Yaşam

En İyi Bebek Maması Markaları 2024 – Doktorların Önerdiği Bebek Mamaları

En İyi Bebek Maması Markaları 2024 – Doktorların Önerdiği Bebek Mamaları. Bebeğini mama ile beslemek zorunda kalan anneler yada herhangi bir sebepten dolayı mama tercih edecek anneler; En İyi Bebek Maması Markaları 2024 araştırmaktalar. Özellikle de Doktorların Önerdiği Bebek Mamaları tercih eden anneler çoğunlukta. Yeni Doğan Bebekler İçin En İyi Mama Hangisi? sorusu da çok fazla araştırılmakta. Diğer bir yandan da Anne Sütüne En Yakın Bebek Mamasını araştıran anneler oldukça fazla. Gelin birlikte En İyi En Faydalı Bebek Maması Markaları 2024 öğrenelim…

En İyi Bebek Maması Markaları 2024

Piyasada birbirinden farklı bir çok bebek maması satılmakta. Eczaneler yada alışveriş merkezlerinde satılan mamaların içinde en iyi bebek mamasını seçmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle de Yeni Doğan Bebekler İçin Anne Sütüne En Yakın Bebek Maması olması oldukça önemlidir.

Bebeğine anne sütünün yanında mama takviyesi de yapmak gerekebilir ya da bazı sağlık sorunların nedeniyle sadece mama verilmesi gerekebilir. Hal böyle olunca En iyi bebek maması hangisi?-Doktorların önerdiği anne sütüne en yakın mama hangisi?Hangi yeni doğan bebek maması daha zengin içeriklere sahip? soruları merak edilmekte. Soruları cevaplamadan önce Yeni Doğanlarda ya da İlk 6 Aydan Önce Bebeklerde Mama Neden Kullanılır? cevabını öğrenelim…


Yeni Doğanlarda ya da İlk 6 Aydan Önce Bebeklerde Mama Neden Kullanılır?

Bebekler için en besleyici ve sağlıklı olan süt yukarıda da belirttiğimiz gibi anne sütüdür. İnek, keçi, koyun gibi hayvan sütleri besin, minarel ve içerik bakımından anne sütünden farklıdırlar. Bazı değerler daha yüksek bazıları da daha düşük olduğundan bebekler için sağlık sorunlarına neden olabilirler. Örneğin; Hayvansal sütlerin içeriğindeki iyot ve folik asitin yetersiz olması bebeklerin zekâ gelişimini olumsuz etkilerken, anne sütündeki kadar demir bulunmaması da demir eksikliğine sebep olabilir.

👉 Duyulmamış En Güzel Erkek Bebek İsimleri 2024


En İyi Bebek Maması Markaları

Aptamil

Aptamil 1 Bebek sütü’nün içinde prebiyotik lif, omega-3, omega-6, uzun zincirli PUFA; (balık yağı içeriği DHA), taurin, nükleotit, vitamin ve mineraller bulunur. İçeriğindeki patentli prebiyotik lif karışımı ve postbiyotikler bebeğinin bağışıklık sistemini destekler.

Anne sütü eksikliğinde ya da yokluğunda bebeğine vereceğin çocuk devam sütünün anne sütüne benzer özellikler göstermesi için prebiyotik içermesi önemli. Aptamil’in en belirgin özelliği ise anne sütündeki prebiyotik liflere en yakın etkiyi göstermesi. Klinik çalışmalarla da kanıtlanmış olan bu özelliği ile Aptamil, anne sütüne en yakın bebek maması markası önerilerimiz arasında yer alıyor. Avrupa Birliği Regülasyonu’nun onayladığı tek prebiyotik karışım olmasıyla dikkat çeken Aptamil, aynı zamanda 40 yıldır devam eden araştırmaları olan, bilim insanları ve uzmanlardan oluşan anne sütü araştırma merkezine sahip.

İlave şeker içermez. Yalnızca, anne sütünde doğal olarak bulunan süt şekeri yani, laktoz içerir. Etiket üzerinde yer alan “şekerler” bilgisi mevzuat gereği zorunlu gösterim şeklidir ve sütte bulunan laktozu ifade eder (Karbonhidrat kaynağı %100 laktozdur.).


Aptamil Prosyneo

Aptamil’in yeni bebek maması Aptamil Prosyneo, prebiyotik lifler ile anne sütünde bulunan probiyotik çeşidi olan bifidobakterium breve M16-V içerir. Bu içerikleri ile Aptamil’in yeni maması Prosyneo da bağışıklık sistemini destekleyici özelliğe sahip. Tadı anne sütüne en yakın mamalardan biri.

Aptamil Prosyneo küçük parçalara ayrılmış proteinler içerir. Böylece bebeğinin sindirimini kolaylaştırır. Alerji riski taşıyan bebekler için de önerilir. İlave şeker içermez.


Aptamil Conformil

Bir de çok yoğun gaz sancısı ve kolik gibi sorunlar için doktorların önerdiği mamaların başında gelen Aptamil Conformil bebek maması var. Aptamil Conformil’in içeriğinde ise; balık yağı, prebiyotik lif, taurin ve nükleotit bulunur.


Similac 1

ABD’de kurulmuş bir şirketin ürünüdür. Sİmilac formül sütteki tüm bileşenler GDO’suzdur ve hiçbir yapay büyüme hormonu izi içermez. Similac patentli DHA, AA,  ve E Vitamini bileşenleri ile formüle edilmiştir. Beyin, göz ve hızlı hücre gelişimini destekler.Bu süt bazlı bebek formülü, bebeklerde laktoz intoleransı sorunlarını gidermek için özel olarak tasarlanmıştır. Laktoz proteinlerini küçük parçacıklara bölerek sert bir reaksiyon olmadan sindirimi çok daha kolay hale getirir.

Similac mamalar, açıldıktan sonra 3 hafta içinde tüketilmelidir. Diğer mamalara göre 1 hafta az dayanması dezavantaj olarak görülebilir.


 Baby Goat

Baby Goat Türkiye’nin ilk ve tek keçi sütlü devam sütü markası!

Baby Goat devam sütü, son teknoloji üretim yöntemleri kullanılarak elde edilen keçi sütlü bir ürün. Ürünlerin tamamı kendi çiftliklerinde yetiştirdikleri keçilerin tam yağlı sütlerinden hazırlanıyor. Bu sayede ürün keçi sütü yağı barındırıyor. Ürün, keçi sütü yağı dışında kanola yağı, ayçiçek yağı, yüksek oleik asitli ayçiçek yağı ve hindistan cevizi yağı gibi bitkisel yağlar da içeriyor. Hatta özel olarak organik zeytinyağı içeren farklı çeşitleri de mevcut.

Baby Goat devam sütü 2 ve Baby Goat Zeytinyağlı Devam Sütü 2; 6-12 ay bebekler, Baby Goat Devam Sütü 3 ve Baby Goat Zeytinyağlı Devam Sütü 3 ise 12-36 ay arası küçük çocuklar için uygun..

Tüm bu özellikleri ile Baby Goat keçi sütü mamasını güvenle kullanabilirsin


Humana

Humana bebek sütü Omega-3, omega-6, galakto-oligosakkarit ve nükleotit ilavelidir. Kullanılabilir karbonhidrat olarak ise sadece laktoz içerir.

350 gramlık toz mamadan her biri 100 ml olmak üzere yaklaşık 25 biberon mama çıkartabilirsin.


SMA mama

Esema bebek maması de denilen SMA, “Simulated Milk Adaptation” uygulamasının baş harfleri ile ortaya çıkmış bir marka. Bebek beslenmesindeki 100 yıllık tecrübesiyle hem yurt içinde hem yurt dışında bilinen SMA mama, yaşa uygun eşsiz protein teknolojisiyle bebeğinin yaşına uygun miktarda ve kalitede protein içeriği sağlar. Bebeğinin günlük besin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik içeriğiyle anne sütüne en yakın mama seçeneklerinden biridir. Uzun zincirli PUFA ilavelidir. A, D, E, K, C, B1, B2 ve B12 kaynağıdır. Gluten içermez.

SMA bebek mamasını Optipro ve Comfort olmak üzere 2 ürün çeşidi var. SMA Comfort, hiç anne sütü alamayan bebekler için üretiliyor. SMA Optipro ise hem anne sütü alan hem de mama içen çocuklar için. SMA bebek mamasının; 400 gr, 800 gr ve 1000 gr olmak üzere ihtiyaca yönelik farklı boyutlarda ürünleri var.


Hipp

Hipp, organik bebek maması markası olarak dikkat çeker. Tamamen organik süt kullanılarak üretilen Hipp bebek maması, gluten ve ilave şeker içermez. İçeriğindeki bileşenler ile anne sütüne eş değer mamalardan biri. İçeriğinde beyin, göz ve sinir sistemi gelişimi için önemli olan omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bulunur.


Hero Baby

Hero Baby Nutradefense devam sütleri, Hero Bebek beslenme uzmanları tarafından yıllar süren çalışmalar sonucunda geliştirilmiş. Sadece 6 ayın üzerindeki bebeklerin beslenmesi amacıyla kullanılmaya uygun olan Hero Baby bebek sütünün doğumdan itibaren 3 yaşa kadar kullanabileceğin 1-2-3 numaralı ürün grupları var.

Hero Baby bebek sütü A, C, E, B2, B12 vitaminleri ve biotin kaynağıdır. Nükleotit, omega-3, omega-6 yağ asitleri, çinko, selenyum, Yüksek K vitamini ve prebiyotik içerir.


Evolvia

Yenidoğan için anne sütüne en yakın mama önerilerimizin bir diğeri de Evolvia. Evolvia mama prebiyotik lif, omega-3 yağ asidi, demir, vitamin, nükleotit ve taurin ilavelidir. Ayrıca içerdiği prebiyotik bileşenler, bebeğinin sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.


Bebelac ve Bebelac Gold

Anne sütüne en yakın mama markası önerilerimizden biri de Bebelac. Yenidoğan için hazırlanmış olan Bebelac 1’in içeriğinde; demir, omega-3, omega-6, protein, kalsiyum, folik asit, vitamin, mineral,  prebiyotik lif, balık yağı, nükleotit ve taurin bulunur. Demir içeriği ile bilişsel gelişimi destekler.

Doğumdan itibaren kullanabileceğin Bebelac Gold ise fermente içeriklidir. Bebelac Gold, fermente edilmiş yoğurt ve kefir gibi besinlerdekine benzer bir mayalama sürecine sahip. Sindirime yardımcı olur, gaz ve kabızlık yapmaz. Fermantasyon sayesinde yararlı bakteriler, bebeğinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin emilimini arttırır. Bebelac’ın 350 ve 900 gram olmak üzere 2 adet ürün boyu var.

İlave şeker içermez. İçeriğinde yalnızca, anne sütünde doğal olarak bulunan, süt şekeri dediğimiz laktoz vardır. Etiket üzerinde yer alan “şekerler” bilgisi mevzuat gereği zorunlu gösterim şeklidir ve sütte bulunan laktozu ifade eder.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu