Sosyal Medya

Clubhouse Davetiyesi: Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Clubhouse Davetiyesi: Clubhouse Nasıl Kullanılır?. Clubhouse uygulaması 2020 yılında Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş sadece İOS cihazlarda bulunan sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim imkanı sunan ve yalnızca davetiyeyle erişim bir sosyal ağ platformudur.

Clubhouse Davetiyesi

Yazılı veya görsel şekilde herhangi bir gönderinin paylaşılmadığı; yani alışılagelmiş bir ana sayfa akışının olmadığı bir sosyal ağ platformu olarak karşımıza çıkan Clubhouse’da etkileşim yalnızca sesli sohbet odaları üzerinden yürütülüyor. Bu sayede kullanıcılara yazılı ve görselli bilgilerin yol açtığı kirlilikten arınmış bir ortam sunulurken, aynı zamanda fikir üretme ve bunları samimi bir şekilde paylaşma motivasyonu da destekleniyor.

Clubhouse uygulaması sohbet odaları üzerinden kullanıcılarına sesli etkileşim imkanı tanıyor. Konu başlığına göre kurulan sohbet odalarında kullanıcılar, sohbet yöneticisinden izin aldıkları taktirde sohbete dahil olabiliyor, ya da sadece dinleyici olarak da sohbete katılabiliyor. Clubhouse uygulamasında, Twitter, Facebook ve Instagram’dan farklı olarak yazılı mesajlaşma, görüntülü konuşma, gönderi ya da fotoğraf paylaşımı yapılmıyor. Uygulama şimdilik sadece iOS kullanıcılarına sunuluyor.

Uygulamanın üst kısmında beş simge bulunur; soldan sağa: büyüteç, zarf, takvim, zil ve profil fotoğrafınız.

  • Büyüteç: Önem verdiğiniz kişileri veya konuları arayın. Arama yaptığınızda, insanlar veya kulüpler için sonuçlar verilecektir. Kulüpler, belirli konular etrafında farklı etkinlikler düzenleyen gruplar gibidir.
  • Zarf:  Burası davetlerinizin tutulduğu yerdir. Kullanıcıları uygulamaya davet etmek istiyorsanız, bu simgeye tıklayın ve adlarını seçin. Yalnızca sınırlı sayıda davetiye alıyorsunuz, bu yüzden seçiminizi dikkatli yapın!
  • Takvim:  Burada, sizin için önerilen yaklaşan odaları bulacaksınız. Bu odalar ilgi alanlarınıza, takip ettiğiniz kişilere ve içinde bulunduğunuz gruplara göre seçilir.
  • Bell: Tüm bildirimleriniz burada görünecek.
  • Profil Resmi:  Bu, sizi profilinize götürür, böylece bilgilerinizi değiştirebilir, kaç kişiyi takip ettiğinizi, hangi kulüpleri takip ettiğinizi vb. Görebilirsiniz.

CLUBHOUSE Davetiyesi Nasıl Alınır?

Clubhouse uygulamasına giriş yapmanız için davetiye almalısınız. Davetiye almanın üç farklı yolu bulunmakta aşağıdaki davetiye yçntemlerini kullanarak Clubhouse sizde giriş yapabilirsiniz.

1. Bireysel Davetiye

Clubhouse uygulamasına giriş yapabilmenin en basit ve pratik yolu, uygulamayı zaten kullanan bir kişiden bireysel davetiye almak. Bu, ilk etapta basit gözükse de her kullanıcının kaydolduklarında yalnızca iki davetiye gönderme hakkı bulunduğunu unutmamak gerekiyor. Bunun dışında bir kişi uygulamayı ne kadar çok kullanırsa o kadar çok davet hakkı kazanıyor; bir başka deyişle Clubhouse’a katılabilmek için platformda çok aktif ve etkili olan birini tanımak oldukça önemli.


2. Diğer Sosyal Medya Platformları

Clubhouse’a girmek için can atıyorsanız ancak herhangi bir doğrudan kişisel bağlantınız yoksa Twitter ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarında davetiye istemek akıllıca olabilir. Sosyal ağınızda yedek davetiyesi olan biri yoksa bile #Clubhouse hashtagiyle paylaşım yaparak başkalarının dikkatini çekebilir ve kendiniz için bir davetiye bulabilirsiniz.


3. Clubhouse Üyesi Arkadaşlar

Clubhouse’a katılmanın davetiye gerektirmeyen bir başka yolu daha var. Bunun için öncelikle Clubhouse uygulamasını indirmeniz ve kendinize bir kullanıcı adı belirledikten sonra hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Bu işlemlerin ardından Clubhouse kullanıcı arkadaşlarınız, sizin uygulamaya katıldığınıza dair bir bildirim alır ve yedek davetiyeleri olmasa bile size uygulamaya erişim verebilirler. Uygulamayı kullanan çok sayıda arkadaşınız varsa “davet edilmek” için en iyi yöntemin bu olduğu söylenebilir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Instagram’dan Para Kazanmanın En İyi 4 Yolu

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu