Yaşam

Gümüş Suyu Ne İşe Yarar? Gümüş Suyunun Faydaları Nelerdir?

Gümüş Suyu Ne İşe Yarar? Gümüş Suyunun Faydaları Nelerdir? Son zamanlarda alternatif tıp uzmanları tarafından önerilen Gümüş Suyu,  antibakteriyel özelliği de bulunan bir üründür. Aslında eski yıllarda sık sık  kullanıldığı söylenmektedir. 1920′ li yıllardan bu yana farklı hastalıklarda, kanser tedavilerinde, enfeksiyonlarda kullanıldığı belirtilmekte. Bunun yanı sıra Gümüş Suyu‘nun  AIDS VE HIV hastalıklarında da oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Gümüş Suyu Ne İşe Yarar?

Eski zamanlarda  antimikrobiyal  özelliği olduğu için enfeksiyon hastalıklarına karşı sıklıkla Gümüş Suyu kullanılırdı. Gümüş Suyu hazırlanırken gümüşün içindeki nanopartikülerin elektrikle suya aktarılır ve bu su içerisinde asılı kalan gümüş parçalarının oluşturduğu sıvı sonucu Gümüş Suyu meydana gelir.  Bu parçacıkların boyutları çok küçük olduğu için  nanopartiküller parçacıklar olarak nitelendirilir. Enfeksiyon ve bağışıklık sistemi hastalıklarında eski yıllardan gelen ve  günümüz de de son zamanlarda popüler olarak kullanılmaya başlanılan ve bunun yanı sıra yeni kullanıcılar içinde merak edilen bir üründür.

Hem içilerek hem de yaralı bölgelere tampon yapılarak kullanılır. Özellikle antibakteriyel ve antiseptik özellikleri olduğu için, vücudu bakteri ve mikroplara karşı korumak için kullanıldığı bilinmekte. Alternetif tı p uzmanlar tarafından yapılan incelemelere göre, hücre duvarında hasar oluşturan bakterilerin hücre duvarındaki proteinlere bağlanması için güçlü bir olanak sağladığı biliniyor. Bu şekilde önemli görevleri ile beraber meydana gelecek odası hastalıkların önüne geçmek için güçlü bir savunma mekanizması oluşturmaktadır.

Bağışıklık sistemini güçlendirmede birebir katkı sağlayan gümüş suyu, yaraların iyileşmesi konusunda da katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda kanser hastalığının yanı sıra prostat için de ciddi sorunların önüne geçme imkânı veriyor. Eklem romatizması ya da vücudun farklı noktalarında yaşanan kaşıntı gibi durumlarda da yoğun biçimde değerlendiriliyor. Diğer taraftan antioksidan etkisi ile birlikte toksin maddelerin atılması noktasında ciddi bir potansiyel teşkil etmektedir.

Bilindiği üzere zaman içerisinde enfeksiyonlar karşısında antibiyotikler gücünü kaybeder. Bu da insan sağlığını tehdit edici çok ciddi durumlar ile karşı karşıya kalma sebebi yaratabilmektedir. Bunların önüne geçebilmek için ise ek takviye yapılması gerekmektedir. Antibakteriyel ve antiseptik katkı ile beraber gümüş suyu bu konuda önemli bir unsurdur. Özellikle enfeksiyonla savaşmak konusunda bağışıklık sistemini güçlendirmek için gümüş suyunun çok ciddi katkı sağladığı görülmüştür.


Gümüş Suyunun Faydaları Nelerdir?

Pek çok hastalığa karşı direnç gösteren gümüş suyu, alternatif tıp ile beraber modern tıp için kullanılan önemli bir maddelerden biri olarak öne çıkıyor. Özellikle vücut direncini artırmak ve birçok farklı hastalığa karşı savunma oluşturabilme konusunda, çok ciddi bir önderlik etmektedir.

  • Bakteriyel ve viral enfeksiyonların tedavisinde kullanılır,
  • Birçok farklı enfeksiyonla savaşabilmek için güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturur,
  • Kaşıntı ve tahrişi azaltır,
  • Sinüzit tedavisinde kullanılır,
  • Mikroplardan arınmak amaçlı dezenfektan olarak değerlendirilir,
  • Yaraların daha hızlı iyileşmesine olanak tanır,
  • Eklem romatizmasına iyi gelir,
  • Prostat hastalığını gidermede yardımcı olur,
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
  • Bu şekilde farklı faydaları ile beraber gümüş suyu günümüzde yoğun şekilde değerlendirilmektedir. Hem oral hem de sürmek amaçlı ele alınan gümüş suyu, hastalığa bağlı olarak bu noktada değişkenlik göstermektedir. Dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Türkiye’de de alternatif tıp üzerinden önemli bir potansiyel teşkil etmektedir. Sadece alternatif tıp değil aynı zamanda modern tıp üzerinden de ele alındığını söylemek mümkün.

Gümüş Suyu Nasıl Kullanılır?

Hastalığa bağlı olarak gümüş suyu farklım şekillerde kullanılmaktadır. Bunlardan biri ağız yoluyla değerlendirmektir. Özellikle ağız yolu üzerinden gümüş suyu kullanıldığı zaman ortalama 6 dakika içerisinde etkisini gösterdiği biliniyor. Çözücü içerisinde çok hızlı biçimde homojen dağılım gösterdiği için bu etki hızlı biçimde ortaya çıkıyor. Belli bir süre sindirim sistemi ile beraber diğer bölgelerde görevini tamamladıktan sonra, boşaltım sistemi aracılığı ile dışarı atılır.

Özellikle homojen olması ve birbiriyle temas etmemesinin yanı sıra, kolayca vücuttan atılması sebebiyle gümüş suyu oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu sebepten kalıcı veya geçici herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı biliniyor. Diğer taraftan sürmek suretiyle de gümüş suyu kullanılmaktadır. Özel olarak hazırlanan kür ile beraber vücuttaki belli başlı bazı yaralara sürüldüğü zaman, hızlı şekilde geçmesine imkan tanımaktadır. Aynı zamanda sivilce ve akne ve benzeri gibi sorunlar karşısında da etkili olduğu biliniyor. Tabii bunu kullanmadan önce mutlaka doktora başvurulmalı; muayene olunarak kullanılıp kullanılamayacağına dair bilgi alınmalıdır.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu