Teknoloji

En İyi 6 Ücretsiz Müzik Yapım Yazılımı

En İyi 6 Ücretsiz Müzik Yapım Yazılımı. Müzik devasa ses makineleri ile dolu büyük bir stüdyoda üretilmiyor. Günümüzde müzik tam evimizde, dizüstü bilgisayarlarımızda yapılmaktadır. Bu tür profesyoneller için kullanılan terime “Yatak odası üreticileri” denir.

En İyi 6 Ücretsiz Müzik Yapım Yazılımı

Skrillex, Marshmello, Martin Garrix, Hardwell gibi birçok tanınmış müzik sanatçısı dizüstü bilgisayarlarında müzik yapıyor ve sonra milyonlar yapıyor. Bir teçhizat veya DAW (Dijital Ses İş İstasyonu) olsa da, kırılmanın% 90’ı bir müzik prodüksiyon yazılımında yapılır.

1. GarageBand (macOS için en iyisi)

Apple’dan GarageBand şüphesiz yeni başlayanlar için en iyi ücretsiz müzik yapma yazılımlarından biridir. Sadeliği ve son derece sezgisel kullanıcı arayüzü ile bilinir.

Vuruş yapma yazılımı aslında Apple’ın profesyonel DAW’sı olan Logix Pro X’in soyulmuş bir versiyonudur. Ve “soyulmuş” ile, müzik yazılımının bir çok özelliği yoktur. En son sürümlerle Apple, Logix Pro X ve GarageBand arasındaki özellik boşluğunu büyük ölçüde daralttı. GarageBand genellikle Ableton Live, Fl Studio ve daha fazlası gibi geliştirilmiş müzik prodüksiyon yazılımı arasında sayılır.


2. BrandLab Tarafından Cakewalk (Windows için En İyisi)

 

GarageBand Windows’ta bulunmadığından, yapabileceğiniz bir sonraki en iyi şey BrandLab Cakewalk’u yüklemek. Geçen yıla kadar, ücretsiz müzik prodüksiyon yazılımı “Cakewalk Sonar” adını aldı.

Ücretli sürümü satın almanız için özellikleri kısıtlayan birçok ücretsiz DAW’den farklı olarak, Cakewalk tamamen ücretsiz vuruş yapma yazılımıdır. Sonuç olarak, parça sayısında bir sınırlama yoktur. Bu Windows yazılımı ayrıca yüzlerce eklenti eklemenize izin veren VST3 desteği sunar.

Cakewalk’ın kullanıcı arayüzü ilk başta ezici görünebilir, ancak bu en iyi ücretsiz DAW ile ilgili en iyi bölüm, tüm kullanıcı arayüzünü kişiselleştirebilmenizdir. Araç çubuklarını farklı konumlara sürükleyebilir, tema ekleyebilir, renkleri değiştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu müzik prodüksiyon yazılımı, ihtiyaçlarınıza göre farklı düzenler kaydetmenizi de sağlar.

Bunun dışında, Cakewalk aralarından seçim yapabileceğiniz bir sürü sanal enstrüman sunuyor. Ayrıca, evrişim yankısı, rezonant filtreleme, dinamik sıkıştırma ve güçlü bir Ekolayzır arasında değişen genişletilebilir bir ses işleme modülleri kütüphanesi de vardır.


3.Tracktion T7 (Linux için en iyisi)

Tracktion, birincil vuruş yapma yazılımı Waveform’un önceki sürümlerini ücretsiz olarak yayınlamasıyla bilinir. Tracktion T7 ile, harika ve ücretsiz bir müzik yapma yazılımı arayan müzik yaratıcıları için bir eve koştu.

Herhangi bir profesyonel en iyi dijital ses iş istasyonuna benzer şekilde, sınırsız sayıda şarkı ve MIDI parçasına sahipsiniz. VST, AU ve Linux VST gibi tüm üçüncü taraf eklentileri destekler. Büyük otomasyon sunar ve hatta LFO Değiştirici sayesinde herhangi bir eklentideki herhangi bir parametreyi otomatikleştirmenize izin verir.

Bazıları tek ekran düzenini tercih etmeyebilir, ancak bir pencereden diğerine atlamanız gerekmediği için, bazı insanlar için bir nimettir. Traktion T7 ayrıca etkileyici ses efektleri sunar; ancak, çok değil. Ancak, alternatif olarak, yüzlerce VST efektini internette ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

En iyi ücretsiz müzik prodüksiyon yazılımı da hafiftir, ancak birçok kullanıcı, özellikle yeni eklentiler eklerken performans hatalarıyla karşı karşıya kalmıştır. Şimdi, Tracktion T7’nin potansiyelinizi sınırladığını düşünüyorsanız, sadece 70 $ karşılığında Tracktion profesyonel müzik yapma yazılımı Waveform 10’a yükseltme seçeneğiniz var.


4.Reaper.Fm

Vuruş yapım yazılımı “teknik olarak” ücretsiz değildir, ancak ücretsiz deneme süresi sonuna kadar uzatılabilir. Şaşırtıcı özellikleri göz önünde bulundursa da, 60 dolarlık ücretli sürümü satın almanızı öneririz.

Traction T7 gibi, bu ücretsiz müzik yapma yazılımının ses parçaları arasında bir farkı yoktur. Reaper doğru miktarda eklenti ile birlikte gelir ve VS3, AU ve ARA gibi neredeyse tüm eklenti standartlarını destekler.

Reaper ile ilgili en büyük sorun, 90’ların tıknaz temalı kullanıcı arayüzüdür. Simgesiz tüm menüler ve dağınık öğelerle, onu asmak uzun zaman alır. Yeni başlayanlar için, şüphesiz büyük bir sorun olurdu.

Reaper’ın “genişletilmiş” parkurunun premium sürüm için herhangi bir özelliği kilitlemediğini hatırlamak önemlidir. Aslında, Reaper’ın bir çok özelliği vardır ve Alberton, FL stüdyosu vb.Gibi profesyonel DAW’larla başa çıkmaktadır.


5. SoundBridge

Yeni başlayanlar! Bu ücretsiz beat yapımcısı sizin için mükemmel. Soundbridge kısa sürede ustalaşabileceğiniz sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Ancak, sizi bağış yapmaya ikna etmeye çalışan yeniden görünen pop-up bir kapanma olabilir.

Bu küçük con hariç, SoumdBridge piyasadaki en iyi ücretsiz müzik araçlarından biridir. Yukarıda bahsedilen diğer yazılımlar gibi Soundbridge de sınırsız sayıda MIDI ve ses parçası, üçüncü taraf eklenti desteği ve profesyonel düzeyde otomasyon ve modülasyon sunar.

Müzik yapım yazılımı ile birlikte gelen birkaç eklenti vardır, ancak enstrüman eklentileri yoktur. Bununla birlikte, son derece özelleştirilebilir bir VST tambur makinesi olan RitMix ile birlikte gelir. Sonuç olarak, SouniBridge, müzik oluşturma yazılımı ile başlayacağınız tüm gerekli özelliklere sahiptir.


6. LMMS

LMMS, tüm dünyadan geliştiricilerin muazzam bir ücretsiz DAW oluşturmaya çalıştığı anlamına gelen açık kaynaklı bir müzik yapımcısıdır.

Müzik yazılımı FL stüdyosuna çok benziyor; ancak, kullanıcı arayüzü dağınık kullanıcı arayüzü nedeniyle ilk başta korkutucu hissedebilir. LMMS çoklu bir pencere sistemine sahiptir; bu nedenle müzik oluşturmak sık sık sürükleme ve kapatma pencerelerini içerir.

Bunun dışında, bu ücretsiz müzik yapma yazılımı oldukça kullanışlıdır. Parça sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur ve VST eklentilerini, LADSPA eklentilerini ve daha fazlasını tam olarak destekler. Müzik yazılımı, retro konsolların birçok emülasyonunu içeren 16 yerleşik sentezleyici sunar.

Yardımınız için bir dizi demo projesi de var. LMMS, proje paylaşım platformunda bir proje ve hazır ayar kütüphanesinin tamamına sahiptir. LMMS ile ilgili en büyük sorun, ses kaydı ve ses düzenleme işlevselliğinin olmamasıdır. Bu nedenle, Audacity gibi başka bir müzik kayıt yazılımına ihtiyacınız olacak.


👉 En İyi Şarkı Bulucu 8 Uygulama

👉 YouTube için Rahatlatıcı Fon Müzikleri

👉 YouTube Düğün Videoları için 24 Arka Plan Müzik Parçaları

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu