En İyi Şarkı Bulucu 8 Uygulama

Akıllı telefonunuzun dahili mikrofonuna uğultu ile şarkıları tanımlamanıza yardımcı olabilecek Android cihazlar için şarkı bulma uygulamaları var. Şarkı tanıma uygulamaları aka Müzik Kimliği uygulamaları esas olarak dinlenen müziğin örneklerini toplar ve ses parmak izini büyük bir çevrimiçi şarkı veritabanıyla karşılaştırır.

Özetle, şarkı bulucu uygulamaları bazı yeni çalma listelerini dinlerken sorduğumuz en yaygın sorulardan birini yanıtlıyor: “Bu hangi şarkı?” veya “Arka planda ne oynuyor?”

Burada, 2020’de Android’de mevcut olan en iyi şarkı bulma uygulamalarının bir listesini derledim, böylece bir daha asla bir şarkıyı kaybetmezsiniz. Her uygulamanın sonunda, bu müzik bulucu uygulamalarını şarkı tanıma hızlarına ve doğruluklarına göre derecelendirdim Şimdi başlayalım:

1. Şamam

En İyi Şarkı Bulucu Uygulamaları - Shazam App

İnsanların “Bu şarkıyı Shazam” dediğini duymuş olabilirsiniz. Şüphesiz, Shazam uygulaması şarkı bulma uygulamaları arasında en popüler olanıdır. Üç panelli çekici arayüzü tekmeleyen uygulama, şarkıları tanımada gülünç derecede hızlı. Ücretsiz sürümdeki reklamlar biraz can sıkıcı olsa da.

Şarkıyı tanımladıktan sonra, Android uygulaması farklı seçenekler sunar. Örneğin, şarkının bir parçasını çalabilir, YouTube videosunu izleyebilir, şarkı sözleriyle birlikte şarkı söyleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Uygulamada, diğer uygulamaları kullanırken müziği tanımlayan bir açılır araç da bulunur. Ardından, kullanıcı tekrar çevrimiçi olduğunda şarkıyı otomatik olarak tanımlayan çevrimdışı Shazam’a sahipsiniz.

Shazam uygulaması, yerleşik QR kod okuyucusundan bahsetmemek için kamerayı kullanarak posterleri, dergileri ve filmleri de kimliklendirebilir. Bölgenizde hangi parçaların popüler olduğunu görmek için şarkı listelerini keşfedebilir ve tüm şarkıları dinlemek için Spotify ve Google Play Müzik gibi müzik uygulamaları simgelerine dokunabilirsiniz.

Fiyat – Ücretsiz

2. SoundHound

En İyi Şarkı Bulucu Uygulamaları - SoundHound Uygulaması

Sound Hound, müzik akışı uygulamalarına çok benziyor . Müziği tanımlamanın yanı sıra, Android uygulaması seçim yapabileceğiniz farklı müzik kategorileri sunar. Shazam’ın aksine, sadece müzikten ziyade müzik videoları oynatır.

Sound Hound uygulaması ayrıca kendi şarkı asistanına sahiptir. “Ok Hound” demek, bir sanatçı aramanıza ve şarkı çalmanıza izin verir. Şaşırtıcı bir şekilde, bir şarkının uğultusunu tanımlayabilen 2020 için tek en iyi şarkı bulma uygulaması.

Bunun dışında şarkı sözlerini görebilir, Spotify’a bağlanabilir ve Google Play’de şarkı satın alabilirsiniz. Soundhound’u diğer müzik tanımlayıcılarından ayıran bir diğer özellik de şarkıları tanımak için PC mikrofonunuzu kullanan web tabanlı sürümdür.

Şarkı tanımlayıcıyı kullanırken, kullanıcı arayüzünü biraz düşmanca ve kısıtlayıcı buldum. Özellikle, kayan video penceresiyle hiç gitmeyecek gibi görünüyor. Ve Youtube videolarında gördüğümüze benzer; ekranı kapatmak müziği hemen durdurur.

Fiyat – Ücretsiz / Premium 5,99 TL

3. Musixmatch

En İyi Şarkı Bulucu Uygulamaları - MusiXmatch App

Diğer şarkı bulucu-cum-medya uygulamalarının aksine, Musixmatch tamamen şarkı sözleri sağlamaya ve şarkıları tanımaya odaklanmıştır. Yine de, bu konuda olağanüstü bir iş çıkarıyor.

Musixmatch yüzer şarkı sözleri özelliği neredeyse dünyadaki herhangi bir şarkının sözlerini gösterebilir ve hatta şarkı parçası arka planda çalarken gerçek zamanlı olarak kelimeleri cesurca gösterebilir. Bu müzik bulucu uygulaması aynı zamanda şarkı sözlerinin çevrilmiş bir sürümünü sunuyor. Ne yazık ki, her şarkı farklı dillere çevrilmedi.

Şarkıdan bir alıntı alıntılamak ve sosyal medyada paylaşmak gibi şarkı sözlerinin Flashcards oluşturabilirsiniz.

MusicXmatch premium sürümü, şarkı söylerken karaoke müzik uygulamalarına benzer şekilde kelime kelime senkronizasyonuna izin verir. Ayrıca, çevrimdışı şarkı sözleri seçeneği var.

Fiyat – Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz

5. Google Müzik Tanıma – Şimdi Çalınıyor

En İyi Şarkı Bulucu Uygulamaları - Google Müzik Tanıma

Google’ın keşfetmenizi bekleyen birçok heyecan verici arama hilesi var . Bunlardan biri, Şimdi Çalınıyor adlı Google şirket içi müzik tanıma özelliğidir. Google’daki şarkıları tanımlamak için Google Asistan’ı açın veya şu şeyi yapın – “Ok Google”.

Aceleniz varsa, sağ alt köşedeki müzik simgesine dokunun, bu da müzik tanıma hızını artıracaktır.

Google müzik tanıma herhangi bir şarkı çizelgesine veya buna benzer bir şeye sahip değildir. Sadece sade ve basit bir şarkı tanımlayıcısı. Google parçayı tanıdığında, şarkı sözlerini arayabileceğiniz, Spotify ve YouTube’da oynatabileceğiniz arama sonuçlarını girmeniz istenir.

En iyi yanı, herhangi bir müzik tanımlayıcı uygulamasını indirmenize gerek olmamasıdır. Akıllı telefonunuza önceden yüklenmiş Google uygulaması sizin için her şeyi yapar. Şarkı tanıma geçmişinizi kontrol etmek istiyorsanız, bunu Android Ayarları’ndan yapabilirsiniz.

Fiyat – Ücretsiz

4. Müzik Kimliği

En İyi Şarkı Bulucu Uygulamaları - Music ID uygulaması

Music ID, yukarıda listelenmeyen benzersiz özellikler sunmasa da, sadece minimalist görünümlü bir uygulamaya ihtiyaç duyan insanlar için mükemmeldir ve en iyi müzik tanıma yeteneklerinden ve film müzikleri etiketlerinden birini sağlar.

Müzik bulucu uygulaması, en iyi şarkılar ve farklı sanatçılar hakkındaki bilgileri görebileceğiniz Keşfet sekmesini içerir. Ne yazık ki, uygulama bir şarkının sözlerini göstermiyor. Ancak parlak tarafta, belirlenen şarkılar hakkında yorum ekleyebilirsiniz.

Music ID Android uygulamasının ilginç bir özelliği, filmler ve TV şovları bilgileri, biyografik veriler vb.Gibi her sanatçının ayrıntılı bir profilini göstermesidir.

Fiyat – Ücretsiz

6. Dahi

En İyi Şarkı Bulucu Uygulamaları - Genius Uygulaması

Genius, Google Play’de bulunan başka bir popüler şarkı bulma uygulamasıdır. Serin uygulama arayüzü, büyük şarkı kütüphanesinde gezinmeyi ve en iyi grafikleri görüntülemeyi kolaylaştırır.

Uygulama, MusiXmatch kadar sorunsuz çalışmayan gerçek zamanlı şarkı sözlerine sahiptir. Bunun dışında herhangi bir şarkıyı arayabilir ve sözlerini görebilirsiniz. Şarkının videosunu bile oynatabilirsiniz.

Uygulama, çevrimdışı olduğunuzda şarkı sözlerini okuyabilmeniz için belirlenen şarkının sözlerini indirmenize izin verir. Ayrıca, uygulama tüm bir video kütüphanesine sahiptir.

7. BeatFind

BeatFind

Beatfind, tüm dinleme deneyimini yükselten bir şarkı tanıma uygulamasıdır. Sadece müzik aramaktan ziyade, müzikle senkronize oluyor ve akıllı telefon fenerini kullanarak yanıp sönen bir flaş ışığı efekti getiriyor.

Büyüleyici animasyonların şarkıların ritimleriyle karışmaya çalıştığını göreceksiniz. Ancak Beatfind müzik bulucu uygulamasıyla ilgili önemli bir sorun var – reklamlar.

2020’de bir şarkıyı tanımlamak için ekranın altındaki arama simgesini tıklamanız gerekir. Ancak, çoğu zaman reklam pop-up’larının arkasına gizlenir.

Bunun dışında tanınmış şarkıların geçmişini tutma, Spotify, Youtube, vb. Şarkıları dinleme gibi bilinen tüm unsurları kapsar.

Fiyat – Ücretsiz

8. Soly

Soly

Soly şarkıları tanımlamak yanı sıra şarkı sözleri ile gelip başka bir şarkı bulma uygulaması. Ayrıca gömülü bir müzik çalara sahiptir, yani cihazınızda depolanan şarkıları çalabilirsiniz

Soly’nin şarkı tanıması iyi olsa da, bir dizi sorunu içeriyor. Soly’nin en rahatsız edici unsuru, burada belirtilen diğer şarkı tanımlayıcı uygulamalarından daha sık olan reklam bombalarıdır.

Bunun dışında, Soly şarkı sözleri genellikle bir şarkıyı tanımladığında gelmez. Öte yandan, elle şarkı sözleri arayabileceğiniz bir şarkı sözleri arama sütunu vardır.

Fiyat – Ücretsiz

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

PC ve Akıllı Telefonlar İçin 2020 Yılında En İyi 8 Video Konferans Uygulaması

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478