Burs Başvuruları

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB Burs Başvurusu Başladı

2019/2020 Eğitim ve Öğretim yılı Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB Burs başvuruları başladı. Yüksek öğretime devam eden ve yeni başlayan öğrenciler 01 Ekim – 31 Ekim 2019 tarihleri arasında https://studium.e-ditib.de bağlantı adresi üzerindeki sistemden kaydını yapabilecekler.

Başvuru Yapacak Adaylar

1. DİTİB Burs başvuruları 23 Eylül 2019 tarihinde başlayacak ve 18 Ekim 2019 tarihinde Almanya saati ile 18.00’de sona erecektir. Bu tarihlerden sonra yapılan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

2. Burs başvuruları çevrimiçi olarak DİTİB BursSis üzerinden yapılacak olup; telefon, posta veya e-posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

3. Yanlış, tutarsız bilgi veren ve evrakı eksik olanların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Burs başvuru sonuçları yine bu sistem üzerinden T.C. kimlik numarasıyla sorgulanacak olup, başvuru sonuçları kesinlikle telefon, posta veya e-posta yoluyla başvuru sahibine bildirim yoluna gidilmeyecektir.

5. Daha önce yapmış olduğunuz başvurunuzla ilgili tüm bilgileriniz geçersiz olup, yeni başvurunuz için tekrar “Yeni Kayıt” oluşturulması zorunludur.

6. Türkiye’de eğitimlerini sürdüren ve başvuruda bulunan öğrencilerin Türkiye İş Bankası ya da Kuveyt Türk Bankası’ndan kendilerine ait Euro hesabı bildirmeleri gerekmektedir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu