Yaşam

Geleceği En Parlak 12 İş 2024

Geleceği En Parlak 12 İş 2024. Geleceğe yönelik yatırım yapmak karlı bir iş kurmak her girişimcinin hayali. Hayal edip durduğumuz o parlak günlere hızla yaklaşıyoruz. Zaman hızla geçerken yenilikçi ve en karlı işleri sizler için araştırdık.

Geleceği En Parlak 12 İş 2024

 • Seçeceğiniz Meslek sizi milyoner yapma potansiyeline sahip olmalı
 • Sürekli popüler bir meslek olmalı ve artış göstermeli

İşte sizlere gelecek 10 yıla damgasını vuracak İş Fikirleri

 • Su Kontrolü
 • Güneş enerjisi
 • Gıda Kamyonunu Çalıştırma
 • Asteroit Madenciliği
 • Araba Şarj İstasyonları
 • Robotik
 • 3D Baskı
 • Veteriner Klinikleri
 • Amazon FBA İşletmesi
 • Evlilik Danışmanlığı ve İlişki Terapisi
 • Laboratuvar Şartlarında Et Yetiştirme
 • Dikey Tarım

1. Su Kontrolü

Geçmiş dönemlerde ve içinde bulunduğumuz dönemlerde savaşlar çoğunlukla petrol için oldu ama gelecekte su için olacak su kaynakları 1 kaç yıl içinde sınırlı hale gelecek bu nedenle içme suyu ticaretinde büyük ring alanları oluşacak. Günümüzde dahi içme suyu ticareti karlı bir iş 2030 sonrası şişelenmiş su bugün bile miyarlarca liralık kazanç elde edilirken o yıllarda ne kadar kazançlı olacağını hayal edebiliyor musunuz?


2. Güneş Enerjisi

Teknoloji her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Güneş enerjisi teknolojik aletlerin kullanımında vazgeçilmeyecek bir kaynak olarak hızla ilerliyor. Güneş serbest bir enerji kaynağı panel kurduğunuzda artık elektrik faturası için endişelenmenize gerek kalmıyor. Hükumetler enerji kaynaklarını geliştiren, kullanan şirketler için büyük avantajlar ve vergi indirimlerine gidiyor.

Kuracağınız bir güneş enerjisi şirketi, elektrik faturalarını azaltmak isteyen bireylere veya ailelere güneş panelleri sağlayabilir. İşletmelere enerji paneli üretip satabilirsiniz.


3. Gıda Kamyonu veya Minibüsü Çalıştırma

Ortaklıkta gezinen gıda kamyonlarını hiç gördünüz mü ülkemizde genelde köfteci ve son zamanlarında kahve dükkanı olarak görünmeye başlandı. Gıda kamyonları vaya minibüsleri kullanımı neden mi başlıyor.

 1.  Restoranların sağladığı tüm imkanları sağlıyor üstelik fiziki bir iş yeri için yatırım yapmadan.
 2. Gıda kanyonları veya minibüsleri restoranlara göre daha az maliyetli.
 3. Restoranlara göre daha çok başarılı oluyorlar.

Gıda kamyonlarının sadece % 10-20’si başarısız olmakta, oysa yeni restoranlardaki başarısızlık oranı % 90’lara kadar çıkabilmektedir.

Unutulmaz tatlar sunuyorsanız yemek kanyonu işinde başarısız olmanız neredeyse imkansız büyümeye devam edecek geleceği parlak bir endüstridir.


4. Asteroit Madenciliği

Altın, elmas, gümüş değerli taşlar dünyamızda sınırlı sayıda bulunuyor. Ancak uzay gezegenlerinde bu değerli taşlar her yerde bulunabiliyor. Uzay yolculukları geliştikçe şirketlerin ilk yapacağı atılımlardan birisi altın ve elmas gibi değerli mineraller için asteroit madenciliği peşinde koşmak olacak.


 5. Araba Şarj İstasyonları

Tahminlere göre bundan 20-30 yıl sonra tüm arabalar elektrikle çalışıyor olacak.

Günümüzde Tesla ,Nissan, Toyoto marka elektrikli araç mevcut ancak halen ülkemizde çok az araba şarj istasyonu bulunuyor. İleriki yıllarda benzin istasyonlarının yerini şarj istasyonlarının alması bekleniyor.

Durum ne olursa olsun bir şarj istasyonu işletmesi açmanız ileri görüşlü girişimciler için harika bir hareket olacaktır.

İşe sadece tek bir şarj istasyonuyla ufak ufak başlamayı seçebilir , ardından ülke çapında bir franchise olarak işletmenizi büyütebilirsiniz.


6. Robotik

Her yıl daha etkileyici bir hal alarak gelişen Robotik geleceğimizin en büyük iş alanı alacak. İnsanlar işlerini kaybedecek robotlar tüm iş alanlarında yer alacak. İnsan gücüne dayalı tüm endüstri alanları ölecek. Ancak, durumdan faydalanmasını iyi bilen akıllı girişimciler için her daim yeterli fırsat olacaktır. Şuan dünya genelinde robot endüstrisinden yararlanan neredeyse sonsuz sayıda uygulama var. Bu da potansiyel robotik işletmeleri için sonsuz fırsatların olacağı anlamına geliyor.


7. 3D Baskı

3D Baskı da kıymeti geç anlaşılan bir diğer sektördür ve yıllar geçtikçe daha da ilerleme kaydedeceği öngörülmektedir.

3D baskı, insanların evlerinin konforundan uzaklaşmadan neredeyse her şeyi yaratmalarını sağlar. Gelecekte, çevrim içi sipariş vermek yerine ürünleri internet üzerinden indirebileceğiz.

3D baskılı nesneler için planlar internette mevcut olacak ve bir düğmeye basarak onları yaratabileceğiz.

Daha sonra 3D yazıcımız nesneyi üretecek ve onu alıp dakikalar içinde kullanabileceğiz.

Şu anda çoğu 3D yazıcı plastiği malzeme kaynağı olarak kullanma konusunda sınırlı bir imkan sunmaktadır. Ancak gelecekte, 3D yazıcıların malzeme yelpazeleri belirgin miktarda genişleyecektir.

Belirli bir noktada ise bu 3D yazıcılar hayal edebileceğiniz hemen her şeyi yaratabilecektir.

Çok daha gelişmiş 3D yazıcılardan bazıları oldukça pahalıdır ve geleceğin 3D yazıcıları da ucuza mal edilmeyecektir.

Bu nedenle, insanların gelip yazıcılarınızı kullanmak için ücret ödeyebilecekleri bir 3D matbaa şirketi kurma fikrini hayata geçirmeye çalışmak harika bir iş fikri olabilir.

Bir veya iki 3D yazıcıyla işe başlayın, ardından sektör popülerleştikçe aşamalı olarak çok daha gelişmiş cihazları işletmenize ekleyin.


8. Veteriner Klinikleri

Evcil hayvan sahiplenmek 2019 yılı boyunca daha önce hiç olmadığı kadar popülerdi ve bu popülerliğin azalacağına dair herhangi bir işaret de yok.

Evcil hayvan endüstrisi son derece büyük bir hızla büyüyor ve yıllık milyarlarca dolar değerinde bir gelir elde ediyor.

Birçok işletme evcil hayvan bakımı, yiyecek/mama ve oyuncaklar etrafında dönse de yetenekli veterinerlere yönelik her daim yüksek bir talep mevcuttur.

“Kürklü canlılar” ile güçlü bir bağ kurabilen insanlar evcil hayvanlarının mümkün olduğu kadar uzun yaşamasını sağlamak ister.

Veterinerler rutin ameliyatlar için bile yüksek ücret talep edebilirler ve evcil hayvan sahiplerinin bunu kabul etmekten başka seçenekleri yok.

Bu nedenle veteriner kliniği açma fikrini hayata geçirmeniz 2020 yılı ve sonrası için hayata geçirebileceğiniz en iyi iş fikirlerinden biri olacaktır ve bu sektörde başarıya ulaşmanız neredeyse garantidir.


9. Amazon FBA

Fulfilled by Amazon, ya da kısaltılmış haliyle Amazon FBA.

Amazon FBA, aslında zaten oldukça pratik olan e-ticaret yönetimini daha da pratik hale getiren önemli bir girişim.

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Amazon’un geliştirdiği bu sistem, hem satıcılar hem de alıcılar için büyük kolaylıklar sağlıyor.

Bu sistem sayesinde kendi ürettiğiniz ya da başka ülkelerden satın aldığınız ürünleri Amazon’un deposuna göndererek satışını buradan gerçekleştirebiliyorsunuz.

Artık kolilerce ürün stoklamanıza gerek yok, çünkü Amazon FBA bunu sizin için yapıyor.

FBA sistemi sizin ve benim gibi sıradan insanların dahi yurt dışından çeşitli ürünleri satın almasına ve kendi markalarını yaratmalarına izin veriyor.


10. Evlilik Danışmanlığı ve İlişki Terapisi

Ülke genelinde boşanma oranlarının ne kadar büyük bir hızlı arttığı sır değildir. Ve bu toplumun geneli için iyiye işaret olmasa da eşsiz bir iş fırsatını temsil eder. Bu doğrudur, kendinize ait Evlilik Danışmanlığı ve İlişki Terapisi işini başlattığınızda sizler de her geçen gün çok daha fazla müşteriye sahip olduğunuzu keşfedeceksiniz.

Evlilik danışmanı profesyonellerine olan talebin 2020’de yüzde 41 oranında artması bekleniyor.

2030’da nasıl olacağını varın siz hayal edin!

Bu işe atılmak için, ruh sağlığı uzmanlarını işe almanız, bir uygulama merkezi kurmanız ve bu sektörde yer edinmeniz gerekir.

Danışmanlık işine şimdi başlayın, birkaç yıl içinde inanılmaz kazançlı bir durumda olacaksınız.


11.  Laboratuvar Ortamında Et Yetiştirme

Kaynaklar azaldıkça sürdürülebilir şekilde üretilen gıdalara yönelik araştırmalar da hız kazanmaktadır.

Hayvan çiftlikleri büyük miktarda yem ve su kullanımını gerektirdikleri için çevre üzerinde oldukça büyük bir yük oluşturmaktadır.

Ayrıca inanılmaz miktarlarda atığa ve kirliliğe neden olurlar.

Modern bilimin ortaya koyduğu çözümlerden biri de laboratuvarda yetiştirilen etlerdir.

Bilim adamları kök hücreleri kullanarak laboratuvar ortamında besinleri ve diğer bileşenleri de bir araya getirerek et üretebilirler.

Ancak bu teknoloji henüz tamamına ermiş değil. Üstelik bu etin tadı da hiç güzel değil.

Söz konusu fikir tonlarca hayvan hakları grubu tarafından etik olarak kabul ediliyor ve birçok farklı şirket laboratuvarda yetiştirilen etleri geniş çapta sunan ilk firma olmak için adeta birbirleri ile yarışıyorlar.

Siz de bu iş için adaylığınızı ortaya koyun, çünkü gelecekte neler olacağını asla bilemezsiniz.

2030 yılına kadar dünyanın en büyük laboratuvar ortamında et yetiştiren şirketlerinden biri olabilirsiniz.


 12. Dikey Tarım

Nüfus arttıkça çiftliklerin daha verimli hale gelme zorunluluğu doğar. Toprağın dilinden gerçekten anlayan herhangi bir çiftçi, söz konusu tarım olduğunda işin temelinde küçük bir alanda yetiştirebileceğiniz gıda miktarını en üst düzeye çıkarmak olduğunu söyleyecektir.

Ve dikey tarım bu sorunu çözmenin en iyi yolu olabilir.

Bu teknoloji adının gerektirdiği şey neyse onu ifade ediyor.

Bu yöntemde tarlalarda yatay bir bitki yetiştirme stili kullanmak yerine çiftçiler kendi alanlarından en iyi şekilde yararlanmak adına tohumları üst üste istifleyerek dikmeyi tercih ediyorlar.

Bugün dikey tarıma yoğun miktarda yatırım yapan birçok modern şehir var.

Bu yöntem çok fazla alan tasarrufu sağladığından şehirlerde yaşayan insanlar dahi yakındaki çiftliklere güvenmek yerine yiyeceklerini doğrudan evlerinin arka bahçelerinde yetiştirebilirler.

Anlayacağınız, dikey tarım teknolojisinde uzmanlaşmış bir işletme başlatmanız son derece akıllıca bir hareket olabilir.

Kaynak: yeniisfikirleri.net


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu