Sıradaki içerik:

KYK 1. Tip – 2. Tip – 3. Tip – 4. Tip – 5. Tip -6. Tip Yurt Ne Demek?

En İyi Yatak Markaları Önerileri 2021

Kaliteli bir uyku uyumayı hangimiz istemeyiz ki? Günün yorgunluğunu attığımız saatler uyuduğumuz saatlerdir ve bunun için herkesin rahat ve konforlu bir yatağa ihtiyacı vardır. Bir günde, yani 24 saatte en az 6-7 saatimizi uykuda geçirdiğimize göre yatak seçimimiz sağlığımız için büyük önem taşır. Yatak seçimi yaparken hangi pozisyonda uyumanızdan tutun, kilonuz ve hatta yatağın bel boşluğunuzu doldurup doldurmadığına kadar pek çok etken vardır. Peki 2021 En İyi Yatak Markaları Nelerdir? En İyi Yatak Yorumları 2021, 2021 En İyi Yatak Markaları Tavsiyeleri. Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? sorularının cevaplarını araştırıp sizler için bu makalemizde derledik.

Yatak Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yoğun geçen bir günün üstüne hepimiz yorgunluğumuzu atmak için güzelce uzanıp dinlenmek ve keyifli bir uykuyla günü sonlandırmak isteriz. Tabi ki bunun için konforlu rahat ve ortopedik bir yatağa ihtiyacımız vardır. İster zamanla eskiyen yataklar ister yeni döşenecek eve alınacak yataklar olsun, her insan yatak alma konusunda önce araştırma yapar ve kendisi bütçesine ve konforuna uygun olan yatağı almak ister. Sağlıklı ve kendiniz için doğru olan yatak hangisi diye araştırmalar yapmak işin zor kısımlarından biridir. Bizlerde sizler için Yatak Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler i sizler için araştırıp, okumanız için bu makalemizde hazırladık.

  • Eğer yaylanan bir yatak istiyorsanız, yaylı yataklar alışık olduğumuz bir yaylanma hissi verir. Yay sistemleri hangi teknolojinin kullanıldığına ve yay sayısına göre değişiklik gösterir. Tellerden oluşan yay sistemi ile birbirinden ayrı olarak hareket edebilen ve torba yaylardan oluşan yay sistemi ile gelişmiş teknoloji kaynağı ile üretilen yaylı yatak modellerini deneyebilirsiniz.
  • Sert bir yatak isteyenlerdenseniz, visco yatağın kalınlığı vücudun yatay pozisyonda ne kadar derine gömüleceğini gösterir. Ama lateks yataklar itici bir etki sağlayarak bedeni destekler. Ayrıca farklı yay sistemleri ile desteklenen sertlik derecesi yüksek olan modeller tercih edilebilir.
  • Kaldırma kuvveti isteyenlerdenseniz, Lateks yataklar visco yataklarla benzerlik gösterir ama yaylanma hissi verir. Doğal lateks kullanılan yataklar hipoalerjenik özellik taşımakla birlikte küf ve toz akarlarına karşı güçlüdür.
  • Bütçenizi belirlemeyi unutmayın; Herkesin bütçesi en iyi ve son model yataklara yeterli gelmeyebilir ancak piyasada uygun fiyata ve kaliteli ürünler de mevcut. Bütçeniz kısıtlı ise kampanya ve indirimleri takip etmeyi unutmayın. Her gün kullanacağınız yatağın dayanıklı olmasının yanında sağlığınıza faydalı olmasını istersiniz ama bunun maliyeti de kalitesine göre artmaktadır. Ancak şunu unutmamanız gerek, hayatınızın üçte birini yatakta geçiriyorsunuz ve vücudunuz için doğru yatağı bulduğunuzda ödeyeceğiniz bedel kesinlikle buna değecektir, çünkü siz ve uykunuz paradan daha önemlisiniz.
  • Alışverişe başlamadan önce hazırlığınızı yapın: Yatağınızı almadan önce bireysel ihtiyaçlarınıza uygun yatak boyutuna ve tipine karar verdikten sonra seçenekleri araştırın. En son nerede iyi bir uyku çektiğinizi düşünün. Arkadaşınızın evinde mi? Veya bir otelde mi? Hatırlamaya çalışın. Hangi yatak tipinin vücudunuza uygun ve bireysel ihtiyaçlarınızla uyumlu olduğunu öğrenin.

Eğer yumuşak bir yatak alırsanız sırtınız yatağa gömülecektir. Bu sebeple de sağlığınız tehlikeye girebilir ve anatomik yapınızda sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu yüzden yumuşak yatakları tercih etmemelisiniz. Peki sert yatakların ne gibi tehlikeleri mevcut? Sert yatak ile bel, sırt arasında herhangi bir ilişki bulunmamaktadır. Ayrıca sert yatak yerine orta sertlikte yataklarda yatan bel fıtığı hastaları tedavilerinde daha çok ilerleme kaydedilmiştir. Bunlarla birlikte sert yataklarda yatan insanların omurgalarında sıkışma, daralma olduğu gözlenmiş; kalça omuz üzerine daha fazla baskı yaptığı için de şiddetli ağrılar ortaya çıkmıştır.

Bu sebeple orta sertlikte bir yatak tercih etmeniz sağlığınız ve yaşam kaliteniz açısından önemli olacaktır. Tabi boyunuz ve kilonuz da bu durumda önem kazanmakta. Diğer bir konu ise yatağınızın doğal malzemelerden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Bütçeniz uygunsa sentetik olmayan lateks ya da organik içeriklere sahip yataklar tercih edebilirsiniz. Doğal içeriğe sahip yataklarda mantar, bakteri gibi canlılarla karşılaşılmaz ve bu da kötü koku oluşumuna sebebiyet vermez. Sünger, lateks ve viskoelatik içeriki yataklar bu bakterilerin önlenmesinde etkilidir.


Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada birbirinden farklı onlarca yatak çeşidi bulunmakta. En çok belirgin özellik olan Yaylı ve Yaysız yatak çeşididir. Ama günümüzde artık gelişen teknoloji ile birlikte ve farklı ihtiyaçların ortaya çıkması sebebi ile bir çok yatak çeşidi alıcıların beğenisine sunulmaktadır. Yaylı ve yaysız yatakların yanına hybrid, ortopedik, visco vb. yatak çeşitleri de katılmış durumda. Peki nedir bu yatak çeşitleri?

Hybrid Yatak

Hybrid yataklar günümüzde yaygın olmayan ancak oldukça konforlu olarak bilinen yatak çeşididir. Hybrid teknolojisinin yayılmaya başlamasıyla birlikte yatak endüstrisinde de kullanılan hybrid, diğer yatakların bütün özelliklerinin tek bir yatakta toplanması şeklinde tanımlanabilir. Latex, yaylı, ortopedik, visco vb. yatak çeşitlerinin tek bir yatak da hepsinin bulunması hybrid teknolojisiyle gerçekleşir ve bu özelliklerin tamamını barındıran yataklara da hybrid yatak adı verilir. Bu sayede de en iyi yatak türlerinin bir araya getirilerek en mükemmel ürüne ulaşmak amaçlanır.


Ortopedik Yatak

Yatak alımlarında günümüzde en çok duyulan terim ve en çok tercih edilen yatak türü ortopedik yataklardır. Aslında ortopedik diye tek bir yatağı sıfatlandırmak doğru değildir. İnsanların vücut tipine en uygun her yatak ortopediktir. Vücut tipine uygun yatağa sahip olan kişiler için en kaliteli ve verimli yatak tercih ettiği yataktır. Bu yüzden ortopedik yataklar için kişinin ağırlığı, vücudu yapısı, boyu vb. faktörler bir arada değerlendirilir.


Visco Yatak

Tekstil sektöründe ısı ile şekil alabilen süngere visco deniyor. Visco özellikli yataklar içerisindeki süngerlerle önemli ölçüde esneklik sağlıyorlar. Ancak bu esneklik hem kullanıma bağlı olarak hem de yatak yapımında kullanılan malzemenin kalitesine göre azalıp kaybolabiliyor. Bu yüzden visco yatak seçimlerinde hem kişisel özellikler göz önünde bulundurulmalı hem de yatağın malzeme kalitesi konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Ayrıca yatarken vücudun farklı noktalarında hissedilen ağrılar için visco yatak tercih edilebiliyor. Yine sabit olarak uyumak isteyen yatak üzerinde hareket etmek istemeyen kişiler de akıllı sünger teknolojisi sayesinde visco yatakları tercih edebilir.


7 Yaylı Yatak

Ana malzeme olarak yay ve sünger kullanılan yaylı yataklar en çok tercih edilen yatak modelleri arasında gösterilebilir. Yatağın içine süngerin altına yerleştirilen yaylar sayesinde esneklik ve yükseklik sağlanır. Ayrıca paket yaylar birbirinden bağımsız bir şekilde tasarlanır ve böylece kullanılan yataklarda özellikle çift kişi yatıldığında diğer kişinin yatak üzerindeki hareketlerinden sizin rahatsız olmadan uykuya devam etmenizi sağlar. Bu çerçevede yaylı yataklar hem konforlu hem de kesintisiz bir uyku deneyimi için ideal yataklardır.


2021 En İyi Yatak Markaları Tavsiyeleri

Ortopedik yatak seçiminde bu markalardan birini tercih etmenizi öneririz.

Yataş Yatak

Yatak dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri Yataş’tır. Bu marka ülkemizdeki ilk yatak markaları arasında yer alır ve yıllık yaklaşık 360 bin tane yatak üreterek alanında en büyükleri arasındadır.


Bambi Yatak

Bambi yatak markası da aynı yataş gibi en iyi yatak markaları arasında yer almaktadır. Özellikle visco yatak modeli arayışında olanlar için ve bebek yatağı modelleri arayanlar için en iyi yatak firmaları arasında gösterilebilir.


Visco Love Yatak

Size göre en iyi ortopedik yatak hangisi? Bu soruyu kime sorarsanız farklı bir yanıt alırsınız. Ancak Visco Love yatak modelleri konforu sayesinde birçok kişi tarafından en rahat yatak modelleri arasında yerini almayı başarmıştır.


Yatsan Yatak

Yatsan, en iyi yatak markaları arasında akla gelen ilk markalardan olmaya devam ediyor. Tarihli bir firma olmasının yanında ürettiği kaliteli yatak modelleri ile kalitesini kanıtlamayı başarmıştır.


Bellona Yatak

Bellona herkesin bildiği mobilya markalarından biridir.  Aynı zamanda yatak modelleri ile de öne çıkan Bellona, en iyi yatak markası olmasa bile kaliteli yataklarıyla öne çıkmayı başarmıştır.


İstikbal Yatak

Kayseri’de bulunan entegre tesislerinde hem mobilya hem de ev tekstili gibi ürünler üreten İstikbal yatak serilerinde oldukça ilgi görüyor. Premium, Expert ve Smart yatak serileriyle öne çıkan marka arzu ettiğiniz ürünü bulabileceğiniz zengin seçenekleriyle hizmet veriyor.


Hibboux Yatak

Kabahatin içtiğiniz kahvede değil seçtiğiniz yatak ve aksesuarlarda olduğunu iddia eden marka sizin için harika bir uyku deneyimi sunacağı konusunda neredeyse garanti veriyor. Sıcaklık, nem dengesi, hijyen, yatağın sağladığı destek ve konfor gibi birçok değişken uyku kalitesinde etkili. Ve Hibboux, bunun için yarattığı Sleeping Elements konseptiyle size en doğru seçenekleri sunuyor.


Lova Yatak

Doğtaş’ın yatak markası olan Lova hem Doğtaş he mde Kelebek mağazalında satışa sunuluyor. Kişiye özel seçeneklerle yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen marka vücut ortopedisine odaklanarak kişiye özel doğal ve sağlıklı uyku ortamlarını sunuyor.


İdaş Yatak

Türkiye’nin en başarılı markalarından biri olan İdaş, 1965’den beri faaliyet gösteriyor. 1974’den beri ihracat da yapan marka “Uykunun Starı İdaş” mottosuyla bir hayli iddialı…


İşbir Yatak

1968’de kurulan İşbir Holding’in en genç yatırımı olan İşbir Yatak, hammadde konusunda uzman şirketin yüz akı markalarından biri olmayı başarıyor. Yurtdışında 25’den fazla ülkede İşbir Bedding markasıyla da satış yapan markanın Türk mühendisler tarafından üretilmiş çok sayıda ürünü bulunuyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Malatya mutlu son Yalova mutlu son Sivas mutlu son Tokat mutlu son Kayseri mutlu son Trabzon mutlu son Aydın mutlu son Elazığ mutlu son Afyon mutlu son Kütahya mutlu son Ordu mutlu son Eskişehir mutlu son Gaziantep mutlu son
Taşova escort Gerze escort Pazar escort Kangal escort Sarıkaya escort Side escort İncekum escort Hayrabolu escort Tavşanlı escort Ereğli escort Batıköy escort Suluova escort Durağan escort Niksar escort Gürün escort Çekerek escort Kızılağaç escort Çikcilli escort Ergene escort Simav escort Emirdağ escort Çağlayançerit escort İstanbul escort İznik escort Karasu escort Gümbet escort Ilgaz escort İzmir escort Kadıköy escort Karesi escort Horasan escort İnebolu escort Erzurum escort Marmaris escort Serdivan escort Menteşe escort Eskişehir escort Meram escort