Teknoloji

Google’da Geçmişe Nasıl Bakılır? Tam Geçmiş Görme

Google’da Geçmişe Nasıl Bakılır? Tam Geçmiş Görme. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google 1998 yılından bu yana, internet kullanıcılarına arama sonuçları sunmaktadır. Google, özellikle arama sonuçlarının kalitesi, hızı ve kullanım kolaylığı ile öne çıkmaktadır. Ayrıca, Google’ın diğer birçok hizmeti de bulunmaktadır, örneğin Gmail, Google Drive, Google Maps ve YouTube gibi. Google, günümüzde dünya genelinde en çok kullanılan arama motorudur ve internet kullanıcılarına birçok farklı hizmet sunmaktadır. Google arama yaptığınız tekrar aramalara dönme isteyebileceğiniz için aramalarını kaydetmektedir. Geçmişte ziyaret ettiğiniz siteleri görmek için Google Chrome geçmişinize bakabiliyorsunuz. Gelin hep birlikte Google Chrome geçmişine nasıl bakılır? öğrenelim.

Google Nedir?

Google, 1998 yılında kurulmuş olan bir arama motoru ve teknoloji şirketidir. İnternet üzerindeki bilgileri arama ve bulma konusunda önde gelen bir konuma sahiptir. Google, kullanıcıların internet üzerinde aradıkları bilgiyi bulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Google ayrıca, Android işletim sistemi, Gmail, Google Drive, YouTube, Google Maps ve daha birçok hizmet sunar. Google’ın amacı, kullanıcılara daha iyi bir internet deneyimi sunmak için teknolojik yenilikler yapmak ve çeşitli hizmetler sunmaktır.


Google’da Geçmişe Nasıl Bakılır?

Öğrenmek istediğimiz konularda bilgilere ulaşmak için telefonumuzdan veya bilgisayarımızdan Google arama motorunu kullanarak sonuçlara ulaşabiliyoruz. Tekrar geçmişte ulaştığınız bilgiye sahip sayfaya dönmek için Google Chrome geçmiş bölümünden ulaşmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İnternet tarayıcınızı açın.
 2. Tarayıcınızın geçmiş bölümüne erişin (genellikle tarayıcınızın üst kısmındaki menüden “Geçmiş” seçeneğini tıklayarak açabilirsiniz).
 3. Geçmiş bölümünde arama kutusuna “Google” yazarak Google ile ilgili tüm geçmiş kayıtlarınızı filtreleyebilirsiniz.
 4. Geçmişte bulunan herhangi bir Google arama kaydına tıklayarak, ilgili arama sorgusu ve tarih/saat bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, Google hesabınız varsa, tüm Google arama geçmişinize Google hesabınızdan erişebilirsiniz. Google hesabınıza giriş yapın ve ardından “Google Hesabım” bölümünden “Veri ve Kişiselleştirme” seçeneğini tıklayın. “Benim Aktivitelerim” bölümünde tüm Google geçmişinizi ve diğer etkinliklerinizi görüntüleyebilirsiniz.


Google Geçmişi Nasıl Silinir?

Bilgisayardan Google geçmişini silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İnternet tarayıcınızı açın.
 2. Tarayıcınızın geçmiş bölümüne erişin (genellikle tarayıcınızın üst kısmındaki menüden “Geçmiş” seçeneğini tıklayarak açabilirsiniz).
 3. Geçmiş bölümünde arama kutusuna “Google” yazarak Google ile ilgili tüm geçmiş kayıtlarınızı filtreleyin.
 4. Silmek istediğiniz geçmiş kaydını seçin.
 5. Kaydın yanındaki üç nokta veya diğer seçenekler düğmesine tıklayın ve “Sil” veya “Tarih aralığını sil” seçeneğini seçin.

Ayrıca, tüm Google geçmişinizi Google hesabınız üzerinden silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Google hesabınıza giriş yapın.
 2. “Veri ve Kişiselleştirme” bölümüne gidin.
 3. “Benim Aktivitelerim” bölümünde “Aktivite Kontrolleri” seçeneğine tıklayın.
 4. “Web ve Uygulama Etkinliği”ni devre dışı bırakın veya “Aktivitelerimi Otomatik Olarak Sil” seçeneğini seçin ve hangi zaman aralığında verilerin silineceğini belirleyin.
 5. “Benim Aktivitelerim” bölümüne geri dönün ve tüm Google geçmişinizi seçerek “Sil” düğmesine tıklayın.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Google Translate Nedir, Nasıl Kullanılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu