Yaşam

Butefin Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? Butefin Krem Kullanıcı Yorumları

Butefin Krem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? Butefin Krem Kullanıcı Yorumları. Cilt rahatsızlıkları için kullanılan Butefin Krem hakkında araştırma yapanlar özellikle Butefin Krem Ne İçin Kullanılır? sorusunu merak etmekte. Kadınlar ise Butefin Krem Vajinaya Sürülür mü? merak etmekte. Çeşitli mantar hastalıklarını tedavisinde kullanılan Butefin Krem Yüze Sürülür mü? Gelin birlikte Butefin Krem Sivilceye İyi Gelir mi? birlikte öğrenelim…

Butefin Krem Ne İşe Yarar?

Ciltte bir çeşit mantar sebebi ile oluşan sarımsı kahve veya kahverengi döküntülerin, vücut mantarı, ayak mantarı,  kasık mantarının topikal tedavisinde kullanılan Butefin Krem, özellikle vücut mantarı, kasık mantarı ve ayak mantarının tedavisinde kullanımı bulunuyor.

Öncelikle Butefin Krem Nedir? sorusunu cevaplayacak olursak; mantarın neden olduğu enfeksiyonlarla ve çeşitli mantar hastalıklarını tedavi eden antifungal bir kremdir. Bu krem topikal yani cilt üzerinde kullanılır. Bu ilaç genel olarak ayak mantarı, kasık mantarı ve saçkıran enfeksiyonu gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda bahsedilmeyen cilt rahatsızlıkları için de kullanılabilir.


Butefin Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem dermatolojik enfeksiyonların topikal tedavisi için kullanılır. M. furfur (eski adıyla P. orbiculare), interdigital tinea pedis (ayak mantarı), tinea corporis nedeniyle tinea (pityriasis) versicolor, saçkıran ve E. floccosum, T. mentagrophytes, T. rubrum ve T. tonsurans’a bağlı tinea cruris (kasık mantarı) gibiçeşitli mantar enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde bu krem çok etkilidir.

👉 Fucicort Krem Ne İşe Yarar?


Butefin Krem Faydaları Nelerdir?

Bu krem, hidroklorür sentetik bir benzilamin antifungal ajandır. Bu kremin etki mekanizmasının sterollerin sentez inhibisyonunu içerdiğine inanılmaktadır. Özellikle, bu ilaç, mantar hücre zarları için gerekli sterollerin oluşumunda gerekli olan skualen epoksidaz enziminin aktivitesini inhibe etmek için etki eder.

M. furfur, interdigital tinea pedis yani ayak mantarı, tinea corporis yani saçkıran ve E. floccosum, T. mentagrophytes’e bağlı tinea cruris yani kasık mantarı nedeniyle tinea versicolor yani pityriasis, T. rubrum ve T. tonsurans gibi dermatolojik enfeksiyonların topikal tedavisi için bu krem uygulanır.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Butefin Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu krem, yalnızca harici yani ciltte kullanım içindir.
 • Bu kremi tırnaklarda veya saç derisinde kullanmayın.
 • Bu kremi ağızda veya gözlerde veya yakınında kullanmayın.
 • Bu kremi vajinal mantar enfeksiyonları için kullanmayın.
 • Bu ürünü kullanırken gözlerle temas etmesinden kaçının. Bu krem, gözlerle teması ederse, suyla iyice yıkayın.
 • Bu kremi kullanırken cildinizde tahriş olursa ya da cilt tahrişiniz daha kötü hale gelirse hemen bu kremin kullanımını durdurun ve doktorunuza danışın.
 • Bu kremi, çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Bu kremin yutulması halinde tıbbi yardım alın ve hemen bir doktora başvurun.
 • Bu ilacı kullanmadan önce, bu kremin aktif maddelerine veya yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.
 • Alilamin antifungallere (örneğin, naftifin, terbinafin) veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.
 • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.
 • Hamilelik sırasında, bu ilaç yalnızca çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
 • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Butefin Krem Nasıl Kullanılır?

Tam olarak etikette belirtildiği gibi veya doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu kremi ağız yoluyla almayın. Bu krem sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Size verilen tüm hasta bilgilerini, ilaç kılavuzlarını ve talimat sayfalarını okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. İlacı belirtilen şekilde uygulayın. Bu ilacı belirtilen süre boyunca kullanın. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden semptomlarınız düzelebilir. Belirtileriniz dört haftalık tedaviden sonra sağlık sorunlarınıza bağlı şikayetleriniz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuzu arayın. Doktorunuz size söylemediği sürece tedavi edilen cilt bölgesini sarmayın, kapatmayın veya bandajlamayın.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Butefin Krem Kortizonlu mu?

Hayır, bu krem kortizon içermez.


Butefin Krem Ne Kadar?

Bu kremin şimdiki fiyatı 138.00 liradır.


Butefin Krem Ayak Mantarı Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem ayak mantarı üzerinde etkilidir.


Butefin Krem Nerede Kullanılır?

Bu krem eller, ayaklar, kollar, bacaklar ve genital bölgedeki mantarların tedavisinde kullanılır.


İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Mantar tedavisi için gerçekten de etkili bir krem ben kasık mantarı için kullanmıştım kullandığım en iyi krem diyebilirim

 2. ayağımdaki mantar için doktorumun vermiş olduğu butefin krem sayesinde mantardan kurtuldum inanılmaz derecede etkili bir mantar kremi tavsiye ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu