Gündem

GetirAraç Kiralama Fiyatları 2022 – GetirAraç Kiralama Nasıl Yapılır?

GetirAraç Kiralama Fiyatları 2022 – GetirAraç Kiralama Nasıl Yapılır?. Hemen hemen herkesin bildiği ve kullandığı Getir, artık Araç Kiralama Hizmetine başlayacağını duyurdu. Geçtiğimiz dönemde yurt dışına da açılan GetirAraç Kiralama Fiyatları 2022 uygulama başlamadan merak edilmeye başlandı. GetirAraç Kiralama Nasıl Yapılır? araştıranlar en çok da GetirAraç Kiralama Yorumlarını merak etmekte. Gelin birlikte GetirAraç Kiralama Hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

GetirAraç Kiralama Nasıl Yapılır?

Getir uygulaması ile tüm Türkiye’ de hizmet veren ve bununla yetinmeyip yurt dışına açılan Getir Firması, geçtiğimiz aylarda  Moov’ un yüzde 75 hissesini yaklaşık 23 milyon dolara satın almıştı. Bunun üzerine market, yemek, taksi ve işleri bünyesinde bulundurarak çok kapsamlı girişimciliğinden sonra bünyesine GetirAraç’ ı da eklediğini duyurdu. Artık Getir uygulamasına eklenen GetirAraç özelliği sayesinde çevredeki Moov araçlarını Getir uygulaması üzerinden kiralama hizmeti yapıla bilinecek.

Öncelikle belirtmekte fayda var ki  “uygun ehliyeti olması koşulu ile”  GetirAraç uygulaması ile isteyen herkes araç kiralayabilecek. Uygulamanın ilgili kısmına girdiğimizde ilk olarak bir MOOV onay sözleşmesi bulunuyor. Daha sonra ise sizden ehliyetinizin fotoğrafı, bilgileriniz ve videolu doğrulama isteniyor. Bu sayede verilerinizi ele geçiren kişiler sizin yerimize araç kiralayamayacak.

Daha sonra ise aşağıdaki ekran görüntülerinde de görebileceğiniz gibi harita açılıyor. Buradan bulunduğumuz bölge içerisindeki tüm GetirAraç hizmetine dahil otomobilleri görebiliyoruz. Ayrıca plaka bilgileri, yakıt durumu ve de ücretlendirmelerine yer veriliyor.

Özetleyecek olursak; bulunduğunuz bölgede Moov hizmet veriyorsa Getir uygulamasını güncelledikten sonra GetirAraç’ a seçeneğini göreceksiniz. Getir uygulaması içerisinden GetirAraç’ a giriş yaptıktan sonra, çevrenizdeki kiralamaya müsait araçlar harita üzerinden gözükecek. Aracın başına geldiğinizde kredi kartınızdan çekim yapılacak ve aracın kapıları açılacak. Torpidodaki anahtarı kullanarak sürüşe başlayabileceksiniz. Sürüşün sonunda aracı Moov’ un izin verdiği herhangi bir yere bırakabilir ve aracın çevresinin fotoğrafını çekerek kiralamayı sonlandırabilirsiniz.

GetirAraç, dakikalık standart kiralamanın yanı sıra saatlik veya günlük avantajlı paketlerle de kiralama imkanı sunuyor. Aracın özelliklerine göre kiralama ücreti değişkenlik gösteriyor. Kiralamaya başlamadan önce dakikalık veya saatlik kiralama ücretlerini görebiliyorsunuz. GetirAraç’ ı şimdilik İstanbul, Ankara ve İzmir’in belirli bölgelerinde hizmet veriyor.


👉 Getir Saat Kaça Kadar Açık: Hafta İçi ve Hafta Sonu Çalışma Saatleri 2022


GetirAraç Nasıl Kullanılır?

Bulunduğunuz bölgede Moov hizmet veriyorsa Getir uygulamasını güncelledikten sonra GetirAraç’ a seçeneğini göreceksiniz. Getir uygulaması içerisinden GetirAraç’ a giriş yaptıktan sonra, çevrenizdeki kiralamaya müsait araçlar harita üzerinden gözükecek. Aracın başına geldiğinizde kredi kartınızdan çekim yapılacak ve aracın kapıları açılacak.

Torpidodaki anahtarı kullanarak sürüşe başlayabileceksiniz. Sürüşün sonunda aracı Moov’un izin verdiği herhangi bir yere bırakabilir ve aracın çevresinin fotoğrafını çekerek kiralamayı sonlandırabilirsiniz.

👉 Starbucks Bardak Kahve Fiyatları


GetirAraç Kiralama Fiyatları 2022

MOOV’u satın alan Getir, kullanıcıların araç kiralamasına olanak tanıyacak olan ‘GetirAraç’ adındaki hizmeti kullanıma sunmaya başladı. Şimdilik her bölgede ve her kullanıcıda yer almadığı görünen bu hizmetin, MOOV hesabı yoluyla kullanılabildiği belirtildi.

Araç kiralama hizmetini başlatan Getir, sunduğu hizmette günlük ve saatlik araç kiralanmasına olanak tanıyacak. Şu anda bu özelliğin görüntülerini paylaşan kullanıcılar, farklı segmentteki araçlara farklı fiyatlandırma ile ulaşabildiğini ifade etti. Kilometre başına ücretlendirmenin olacağı GetirAraç hizmeti, uygulama üzerinden konumunuza yakın araçları gösterecek. Fotoğraflara beraber gösterilecek bu araçları ücreti mukabilinde kiralayabileceksiniz.

GetirAraç hizmetinde saatlik ve günlük araç kiralanabildiği de yakalanan ekran görüntülerinde gözlemlendi. Bunun yanı sıra farklı segmentler den farklı fiyatlara araç türlerinin hizmette bulunacağı, kilometre başına ücretlerin belirleneceği, avantajlı paketler gibi indirimli fırsatların kullanıcılara sunulacağı ve konumunuza yakın araçların uygulama üzerinden görülebileceği de hizmetten gelen fotoğraflarda yer aldı. Ayrıca aracı size getirmediklerini, kiralayacağınız araca sizin gitmeniz gerekeceğini de sözlerimize ekleyelim. Şu an gözlemleyebildiğimiz kadarıyla bulunan araçlar arasında Renault Clio, Kia Picanto 1.0 ve Kia Stonic 1.4 gibi araçlar yer alıyor.

Örneğin an itibariyle kontrol ettiğimizde Kia Stonic isimli SUV’u kiralamak için dakikasına 3.45 TL, Renault Clio’ya 2.55 TL ödeme yapmamız gerekiyor. Ayrıca çok sayıda farklı marka ve modele ait otomobil bulunduğunu da belirtelim. Aynı şekilde fiyatlandırma da araçlara göre değişim gösteriyor.

Bunun yanı sıra getiraraç, Kia bazı otomobilleri fırsat aracı olarak etiketliyor. Bunların nispeten merkezden daha uzak modeller olduğu veya depoları boşalmak üzere olan otomobiller olduğunu tahmin ediyoruz. Zira yakınımızdaki Kia Stonic isimli aracı kiralamak istediğimizde, eğer Petrol Ofisi’ne uğrayarak depoyu doldurursak, bizlere 15 TL bir indirim yapılacağının bilgisi veriliyor.

2015 yılında kurulan Getir, araç kiralama özelliğiyle birlikte hizmet çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Bu durum da platformun, artık bir ‘Super App’ olarak nitelendirilebileceğini ortaya koyuyor. Türkçe’ye ‘Süper Uygulama’ olarak aktarılabilen bu terim, sektörü ile alakalı konularda her türlü hizmeti vermeyi başarabilen uygulamalara deniyor. Getir’in, araç kiralamadan market alışverişine kadar birçok farklı hizmeti uygulaması üzerinden sağlaması da ‘Super App’ olarak gösterilebileceği anlamına geliyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu