Teknoloji

En İyi 4 Veri Kurtarma Yazılımı 2024

En İyi 4 Veri Kurtarma Yazılımı 2024. Yedeklemelerin bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve mobil cihazımız için oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Ne yazık ki, birçok insan bunu zor bir şekilde öğreniyor.

En İyi 4 Veri Kurtarma Yazılımı 2024

İnsanlar verilerini güvende tutmak için farklı yollar seçerler. Örneğin, bazıları Dropbox , Google Drive, Microsoft’un OneDrive vb. Gibi bulut tabanlı programları kullanır . Diğerleri önemli verileri bir USB çubuğuna veya harici bir sabit sürücüye aktarır. Seçenekler farklıdır ve klasörleri ve dosyaları birden fazla cihazda senkronize etmek hiç olmadığı kadar kolay. Ancak, yanlışlıkla onları silmek de kolaydır. Buna rağmen, beklenmedik birçok sorun olabilir. Örneğin, farklı kötü amaçlı yazılımlar cihazınıza saldırabilir. Bir şekilde ona karşı “savaşı kazansan” bile, dosyalarından bazıları kaybolabilir.

Neyse ki, programlama alanındaki uzmanlar her şeyi halleder. Bu tür bir kaza olduğunda, insanlar veri kurtarma yazılımının ne kadar önemli olduğunu fark ederler. Yine de, bu konuyu bilmeyen insanlar, hangi yazılımın ihtiyaçları için en iyi olduğundan emin değildir. Temel Google araştırmasına göre, benzer özelliklere sahip binlerce tane bulacaksınız. Yine de, etkili ve güvenli 5 tanesini vurgulamak isteriz.
Onları birlikte bulalım.

1. EaseUS Veri Kurtarma Yazılımı

EaseUS tarafından geliştirilen yazılım, farklı veri kurtarma yöntemleri sunar. Örneğin, insanların Sil veya “Shift + Delete” üzerine dokunarak bir dosya veya klasörü sildikleri görülür. Ancak, Geri Dönüşüm Kutusu’nu yanlışlıkla boşaltırsak işler daha da kötüleşir. Çoğu durumda, insanlar verilerinin kalıcı olarak kaybolduğunu düşünür. Neyse ki, böyle bir şey olduğunda bu yazılım silinen verileri kurtarabilir.

Ayrıca, “Bölüm Kurtarma” adı verilen başka bir seçenek daha sunar. Bölümler silindiğinde, kaybolduğunda, erişilemediğinde veya RAW olduğunda bu kurtarma türü gereklidir. Neyse ki, bu yazılım bu sorunu zahmetsizce çözmek için tasarlanmıştır.


2. Stellar Veri Kurtarma Yazılımı

Bilgisayarlara aşina olan eski nesiller bu aracı hatırlıyor. 90’ların başında oldukça popülerdi. Ancak, o zamandan beri işler çok değişti. Bu veri kurtarma yazılımı programcılar arasında en ünlü yazılımlardan biri haline geldi. Ancak, bu marka birçok nedenden dolayı ünlü olmayı hak etti. Stellar Recovery, farklı dosya ve klasörlerde yüksek başarı oranıyla temiz sonuçlar getiren hızlı bir veri kurtarma aracı olarak ünlüdür. Bu dosyanın gelişmiş sürümü var, ancak biraz sınırlı. Yine de bu, iyi bir iş yapmadığı anlamına gelmez. Her şeye rağmen, bu programı nasıl kullanacağınızı bilmek için bir programcı olmanıza gerek yok. Yeni başlayanlar için bile kullanımı çok kolaydır.
Özelliklerle ilgili biraz daha diyelim.

Her şeyden önce, bu program geçerli dosyanın silindiği depolama cihazını taramanıza izin verir. Ancak, bu değil. Ayrıca, eksik olan geçerli bir dosyayı veya klasörü taramanızı da sağlar. Bu şekilde tarama süresini azaltabilirsiniz (en azından teoride).


3. Prosoft Veri Kurtarma

Bu veri kurtarma programı bir dizi gelişmiş veri kurtarma aracı sunar. Uzun tarihi nedeniyle dikkatinizi hak ediyor. İster inanın ister inanmayın, bu şirket veri kurtarma sorunlarını 20 yılı aşkın bir süredir analiz etti. Amaçları, insanların başına gelen tüm sorunları çözebilecek yüksek kaliteli bir araç yapmaktı. Windows 7’den sonra her türlü Windows sistemi için uygundur. Ayrıca, bu kurtarma uygulamasının NTFS ve HFS dosya sistemleriyle de çalıştığını belirtmek gerekir.

Dosya Bulucu uygulaması hangi dosyanın kurtarılabileceğini görmenizi sağlar. Sonuçları aldıktan sonra, gelişmiş sürüme yükseltmek size kalmış. Bizi en çok etkileyen özellik, aracı kullanıcının e-postasına tarama bildirimleri gönderecek şekilde yapılandırma yeteneğidir. Bu şekilde, kurtarma işlemine başlamadan önce tarama sonuçlarını birden çok kişiye gönderebilirsiniz.


4. MiniTool Bölüm Kurtarma

Bu uygulama tüm bölümü kurtarabilir. Daha az deneyimli bir kullanıcıysanız, bu araç sizin için mükemmeldir. Temel işlem çoğunlukla bölüm düzeyinde kurtarma yaklaşımına odaklanır. Belirsiz bir şey olması durumunda, bu aracın nasıl kullanılacağına ilişkin öğreticiler sağlanacaktır.

Tüm süreç 3 çok kolay adımla tamamlanabilir. Her şeyden önce, diski hedeflemeniz gerekir. Bundan sonra “tara” düğmesine tıklayın ve son olarak kurtarılması gereken dosyayı önizleyin. Gördüğünüz gibi, karmaşık adımlar mevcut değil. Birkaç tıklama ile tüm süreç tamamlanacaktır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi 10 Ağır Çekim Video Uygulaması

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu