Teknoloji

Google Play Store Dizüstü Bilgisayarlara ve Masaüstü Bilgisayarlara Nasıl İndirilir?

Google Play Store Dizüstü Bilgisayarlara ve Masaüstü Bilgisayarlara Nasıl İndirilir?. Android‘i eğlenceli kılan şey, Play Store‘da farklı amaçlara hizmet eden çok sayıda uygulamanın bulunmasıdır. Yalnızca oyunları değil, aynı zamanda yaşam tarzı, sosyal medya, müzik, fotoğrafçılık ve diğerleriyle ilgili uygulamaları da indirebilirsiniz. Google Play Store, akıllı telefonlara önceden yüklenmiş olarak gelirken, dizüstü veya bilgisayarlarınızdaki web tarayıcıları aracılığıyla indirebilirsiniz.

Google Play Store Dizüstü Bilgisayarlara ve Masaüstü Bilgisayarlara Nasıl İndirilir?

Google Play Store‘u dizüstü bilgisayarınıza veya PC’lerinize indirip kurmanın doğrudan bir yolu yoktur. Ancak, bir web tarayıcısı üzerinden erişebilirsiniz. Google Play Store’u bir tarayıcıda ziyaret ettiğinizde, akıllı telefonunuzda da oturum açtığınız resmi Gmail kimliğinizi kullanarak oturum açmanız gerekir. Akıllı telefonunuza indirilen uygulamaların listesini görebilirsiniz. Ayrıca, akıllı telefonunuzdaki herhangi bir uygulamayı indirmek için doğrudan tarayıcıdan Play Store‘a bir komut verebilirsiniz. Google Play Store‘a dizüstü bilgisayarınızdan veya PC’nizden bu şekilde erişebilirsiniz.

Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle bir Android cihazları simüle eden bir Android Emülatörüne ihtiyacınız olacak. Piyasada bu tür çok sayıda Android Emülatör bulunmaktadır. Popüler olanlardan bazıları NOX, Bluestacks ve Andyroid’dir. Google Play Store‘u bilgisayarınıza indirmek için bu Emülatörlerden herhangi birini indirebilirsiniz. Emülatör indirdikten sonra aşağıdaki adımları izleyiniz.

  1. Herhangi bir web tarayıcısını ziyaret edin ve Bluestacks.exe dosyasını indirin.
  2. .exe dosyasını çalıştırın ve kurun ve ekrandaki adımları izleyin.
  3. Kurulum tamamlandıktan sonra Emülatörü çalıştırın.
  4. Şimdi bir Gmail Kimliği kullanarak giriş yapmanız gerekecek.
  5. Play Store’u indirin ve bitirdiniz.
  6. Artık uygulamaları arayabilir ve performansları hakkında bir fikir edinmek için bunları dizüstü bilgisayara yükleyebilirsiniz.

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu