlarınızı görmek için sol üstteki menüyü seçin ve Takip edilen uçuş fiyatlarını seçin .

Hemen satın almak zorunda değilseniz, aynı seyahat için birkaç seyahat rotası ekleyebilir ve bu fiyatları takip edebilirsiniz. Seyahat gününüze yaklaşırken, bu özelliği, fiyatı yukarı değil, aşağı kaymış olan bileti almak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca, takip ettiğiniz fiyatları ana sayfada Takip edilen fiyatlar bölümünün altında küçük bloklar olarak göreceksiniz.


Google Flights Keşfet’i Kullanma

Ana sayfada, Varış noktalarını keşfedin’i seçerseniz , Google Uçuş Arama alanına ulaşırsınız.

Burada haritada farklı konumları seçebilir ve bulunduğunuz yerden oraya uçmakla ilgili her türlü seyahat bilgisini görebilirsiniz.

Bir lokasyon seçtiğinizde ekranın sol tarafında mevcut uçuşları ve fiyatları görebilirsiniz. Ayrıca şunları göreceksiniz:

  • Gideceğiniz yerdeki otel fiyatları
  • Orada yoğun ve yoğun olmayan seyahat mevsimleri
  • Bölgedeki en yüksek puan alan etkinlikler ve turistik yerler

Google Uçuş Keşfi, bir tatile ihtiyacınız olduğunu bildiğinizde, ancak bir servet harcamadan nereye gideceğinizden emin olmadığınızda kullanabileceğiniz harika bir araçtır.

Haritayı en ucuz varış noktası için arayın ve ardından fırsatın göründüğü her yerde maceranızı planlayın!

Diğer Google Uçuş Özellikleri

Google Uçuş Arama’da nereye bakacağınızı bilmediğiniz sürece asla keşfedemeyeceğiniz bir dizi başka yararlı alan vardır. İşte en kullanışlı özellikler için birkaç yararlı ipucu.

Seç Gezileri sol menüden seçin bir gezi oluştur Nerede yanına? Bölüm.

Bu, her seferinde bir hedef olmak üzere bir seyahat planı oluşturmanıza olanak tanır.

Bitirmek için Kaydet’i seçin . Oluşturduğunuz ve kaydettiğiniz her gezi , Google Uçuş Arama’da sol menüden Geziler’i seçtiğinizde görünecektir .

Uçuş fiyatlarını, otel ipuçlarını ve bu gezilerin ayrıntılarını planlarken Google’dan diğer yararlı bilgileri almak için bu gezilerden herhangi birini seçin.

Seç Oteller sol menüden ve yararlı bir otel fiyat arama aracı erişebileceksiniz. Çoğu kişi, Google Uçuş Arama’nın dünya çapında uygun fiyatlı oteller bulmalarına da yardımcı olabileceğinin farkında değil.

Booking.com, Vrbo.com ve diğer siteler gibi sitelerdeki kiralık yazlıkları görmek için sol menüden Tatil kiralamaları’nı seçin . Bunlar, çoğu otel odasından daha uygun fiyatlı uzun süreli konaklama fiyatları sunan kiralamalardır.

Daha fazla ayrıntı, fotoğraf ve fiyatlandırma görmek için herhangi bir tatil evi seçin. Ayrıca yapılacak şeyler, yakındaki havaalanı konumları, toplu taşıma bilgileri ve daha fazlası gibi konum bilgilerini de görebilirsiniz .

Gördüğünüz gibi, Google Uçuş Arama’da uçuşlardan çok daha fazlası var. Tüm seyahat ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabilir ve seyahatiniz sırasında her şeyde en iyi fiyatları aldığınızdan emin olabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Google Home Nasıl Kurulur?

👉 Google Haritalar’da Pin Nasıl Bırakılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu