Teknoloji

Google Home Nasıl Kurulur?

Google Asistan, ışıklarınızı açabilir, soruları yanıtlayabilir ve videoları akıllı TV’lerinize birkaç kelimeden başka bir şey olmadan aktarabilir . En iyi bölüm, kurulum ve kurulumun basit olması ve yalnızca birkaç dakika sürmesidir. Tüm cihazlar hemen hemen aynı şekilde kurulur, bu nedenle hangi modele sahip olduğunuz önemli değildir.

İşte bir Google Home, Mini veya Home Hub’ı nasıl kuracağınız. Süreç, modellerin her biri için aynıdır. 

Google Home Nasıl Kurulur?

Google Home’u kurmak basittir. 

 1. Başlamak için Google Home uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirin veya açın. 
 2. Cihazın fişe takılı ve tamamen açık olduğundan emin olun; kuruluma hazır olduğunda bir zil sesi duyacaksınız. 
 3. Uygulama açıkken, ekranın sol üst köşesinde bir + simgesini bulun. Yeni bir ekran getirecek. 
 4. Ana sayfaya ekle başlığının altında Cihazı kur’a dokunun 
 5. Sonraki ekranda Yeni cihazlar kur’a dokunun 
 6. Cihazın kurulacağı evi seçmeniz istenecektir. Google Asistan’da daha önce hiç ev adresi oluşturmadıysanız, evinizi ayarlamak için adımları izleyin.
 7. Bir sonraki ekranda, cihazınız algılanırsa, kurulum işlemi size GoogleHomeXXXX’in (X’lerin bir dizi sayı olduğu) bulunduğunu söyleyecektir. Ekranın sağ alt kısmındaki İleri’ye dokunun . Bağlantı sürecini başlatacak.
 8. Bir ses duyduğunuzda, cihazın bağlandığı anlamına gelir. Ek Yasal Koşullara ulaşıncaya kadar ekranlarda ilerleyin ve alttaki Kabul ediyorum seçeneğine dokunun 
 9. Bundan sonra, cihaz istatistiklerini ve kilitlenme raporlarını Google’a gönderme seçeneğiniz vardır. Buna katılıp katılmayabilirsiniz; hangisini seçtiğin önemli değil. Gizlilik konusunda endişeleriniz varsa ve Google’ın cihazlarınız hakkında alacağı bilgi miktarını sınırlamak istiyorsanız Hayır, teşekkürler’e dokunun 
 10. Ardından, cihazın konumunu seçin. Kurulum asistanı, aralarından seçim yapabileceğiniz önceden hazırlanmış odaların bir listesini ve kurduğunuz özel odaları size verecektir. 
 11. Bir oda seçtikten sonra, WiFi ağınızı seçin.
 12. Bu adım tamamlandığında, Google Asistan’ı kurmanız istenecektir . Tek yapmanız gereken İleri’ye dokunmak Ardından, Asistan’ın sesinizi evinizdeki diğer kişilerden ayırt etmesine ve kişiselleştirilmiş sonuçlar sağlamasına olanak tanıyan bir özellik olan Voice Match’i etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. 
 13. Ardından, varsayılan bir müzik hizmeti seçmeniz istenecek. Son olarak, kurulum işleminin sonunda hoparlörünüzü adlandırmanız istenecektir. Daha önce seçtiğiniz odaya atanacaktır, ancak evinizdeki diğer cihazlardan ayırmaya yardımcı olması için ona özel bir ad verebilirsiniz. 

İşte bu. Google Home’u kurmayı bitirdiğinizde, asistanı etkinleştirmek ve komut vermeye başlamak için yapmanız gereken tek şey “Ok Google” veya “Hey Google” demek. Bireysel akıllı ev cihazlarını kontrol etmekten içerik akışına kadar her şeyi yapabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu