Gündem

Doların Yükselişi Devam Ediyor: 17,15 TL

Dolar/TL haftaya yükselişle başlamasının ardından 12:00 itibariyle 17,15 seviyelerinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda Euro/TL 18,30, sterlin/TL ise 21,46 seviyelerinden işlem görüyor. 

Doların Yükselişi Devam Ediyor: 17,15 TL

Dolar endeksi, dün iki haftanın en yüksek seviyesini görmesinin ardından 102,3’ün altına inse de bugün yeniden 102,6 seviyelerine çıktı. Avro/dolar paritesi de önceki kapanış seviyesinin yüzde 0,2 altında 1,0690’dan işlem görüyor.

Analistler, enflasyon ve büyüme odaklı beklentilerin yeniden şekillenmesi açısından önemli verilerin açıklanacağı haftanın ikinci yarısında piyasalarda oynaklığın sürdüğünü söyledi.

Tahvil piyasalarında yeniden satışların hızlandığını ve ABD’nin 10 yıllık tahvil faizinin yüzde 3,01’e kadar yükseldiğini belirten analistler, tüm bu gelişmelerle küresel ölçekte dolara olan talebin de güçlü kaldığını ifade etti.

Analistler, bugünün veri gündeminde Avro Bölgesi’nde büyüme ve ABD’de toptan stokların öne çıktığına işaret ederek, teknik açıdan dolar endeksi için 101,8’in destek konumuna geldiğini, 103,1’in ise direnç olarak izleneceğini bildirdi.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu