Sıradaki içerik:

Herbalife Kullanıcı ve Diyetisyen Yorumları? Herbalife Hakkında Canan Karatay’ın Yorumu!

Faydalı Siteler Listesi: Keşfetmekten Büyük Zevk Alacağınız İnternet Siteleri

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teknoloji çağında internetin hayatımıza sayısız faydalar sağladığı kattığı ve yeni dünyalar tanıma şansını sağladığı tartışılmaz bir gerçektir. Eğitim söz konusu olduğunda ebeveynler tarafından teknoloji dikkat dağıtıcı olarak görülebiliyor fakat teknoloji doğru şekilde kullanıldığında öğrenciler ihtiyaç duyduğu tüm bilgilere birkaç dakika içerisinde ulaşabiliyor. Bu makalemizde faydalı siteler listesi paylaşacağız. Faydalı siteler listemizde eğitim hayatınızda ve gündelik hayatınızda işinize yarayacak sitelerin listesini bulabilirsiniz. Faydalı İnternet Siteler listemizde özellikle öğrenciler için özellikle öğrenciler için sınırsız eğitim materyallerine, öğrenme ortamlarına ve kaynaklara sahip internet sayesinde öğrenciler, hayatlarını kolaylaştırmak, ödevlerini ve günlük çalışma planlarını düzüne sokmak ve hatta kendilerine üniversite, dil okulu, burs, staj ve iş bulmak için güvenilir ve popüler web sitelerinden yardım alıyor.

İşte keşfetmekten büyük keyif alacağınız ve çokça işinize yarayacak faydalı siteler listemiz…

1- Whichbook

Kitap severler için Whichbook aradığı kitabı bulamayanlar için bir vazgeçilmez.

Birçok kişi aklından geçen, hayallerinde yaşadığı romanı okumak istemiştir ancak literatürde böyle bir kitaba henüz rastlamamıştır. Kitabın sonunu kendimiz belirlemişçesine birtakım özellikler sunan site, biz kullanıcılara farklı şekilde arama yöntemleri sunuyor.

Whichbook sitesi, kullanıcılarına okumak istedikleri kitabın kriterlerine göre seçenekler sunuyor. Mesela bir romanın sonu mutlu ve sürprizlere kapalı, sayfa sayısı kısa bir şekilde bitsin istiyorsanız bu kriterlere uygun aramayı Whichbook sitesinden yapabilirsiniz. İstediği tarzda kitap okumak isteyen kitapseverler için oldukça kullanışlı.


2- Neal.fun

Önemli soruların cevabını basit bir şekilde almak isteyenler için Neal.fun ilaç gibi bir site…

Evrenin sonsuzluğu, dünyadaki suların altında hangi canlılar yaşar gibi soruların yanıtı alırken sıra çizim yapabilme özelliğini içinde barındıran site bilgiye ve keşfedilmeye değer oldukça fazla şey var. Tam da güldürürken düşündürten cinsten bir site.


3- Ninja Essays 

Bu web sitesi; akademik ödev, essay, makale yazmak gibi konularda öğrenciler için yardımcı bir platformdur. 400’den fazla yazara sahip olan Ninja Essays, eğitim aldığınız ya da yazılmasını istediğiniz konu ne olursa olsun alanında uzman kişilerden oluşan bir sitedir.


4- Koofers 

Bir milyondan fazla kullanıcıya sahip Koofers, sınavlara daha kolay hazırlanmanıza ve bilgi kartlarına ulaşmanıza yardımcı bir web sitesidir. Aynı zamanda öğrenciler için iş ve stajlar hakkında güncel haberlerde yer alır.


 5- Brainly 

Sınavlar için çok çalışmanız gerektiğinde, Brainly’ye erişebilir ve tarih, matematik, fizik, kimya ve aldığınız diğer dersler için çalışma gruplarının bir parçası olabilirsiniz.


6- Coursera

Coursera, dünyanın en iyi online eğitim platformlarından biridir. 200’den fazla üniversite ile işbirliği içerisinde olan web sitesi, öğrencilerin eğitimlerine faydası olacak kurslar ile CV’nize ekleyebileceğiniz sertifika ve diploma programları sunar.


7- Audible 

 

Edebiyat dersiniz için kitap okumaktan çok yorulduğunuzda, bir sesli kitap dinlemek çok yardımcı olacaktır. Artık sıra beklerken veya uzun yürüyüşler yaparken zamanınızı verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.


8- Help.PlagTracker

Bir makale yazdığınızda, teslim etmeden önce her yönden mükemmel olduğundan emin olmalısınız. Bu web sitesinde, içeriği düzeltmek ve akademik ödevleriniz için daha iyi notlar almaya başlamak istiyorsanız kolayca profesyonel bir editör kiralayabilirsiniz.


9- Studyblue 

Not almaktan ve bilgi kartı yapmaktan ne kadar hoşlanmadığın önemli değil, eğer çalışmanı kolaylaştırmak istiyorsan bu öğrenme stratejileri gerekli olacaktır. StudyBlue, her zaman ve her yerde eğlenceli bilgi kartları oluşturmanıza ve notlar almanıza olanak tanıyor.


10- EdX

EdX, dünyanın önde gelen MOOC platformlarından biridir. Online öğrenme deneyimi yaşamak isteyen herkese ücretsiz olarak sunulmaktadır.


➡ Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 20 Muhteşem Kitap


11- TED

TED, dünyanın dört bir yanındaki etkinliklerde teknoloji, eğlence ve tasarım gibi temel konular üzerine düşündürücü konuşmalara ev sahipliği yapıyor. Web sitesinde yer alan konuşmalar sadece motive edici değil, aynı zamanda bilgilendiricidir. TED, projeleriniz için fikir ve kaynak elde etmek için kullanabileceğiniz güvenilir bir kaynaktır.


12- Quizlet

Quizlet kelime, dil ve diğer pek çok şeyi ücretsiz olarak çalışmanıza olanak sağlar. Öğrenmeyi eğlenceli bir aktivite olarak görmenize yardımcı olacak etkili çalışma araçlarını destekler.


13- Wolfram Alpha

Wolfram Alpha sayesinde, uzman ve güvenilir bilgilere ihtiyaç duyduğunuz her an ve nerede olursanız olun erişebilirsiniz.


14- BenchPrep

Bu kapsamlı interaktif test hazırlık kursları kütüphanesi, ihtiyacınız olan tüm sınav çalışma materyallerini bulmanıza yardımcı olacaktır. BenchPrep ayrıca etkileyici bir bilgi kartları, pratik soruları ve çalışma dersleri sağlar.


15- Grammarly

Grammarly, yazım ve dilbilgisini düzelten indirebileceğiniz bir pencere öğesidir ve tipik Word yazım denetiminizden çok daha gelişmiştir. Hatta kullanırken yazım hatanızı düzeltmenin yanında daha iyi kelimeler önerecek ve bir eşanlamlılar sözlüğüne sahip olacaksınız.


➡ Yeni Bir Dil Nasıl Öğrenilir: TED Çevirmenlerinden 7 Sır


16- Wikipedia

Eğitmenleriniz size, ödevlerde asla Wikipedia’ya referans vermemenizi söylese de, işbirliği içinde düzenlenen ansiklopedi projesi, ödeviniz veya projenizle ilgili erken aşamada araştırma yapmak için çok yararlı bir araç olabilir. Ancak siz yine de Wikipedia’daki yanlışlıklara karşı dikkatli olun!


17- The Owl

Owl, Purdue Üniversitesi Online Yazma Laboratuvarı tarafından oluşturulmuştur ve üniversite deneyiminiz sırasında yazmanız gereken tüm makalelerin biçimlendirilmesi konusunda size rehberlik eder. Site, araştırma ve alıntılarla ilgili kapsamlı bilgilere de sahiptir.


18- Khan Academy 

Khan Academy, online eğitim sitesidir. Matematik, bilim, bilgisayar programlama, tarih, sanat tarihi, ekonomi ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm geleneksel okul konularına sahiptir. Öğrenciler için içeriği geliştirmeye yardımcı olarak NASA, Museum of Modern Art, California Academy of Sciences ve MIT ile ortaklık kurmuştur.


19- Project Gutenberg

Project Gutenberg, online kütüphane ve ücretsiz e-kitap bulabileceğiniz en geniş kapsamlı web sitelerden biridir. Telif hakkı süresi dolan metinlere ücretsiz online erişim sağlayan site, şimdiye kadar 60.000’den fazla metin yayınlamıştır.


20- HippoCampus

Online eğitim araştırmaları yapan bir web sitesi olan HippoCampus, 7,000’in üzerinde ve 13 ayrı konuda ücretsiz videolar sunarak öğrenme deneyiminizi geliştirir.


➡ TED Konuşmacılarından Üniversite Öğrencileri İçin 25 Tavsiye


21- Canva

Canva, sosyal medya görsellerinden sunumlara ve infografiklere kadar çok sayıda konuda yardım alabileceğiniz tam bir grafik tasarım platformudur. Canva’yı sunumlarınız ve projelerinize yardımcı bir kaynak olarak kullanabileceğiniz gibi öğrenciyken freelance çalışmak için de faydalanabilirsiniz


 22- IdeaList

IdeaList, kesinlikle bir öğrencinin elinin altında olması gereken en faydalı web siteleri arasındadır. Zira bu web sitesi ile staj, gönüllü çalışmalar, organizasyonlar ve öğrenci işleri bulabilirsiniz.


23- 4stay

Dünyanın en iyi öğrenci şehirleri ve Amerika’da eğitim almak isteyen öğrencilere oda ve ev kiralayabilecekleri kullanışlı bir sitedir. Güvenli olması nedeniyle de oldukça popülerdir.


24- Vocabulary

Online İngilizce öğrenmek ya da geliştirmek istiyorsanız elinizin altında kesinlikle Vocabulary gibi bir web sitesi olmalıdır. Merak ettiğiniz her İngilizce kelimenin ayrıntılı bir açıklaması ya da eş anlamlısını bulabilir, kelime oyunları oynayabilir ya da beğendiniz kelimeleri favorilerinize ekleyebilirsiniz.


25- British Council

Yurtdışı eğitim almayı düşünüyorsanız, mükemmel bir İngilizceye sahip olmak ve gittiğiniz ülkede zorluk yaşamamak en önemli konulardan biridir. Bugün İngilizce konuşulmayan dünyanın bir çok ülkesinde bile eğitim hatta iş dünyasının küresel ortak dili İngilizcedir. İnternet ve mobil uygulamalar sayesinde öğrencilerin çoğu artık bir kursa gitmektense yabancı dil öğrenmeye web siteleri üzerinden başlıyor. Bunlar arasında en yaygını ve köklü bir geçmişe sahip olan British Council, aynı zamanda IELTS sınavına hazırlanalar için de açık bir kaynaktır.


➡ Ücretsiz Online Kütüphane Arşivleri Listesi


26- Scholars4dev

Artan işsizlik ve nüfus artışı üniversiteye başvuruda bulunacak öğrencilerin seçim yaparken daha dikkatli olmasını ve gelecekleri için doğru adımlar atmasını gerektirir. Son yıllarda çoğu öğrenci bunu yaparken yabancı bir ülkede eğitim alma konusunu ilk öncelikleri arasına almıştır. Ancak maliyetler ve masraflar hala üzerinde en çok durulan konudur. Peki, bu durumda ne yapabilirsiniz? İşte tam bu noktada öğrenciler için en iyi web siteleri arasında yer alan Scholars4dev sizin için harika fırsatlar sunuyor. Yurtdışında eğitim alabileceğiniz dünyanın en iyi üniversiteleri ile hükümetler ve özel kuruluşlara ait sayısız burs imkanlarını öğrencilerle buluşturuyor.


27- Meetup 

Yaşadığınız şehirde ya da yabancı bir ülkede eğitim alırken, çalışırken ya da gezerken Meetup kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir web sitesidir. Telefonunuza da indirebileceğiniz uygulamaya sahip olan platform sayesinde gittiğiniz ülkede insanlarla tanışmak, yeni bir şeyler denemek ve yerel bir gruba katılmak için harika fırsatlar bulabilirsiniz. İlgi alanlarınıza uygun teknoloji, sanat, müzik, moda ve kitaplar gibi kategorilerden birini seçerek yabancı dilinizi geliştirebilir, resim atölyelerine katılabilir, gezi etkinliklerinde yer alabilirsiniz.


28- Kitapmetre

Satın almak istediğiniz kitabı en ucuza bulacağınız siteyi gösteren fiyat karşılaştırma sitesi.


29- Google Experiments 

Google’ın bir sürü ilginç yapay zeka denemesi var. Herkesin resimler, çizimler, dil, müzik ve daha fazlası aracılığıyla makine öğrenmesini keşfetmesini kolaylaştıran basit deneyler için bir koleksiyon.


30- Geacron

Bu web sitesinde M.Ö. 3000 yılından itibaren günümüze kadar olan dünya haritasının nasıl bir değişim gösterdiğine dair ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz. • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Malatya mutlu son Yalova mutlu son Sivas mutlu son Tokat mutlu son Kayseri mutlu son Trabzon mutlu son Aydın mutlu son Elazığ mutlu son Afyon mutlu son Kütahya mutlu son Ordu mutlu son Eskişehir mutlu son Gaziantep mutlu son
Taşova escort Gerze escort Pazar escort Kangal escort Sarıkaya escort Side escort İncekum escort Hayrabolu escort Tavşanlı escort Ereğli escort Batıköy escort Suluova escort Durağan escort Niksar escort Gürün escort Çekerek escort Kızılağaç escort Çikcilli escort Ergene escort Simav escort Emirdağ escort Çağlayançerit escort İstanbul escort İznik escort Karasu escort Gümbet escort Ilgaz escort İzmir escort Kadıköy escort Karesi escort Horasan escort İnebolu escort Erzurum escort Marmaris escort Serdivan escort Menteşe escort Eskişehir escort Meram escort