Google’ın Yeni CEO’su Sundar Pichai’nin Maaşı Dudak Uçuklattı

Google kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin, Alphabet CEO’luğundan ayrılmış ve koltuğu Pichai’ye bırakmışlardı. Geçtiğimiz günlerde Alphabet CEO’luğuna da getirilen dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’ın 47 yaşındaki Hindistan asıllı CEO’su Sundar Pichai’nin maaşı yıllık 2 milyon dolar olarak açıklandı. ABD basını Pichai’nin çıplak 2 milyon dolar maaşını performans hedefleriyle 50-60 katına kadar çıkarabileceğini yazdı.

Google yani Alphabet’in 2019 Aralık piyasa değeri 900 milyar doların üzerinde. Google bu değeriyle dünyanın en değerli 5 şirketinden biri. Yeni CEO Sundar Pichai’nin maaşı yıllık 2 milyon dolar olarak açıklandı. Pichai, performansına göre yıllık 2 milyon dolar çıplak maaşının üzerine 90 milyon dolara kadar da performans hissesi alabilecek.

Google CEO’luğunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde Alphabet CEO’luğuna da getirilen Sundar Pichai’ye ayrıca 120 milyon dolar değerinde hisse hibe edilecek.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Trafik Cezaları, Ehliyet, Yeni Kimlik Kartı Zamlı 2020 Ücretleri Ne Kadar? İşte Trafik Cezası, Nüfus Cüzdanı, Ehliyet Harcı Ücretleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478