Gündem

E-Devlet’te Yeni Dönem: Vatandaşlar, Polislerin Kimliğine Ulaşabilecek

Ülkemizin dijitalleşme yolundaki en büyük adımlarından biri olan e-Devlet yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. E-Devlet’te vatandaşlar artık bölgede görev yapan polis memurlarının kimlik bilgilerine ulaşabilecek.

E-Devlet Mahallenizdeki Polisi Gösterecek

E-Devlet’e getirilen yeni bir özellik ile yurttaşlar, ikamet ettikleri bölgede görev yapan polis memurlarının bilgilerine sistem üzerinden ulaşabilecek. E-Devlet Kapısı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Kayıtlı adresinizin olduğu bölgede görev yapan polis memurlarının kimlik bilgilerine e-Devlet Kapısı üzerinden erişebilirsiniz” dedi.

Twitter üzerinden yapılan açıklamada, “Kayıtlı adresinizin olduğu bölgede görev yapan polis memurlarının kimlik bilgilerine e-Devlet Kapısı üzerinden erişebilirsiniz” ifadelerine yer verildi. Vatandaşların sorgulama yapmak için tek yapması gereken, buradan ilgili sayfaya giderek kimlik bilgileriniz ile giriş yapmak.

Kimlik bilgilerinizle giriş yapmanızın ardından çıkan sayfada mahallenizdeki görevli polis memurunun adı soyadı, fotoğrafı ve  bağlı olduğu birimin telefon numarası gibi bilgiler karşınıza çıkıyor. Ancak belirtmekte fayda var ki e-Devlet tarafından verilen bu hizmet sadece bilgilendirme amacı taşıyor. Normal ihbar yapacak vatandaşların bunu standart iletişim kanallarından telefon ile arayarak yapması gerekiyor.

Aynı zamanda yeni bir öneri ve şikayet formu bu sayfayla beraber sisteme eklendi. Açılan sayfaya giren vatandaşların karşısına,” Toplum Destekli Polislik (TDP) kapsamında Mahalle Polisi hizmeti ile ikamet ettiğiniz veya başka bir mahalle ile ilgili polis birimine istek, öneri veya şikayet mesajlarınızı gönderebilirsiniz.” açıklaması çıkıyor. Buradan yapılan öneri ve şikayetler dikkat ile incelenerek vatandaşlara sunulan hizmet kalitesinin artırılması amaçlanıyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu