Yaşam

Expigment Krem Ne İşe Yarar? Expigment Krem Ne İçin Kullanılır?

Expigment Krem Ne İşe Yarar? Expigment Krem Ne İçin Kullanılır?. Expigment Krem, hamilelik, cilt travması, doğum kontrol hapı kullanımı veya hormon tedavilerine bağlı olarak oluşabilecek çil, yaşlılık lekeleri, melazma ve diğer cilt pigmentasyonlarının tedavisinde kullanılan cilt beyazlatıcı ve cilt rengi açıcı bir kremdir. 

Expigment Krem Ne İşe Yarar?

Expigment Krem ayrıca sivilce izlerini ve diğer cilt bozuklukları ve renk değişikliğini tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Hydroquinone’un çalışma şekli, cildin daha derin katmanlarını cilalamak ve arındırmak, böylece yol boyunca lekeli alanları ve lekeleri yok etmektir.

Expigment Krem, cildi çok daha hafif ve daha parlak hale getirmek için melanin üretimini engelleyen bazı enzimleri salar. Krem, cildimize renk veren melanin üretiminden sorumlu bir enzim olan tirsinaz bileşenini içerir. Melanin miktarı, Hidrokinon ve bileşenleri ve enzimleri tarafından azaltıldığından, daha koyu olan cilt, genel ve normal cilt renginize uyacak şekilde kademeli olarak açılır.

Öncelikle, her kullanımdan önce cildinizi daima hassasiyet için test edin. Bunu, hiper pigmentli cildinizdeki küçük bir bölgeye krem ​​sürerek yapın. 24 saat içinde kaşıntı veya kızarıklık olmadığı takdirde  tedaviye başlayabilirsiniz.

Kullanmadan önce cildi temizleyin ve kurulayın. Tedaviye ihtiyaç duyan bölgelere günde iki kez ince bir Expigment Krem  uygulayın. Cilde iyice sürün. Etkilenen bölgeleri kaplayacak kadar uygulayın ve etkilenmemiş cilde uygulamaktan kaçının, çünkü Expigment Krem bu bölgeleri de hafifletir. Bu alanların da tedavi edilmesini istemiyorsanız, kullanımdan sonra ellerinizi yıkayın. Gözler, ağız ve diğer mukoza zarlarının yakınına uygulamayın. Hekiminiz tarafından başka şekilde önerilmedi ise, diğer ilaçlı topikal ürünleri (özellikle peroksit ürünlerini) aynı anda aynı bölgede kullanmaktan kaçının. İlaçsız kozmetikler, güneş kremleri ve nemlendirici losyonlar kullanırken önce hidrokinon uygulayın, ardından diğer ürünleri Expigment Krem üzerine uygulamadan önce birkaç dakika bekleyin.


Expigment Krem Nasıl Kullanılır?

Expigment Krem, etkilenen bölgelere günde iki kez, sabah ve yatmadan hemen önce veya doktorunuzun önerdiği şekilde sürülmelidir. 2 aylık tedaviden sonra herhangi bir iyileşme görülmezse, Expigment Krem kullanımı derhal kesilmelidir. 3 ay sonra herhangi bir ağartma etkisi yaşamazsanız, Expigment Krem ile tedaviye ara verilmelidir.

Cildiniz daha açık hale geldiğinde, kremi doktorunuzun veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. 12 yaşın altındaki pediatrik hastalar için bir doktorun tavsiyesi ve gözetimi dışında önerilen bir dozaj yoktur.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu