Yaşam

Fucidin Merhem Ne İşe Yarar? Fucidin Merhem Antibiyotik mi?

Fucidin Merhem Ne İşe Yarar? Fucidin Merhem Antibiyotik mi? merak edenler için bu yazımızda Fucidin Merhem Kullananların yorumları ve Fucidin Merhem Nasıl Kullanılır? hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Fucidin Merhem Yanık İçin Kullanılır mı? Fucidin Merhem Kortizonlu mu? gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Fucidin Merhem Ne İşe Yarar?

Son günlerde en çok merak edilen merhem ve kremler arasında yer alan Fucidin Merhem Ne İşe Yarar? Fucidin Merhem derideki bakterilerin tedavisi için kullanılır. Eczanelerde satılan ve sivilce içinde kullanılan Fucidin Merhem, aynı zamanda uçuk tedavisi ve akne tedavisi içinde uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilmekte. Daha detaylı bilgi verecek olursak; etkin maddesi olan Fusidik asit; bir antibiyotik olup bir çok mikroorganizma üzerinde güçlü anti bakteriyel (bakterileri tahrip eden veya onların çoğalmasını engelleyen) etkiye sahiptir. Fucidin Merheme duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Bir çok cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde kullanılan Fucidin Merhem, oldukça güçlü ve etkili bir Merhem olduğu bilinmektedir. Yalnızca doktor tavsiyesiyle kullanılması önerilen Fucidin, eczanelerde reçetesiz olarak da satılabilmektedir. Ancak her insanın cilt tipi ve ciltteki meydana gelen sorun farklı olabildiğinden dolayı Fucidin Merhemin kullanımından önce mutlaka doktora gitmeniz önerilmektedir. Sivilce dışında bir çok farklı ciltte meydana gelen sorunlar için de bu merhem kullanılmaktadır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Fucidin Merhem Ne İçin Kullanılır?

Bakteri mantar, egzama, iltihaplı sivilceler, kıl kökü iltihabı gibi pek çok sorunların tedavisinde kullanılıyor. Böcek sokmaları, sivrisinek ısırıkları, akneler, sivilceler, yara izleri, sivilce izleri, genital siğil gibi pek çok durumda kullanılır.

Fucidin Merhem diğer kullanım alanları da aşağıdaki gibidir.

 • Kıl dönmesi
 • Dolama (Cilt ile tırnağın birbirinden ayrılmasıyla karakterize bir rahatsızlık)
 • Apse
 • Kıl kökü iltihabı
 • Sakal bölgesinde kıl iltihabı
 • Ter bezlerinin iltihaplanması
 • Egzama
 • İmpetigo (Bulaşıcı bir cilt hastalığıdır. İçi irin dolu, sarımsı kabuklarla kendini gösterir.)
 • Çıbanlar
 • Lazer epilasyonun ardından eenfeksiyon oluşmasını önleme
 • Tırnak batması
 • Sünnet operasyonu sonrası yaranın iyileştirilmesi
 • Akne Vulgaris
 • Folikülit (Enfekte saç kökleri)
 • Selülit
 • Paronişi (Tırnak çevresinde deri enfeksiyonu)
 • Batık yani kıl kölerinin dışarı çıkamadığı için bölgede iltihap meydana getirmesi
 • Kalça bölgesindeki iltihaplı sivilceler
 • Piercing sonrası enfeksiyonun engellenmesi
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Fucidin Merhem Nasıl Kullanılır?

Fucidin Merhem 25°C’nin altında oda sıcaklığında saklanılması önerilir. Cilt yüzeyine haricen uygulanan Fucidin, enfeksiyonlu olan bölgeye hafifçe sürülerek üstü kapatılabilir ya da açık kalabilir. Fucidin Merhem içeriğinde bulunan antibakteriyel özelliği sayesinde cildinizde bulunan sivilcelenen bölgeyi temizlemektedir. Eğer cildiniz sivilce üretmeye müsayitse yüzünüze bu merhemden kullanarak sivilce oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Ciltte yer alan sivilceleri ortadan kaldıran bu merhem, ayrıca ileride çıkacak sivilceleri de önlemektedir. Merhemin kullanım süresi 24 gün olarak belirlenmiştir ve mutlaka düzenli olarak her gün cilde sürülmeli ve bu süre tamamlanmadan merhem bırakılmamalıdır. Sivilcelerin iyileşmesi durumunda bu merhemin kullanımını bırakmak, cildinizde yer alan bakterileri temizlemeyi önlemektedir. Genel olarak günde 2 defa kullanılması önerilen bu merhem, kesinlikle göz çevresine ve dudaklara yakın bölgelere sürülmemelidir. Doktor kontrolünde kullanmayacaksanız mutlaka eczacınıza ilaç hakkında danışmanızı öneririz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Fucidin Merhem Faydaları

Fucidin Merhem bir antibiyotikli merhemdir. Yaralar, kesikler, hafif yanıklar, arı sokmaları, böcek sokmaları, sivri sinek ısırıkları, sivilceler ve akneler, yara izleri, sivilce izleri, genital siğil gibi pek çok durumda doktorlar tarafından reçete edilir.


Fucidin Merhem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi?

Fucidin merhem Sivilce oluşumu cilt üzerindeki boşluklara bakterilerin akın etmesi ve cildin hemen altında birikmesiyle oluşur. Etkili bir antibakteriyel özelliğe sahip fucidin merhem, cilt üzerinde ve hemen altında yerleşik bulunan bakterileri temizleyerek hem sivilceleri yok eder.

Fucidin Merhem nerelerde kullanılır?

Bu Merhem kollar, bacaklar, ayaklar, sırt, omuz, boyun, göğüs, genital bölge, karın, basen, kalça ve yüz bölgesinde kullanılabilir.


2024 Fucidin Merhem fiyatı ne kadar?

Fucidin Merhem 2024 yılı eczane fiyatı 92,01 TL‘dir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Fucidin Merhem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu:  zamaninda kuafor sonrasi dolan sivilcelerimden beni kurtaran antibiyotik merhem.

Kullanıcı Yorumu: antibiyotikli merhem. geçen senelerde garnier pink grapefruit yüz yıkama jelini her sabah kullanmaktan cildim fena halde kuruyup böyle kırmızı kırmızı acayip birşeyler çıkmıştı bu merhemi sürmemle geçti.

Kullanıcı Yorumu: burnumu ilk deldirdiğim dönem iltihaba yakalanmamak için kullandığım merhem. yararı oldu mu olmadı mı bilmiyorum, olmuştur herhalde.

Kullanıcı Yorumu: ameliyat yaralarından sonra doktorum tarafından tavsiye edilen merhem. yağlı bir yapısı var, garip bir şekilde vıcık vıcık hissediyorum sürünce. yüzüme hiç sürmedim o konuda bilgim yok ama, vücudun diğer bölümlerindeki kesik, yara gibi şeyleri hızlı iyileştirme özelliği var.

Kullanıcı Yorumu: yüzümdeki seboreik dermatit ne zaman hortlasa sürdüğüm merhem, 1-2 gün içerisinde sorunu çözüyor zaten. yanı başımdan ayırmıyorum bir bu pomadı bir de momecon losyonu.

Kullanıcı Yorumu: kesiklerde ya da etrafı kızaran iltihaplanma sinyalleri veren yaralarda kullanıyorum. ayrıca veterinerimizin tavsiyesiyle köpeğimde açık egzama olduğu zaman yarayı kurutma ve mikrop kapmasını önleme maksatlı da kullanıyoruz. bizim evin demirbaşlarından.


İlginizi Çekebilir 👇

👉Fucidin Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu