Yaşam

Evde Para Kazanmak için 12 Harika Fikir

Evde Para Kazanmak için 12 Harika Fikir. Evden para kazanmanın birçok yolu vardır, ancak aralarında seçim yapmak zor olabilir. Bu yazıda, evde para kazanmanın yolları hakkında konuşacağız. Evde para kazanma konusunda ciddiyseniz, bu makale yeni bir hayata kapı açabilir.

Evde Para Kazanmak için 12 Harika Fikir

Neredeyse herkes evde, ev kadınlarından öğrencilere, çalışanlardan emekliye kadar para kazanabilir. Çünkü çağımızda, evden çalışarak kazanabileceğiniz iyi iş fırsatları var.

Evde nasıl para kazanabileceğimi söyleyenler için? Para kazanmanın en iyi yolları şunlardır:

1- Serbest Yazarak Para Kazanma

Hiç yazarak para kazanabileceğinizi düşündünüz mü? Kelimelerle iyiyseniz, akıcı cümleler kurabilirseniz, yazarak kelime başına para kazanabilirsiniz. Yazarak para kazanabileceğiniz birçok iş fırsatı var.

Yazma, grafik tasarım, web tasarımı, pazarlama, proje yönetimi, mimari çizim, video düzenleme gibi alanlarda becerileriniz varsa, bu becerilerden bağımsız bir gelir elde edebilirsiniz. Serbest çalışan olarak çalışmak, diğer işler gibi pasif gelir sağlamaz. Bu yüzden sadece çalışırken para kazanırsınız, ancak serbest çalışarak ayda on binlerce dolar kazanan birçok insan olduğunu unutmayın.

Günümüzde milyonlarca insan klasik kariyeri bir kenara bırakıp serbest çalışıyor. Dünyada serbest çalışma için de güçlü bir eğilim var. Serbest bir iş bulmak için, serbest çalışanlar için işleri olan Fiver, Upwork ve Freelancer gibi web sitelerine bakabilirsiniz.

Serbest çalışmaya karar verirken dikkate almanız gereken bazı şeyler vardır.

Amacınız ne? Serbest çalışarak ek gelir elde etmek ister misiniz? Yoksa tam zamanlı mı yapmak istiyorsun? Serbest çalışarak para kazanırsınız, ancak ilk dönem biraz değişebilir. Bu nedenle, ana hedefinizi belirlemeniz önemlidir.

Ne tür hizmetler sunabilirsiniz? İlgi alanlarınız ve uzmanlık alanlarınız nelerdir? Reklam metni yazabilir misiniz? Yoksa grafik tasarımda profesyonel misiniz? Burada sahip olduğunuz becerileri göz önünde bulundurarak iş aramak önemlidir.


2- YouTube ile Para Kazanın

YouTube üzerinden para kazanan birçok kişi var. Popüler başlıkların videolarını yayınlayabilir ve tanıtabilirsiniz. Bir süre sonra videolarınız popüler hale gelir ve YouTube satış ortağı programına başvurabilirsiniz. Bu program ile videolarınızdan pop-up’lar alabilir ve para kazanabilirsiniz. Buna ek olarak, bazı insanlar ürünlerine ilişkin görüşlerini görüşlerini yazmak yerine YouTube video biçiminde sunarak para kazanır

Son zamanlarda YouTube para kazanma programını değiştirdi. YouTube’dan para kazanmak için en az 1000 takipçiniz olmalı ve son 12 ay içinde 4000 saat izlemiş olmalısınız. Bu sınır işleri biraz zorlaştırsa bile, YouTube üzerinden para kazanmak hala mümkündür. Google’dan sonra dünyanın ikinci büyük arama motoru olarak adlandırılabilecek YouTube, aynı zamanda dünyanın en çok ziyaret edilen 3. web sitesidir. 2017 yılında her gün ortalama 5 milyar video izleniyor.

Bununla birlikte, YouTube’da para kazanmak klasik reklamcılık sistemine dayanmaktadır. Videolarınızı ne kadar çok izleyen ve reklam görüntüleyen, o kadar çok para kazanırsınız. YouTuber İş Ortağı Programı üyeliğiniz onaylandıktan sonra videolarınızda reklam alabilirsiniz. Kaba bir ifade ile 1000 görüntüleme başına 2-3 kilo kazanabilirsiniz. Tabii ki, videolarınızın dili de burada önemlidir. Yabancı şirketler İngilizce videoların reklamını yapacak, böylece kazançlarınız daha yüksek olacak.

Bir YouTube kanalı oluşturmak bir blog açmak gibidir. Ancak, metin yerine video yükleyeceksiniz. Buradaki ilk adım, ne tür videoların yükleneceğine karar vermektir. En başarılı YouTube kanalları temel olarak iki kategoriye ayrılır:

Eğitim kanalları

İnsanlar bir şeylerin nasıl yapıldığını öğrenmek için video izliyor. Ayrıca, reçeteden marangozluğa, HTML’den cep telefonu tanıtımına kadar birçok konuda eğitim videoları çekebilir ve yükleyebilirsiniz.


Eğlence kanalları

Vloglar, seyahat videoları, oyunlar, eskizler, web serileri gibi eğlence kanalları da yoğun bir şekilde izleniyor.

Kanalınızın stiline karar verdikten sonra, Google hesabınızdan bir YouTube kanalı açabilirsiniz. Kanalınız, tüm içeriğinizin saklanacağı ana merkezdir. Kanalınıza içeriğinizle alakalı akılda kalıcı bir ad verdikten sonra, kanalınıza çeşitli anahtar kelimeler girebilir ve belirli bir ülkedeki görüntüleyenleri hedefleyebilirsiniz.

Tüm bunlardan sonra, içerik, yani video yükleme zamanı. Videolarınızı FULL HD çözünürlükte çektiğinizden emin olun. Ses kalitesine görüntü kadar dikkat edin. (Ses kalitesi bile görüntü kalitesinden daha önemlidir.) Başlangıçta, farklı stilleri deneyebilir ve zaman içinde en kullanışlı video stilini bulabilirsiniz.

Videolarınızın dikkat çekici başlıkları ve küçük resimleri olması da görüntüleme sayısını doğrudan etkiler. Bu nedenle, video yayınlamadan önce bu sorunlara dikkat edin.

Ayrıca, YouTube’un içeriği düzenli olarak yükleyen kanalları vurgulamak için bir algoritması vardır. Bu nedenle, haftada en az 1 video yüklediğinizden emin olun. İçerik yükledikçe kanallarınızın kendi kitlesi oluşmaya başlar. Facebook, Instagram ve Twitter gibi ortamlarda kanalınızın reklamını yaparak takipçi ve görüntüleme sayınızı artırabilirsiniz. Videolarınız hakkında yorum yapan kişilerle etkileşim kurmak da videonuzun popülerlik kazanması için önemli bir ölçüttür.

1000 takipçi ve 4000 saatlik görüntülemenin ardından kanalınızı Google AdSense’e bağlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.


3- Web Sitesi – Blog Tasarımı

HTML ve tasarım hakkında bilginiz varsa veya hızlı bir şekilde öğrenebiliyorsanız, blog şablonları, arka planlar, başlıklar, web düğmeleri vb. Tasarlayabilirsiniz. Nasıl yapılacağını biliyorsanız bu tür şeyleri geliştirmek ve kurmak kolaydır. Bununla birlikte, kendi başınıza öğrenebileceğiniz birçok eğitim videosu vardır. Portföyünüzü hazırlarken müşterilerinize ucuz fiyatlar verin. Bloglar popüler hale geldiğinden, bu tür işler için artan bir talep var.


4- Damla Nakliye ve Satış Ortaklığı

Damla nakliye, özellikle eBay aracılığıyla birçok kişi tarafından yapılır. Damla nakliye, satıcının stoktan satışa sunduğu iş modelidir. Bu sistemde satıcı alıcıları bulur, ürünün adresini ve fiyatını müşteriden alır ve ürünün fiyatını ve adresini doğrudan tedarikçiye gönderir. Örneğin, satıcının birim kazancı, satın aldığı fiyat ile sattığı fiyat arasındaki farktır. Tedarikçilerden örnek ürünler, kataloglar ve broşürler talep edebilirsiniz.

Buna ek olarak, kendinizi, ürünlerinizi ve bağlı kuruluş pazarlama ürünlerinizi tanıtabileceğiniz tamamen ücretsiz hazır bloglar vardır. Herhangi bir tasarım bilgisi olmadan güzel ve okunaklı bir web sayfası oluşturabilir ve fikirlerinizi, fikirlerinizi veya istediğiniz herhangi bir şeyi ücretsiz olarak dünyayla paylaşabilirsiniz. Örneğin, beğendiğiniz bir konu hakkında makale yazmak gibidir. Satış ortağı bağlantılarını paylaşarak para kazanabilirsiniz.


5- Bebek Bakımı

Bu işi kurmak zaman alır. Bakılacak çocuk sayısı ve çocukların güvenliği için evin düzenlenmesi konusunda yasal kısıtlamalar vardır. Yasal düzenlemeler hakkında bilgi için ilgili hükümet yetkililerine danışın. Bu arada, belediyenizin web sitesine erişerek başvuru formuna erişin. İlgili kurumlardan gerekli belgeleri aldıktan sonra, başvuru formunuzla belediyeye başvurun. İşletmenizi başarıyla yönetmek istiyorsanız, gerekli lisanslara ve izinlere ihtiyacınız olacaktır.


6- Ütü Yaparak Para Kazanma

Geceleri televizyonun önünde veya çocuklar kestirirken ütü yapabilirsiniz. İyi bir ütüye, ütü masasına, askılara ve bir demir kolaya ihtiyacınız olacak. Ütülecek kıyafetleri müşterilerden alın ve belirtilen zamanda teslim edin. Bununla birlikte, Facebook’ta reklam verin, arkadaşlarınıza ve ailenize e-posta gönderin veya mağazalara reklam gönderin.


7- Terzilik Yaparak Para Kazanma

Nasıl dikeceğinizi biliyorsanız, evinizi uyarlayabilirsiniz. Müşteriler size düzeltilmesi gereken giysileri getirir ve bitirdikten sonra sizi alırlar. Sonunda, bir dikiş makineniz varsa, başka bir ekipmana ihtiyacınız olmayacaktır.


 8- Pansiyon ile Para Kazanın

Misafirinizi evinize davet ederek veya evinizde öğrenci değişim programları düzenleyerek para kazanabilirsiniz. Bu günlerde, tüm dünyada çok popüler hale geliyor. Her iki taraf da evinizi paylaşıp para kazanabilmeniz gibi avantajlar elde edebilir ve ayrıca misafiriniz kolay, güvenli ve ucuz konaklama yapabilir.


9- Yap ve Satın Al… Sabunlar, Mumlar, Losyonlar, Kartlar, vb.

Eğer becerikli bir kişi iseniz, online malzeme sipariş ve istediğiniz ürünleri yapmak, ve sonra eBay, Etsy vb çevrimiçi bitmiş ürünler satabilirsiniz. Evde para kazanmak çok popüler yollarından biridir.


10- Online Anketlerle Para Kazanın

Çevrimiçi anketler sizi zenginleştirmeyebilir, ancak az miktarda para ve hediye kuponu kazanabilirsiniz. İnternet üzerinden çevrimiçi anketler yürüten siteleri arayın. Profil bilgilerinizi doldurarak bu sitelere abone olun. Ayrıca, bu siteler e-postaları yalnızca sizin için uygun anketlere sahip olduklarında gönderir ve anketleri yaptıktan sonra size hızlı bir şekilde ödeme yaparlar.


11- Blog Yazarak Para Kazanın

Blog yazmak kolay değildir, ancak parayı kolaylaştırır. İyi bir blog açmalı, düzenli olarak makaleler yazmalı ve blogunuzu tanıtmalısınız. Blogunuzu ne kadar çok kişi ziyaret ederse, reklam ve sponsorluktan o kadar fazla kazanırsınız. İlginizi çeken ürünleri deneyebilir ve daha sonra ürünler hakkında görüşlerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca, bloglama, özellikle başlangıçta kolay bir iş değildir. Bununla birlikte, takipçi sayısı artar ve düzeni koruduktan sonra daha az çaba gerektirir.


12- E-Kitap Yazarak Para Kazanın

E-kitaplar gerçek kitaplardan daha popüler hale geliyor. Amazon üzerinden kişisel yayıncılık yoluyla e-kitap satan birçok insan var. Ancak, diğerleri blogları aracılığıyla tanıtım yapar. İlginizi çeken bir konu bulun ve bunun hakkında yazın. E-kitapların bilgilendirici olması gerekmez. Fantezi, bilim kurgu ya da drama yazabilirsiniz.

Evden yapılacaklar hakkında birkaç ipucu;

  • Sosyal ağlar, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi göstermenin en iyi yollarından biridir.
  • Bir şey satmak istiyor ancak postalayamıyorsanız, nakliye şirketlerini arayın. Nakliye şirketleriyle iletişime geçin ve fiyatları görüşmeye çalışın.
  • Ne sevdiğinizi ve ne yaptığınızı düşünün. Herhangi bir çalışmaya başlamadan önce yasal kısıtlamaları kontrol ettiğinizden emin olun.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Hızlı Para Kazanmanın 40 Yaratıcı Yolu

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu