Kimdir

Enes Yılmazer Kimdir, Nerelidir? Enes Yılmazer Hayatı ve Biyografisi

Enes Yılmazer Kimdir, Nerelidir? Bir dönem lisanslı sporcu olan ve son zamanlarda farklı bir platformda adından söz ettiren Enes Yılmazer merak ediliyor. Youtube Kanalından milyonlara ulaşan Enes Yılmazer Kaç Yaşında, Serveti Ne Kadar? araştırılıyor. Sörf sporcusu olarak üç kez şampiyon olan Enes Yılmazer Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik.

Enes Yılmazer Kimdir?

Şuan da Amerika yaşayan ve bir dönem sörf sporunda 3 kez  üç kez üst üste Dünya şampiyonu olan Enes Yılmazer, Anne ve Babasının Alaçatı Sağlık Ocağı’na tayinleri çıkmasından sonra Alaçatı’ ya yerleşmeleri sonrası 12 yaşında yazları geçirmek için sörfe başlar. Ardından 2003 yılında profesyonel sörf kariyerine başlayan Enes Yılmazer, 17 yaşında ABD’nin Teksas eyaletine üniversite okumak ve sörf kariyerini daha da ileri taşımak için gidiyor.

Sörf hayatını daha ileriye götürmek için gittiği Teksas’ta aldığı ilk evini yenileyerek satışa çıkarması ile emlak piyasasına giriş yaptı. Satın aldığı evlerin tadilatlarını tamamladıktan sonra satışa çıkaran Yılmazer bir süre sonra bunları bir internet içeriğine dönüştürmeye kara vererek YouTube kanalını açtı.

2008 yılında patlak veren Mortgate krizi sırasında ilk evini satın alıyor ve emlak sektörüne giriyor. Emlak lisansı alıyor ve ev alıp yenilerek, satmaya başlıyor. 40 kadar ev alıp yeniledikten sonra 28 yaşında Los Angeles’a taşınıyor. Los Angeles’ta 50-60 milyon dolarlık evleri görünce aklına bu evlerin videolarını sosyal medyada yayımlama fikri geliyor.

Teksas’ ta yaşayan kameraman arkadaşını çağırıp fikrini anlatıyor. Birlikte 2.5 yılda 10-12 milyon izleyicisi olan bir YouTube kanalına sahip oluyorlar. YouTube’ a videolarını koyduğu malikaneleri başlarda Yılmazer kendisi buluyor ve ardından süregelen hayatında her şey değişiyor.


Enes Yılmazer Hayatı ve Biyografisi

Enes Yılmazer, ülkemizi taçlandırdığı başarılı sörf hayatını daha ileriye götürmek için gittiği Teksas’ta aldığı ilk evini yenileyerek satışa çıkarması ile emlak piyasasına giriş yaptı. Satın aldığı evlerin tadilatlarını tamamladıktan sonra satışa çıkaran Yılmazer bir süre sonra bunları bir internet içeriğine dönüştürmeye kara vererek YouTube kanalını açtı.

Emlak piyasasına dahil oldukça gördüğü lüks evleri paylaşma isteği artan Yılmazer’in kameraman arkadaşını araması gecikmedi. YouTube kanalında yayınlamaya başladığı lüks malikane gezi turları bir süre sonra yüz binlerce izlenmeye ulaşan Yılmazer’in içerik kalitesi ve özgünlüğü ise takdire şayan.

Hali hazırda 2,69 milyon abonesi olan YouTube kanalına her hafta yeni bir video koyan Yılmazer’in takipçileri videolarını sabırsızlıkla bekliyor. Türkçe bir YouTube kanalına da sahip olan Enes Yılmazer’in bu kanaldaki abone sayısı ise 22 bin. 5 ay önce yayınladığı ilk videosu ile Türkiye’deki takipçilerine kavuşan Yılmazer 17 video ile bu takipçi sayısına ulaşmayı başardı. Verdiği röportajlarda Türkiye içinde tasarladığı içerikler olduğunu dile getiren Yılmazer’in abone sayısının günden güne arttığı gayet açık.

Enes Yılmazer yaz aylarında pandeminin hafiflemesi ile projeyi hızlandırmak istiyor. Türkiye tarihini ve 21. yüzyıl Avrupa esintisini yansıtmak istediği videosunu bir yalıda çekmeyi planlıyor. Türkiye ile bağlantılarını sıkı tutan Yılmazer, gelen diğer içerik üretim ağlarını reddederek YouTube kanalını büyütmeyi hedefliyor.


You Tube 👉 Enes Yılmazer


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Mesut Can Eray Kimdir, Nereli? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu