Teknoloji

Herhangi Bir Yazılım Olmadan Windows 10 Ekranı Nasıl Kaydedilir?

Herhangi Bir Yazılım Olmadan Windows 10 Ekranı Nasıl Kaydedilir?. Windows 10’u bir süredir kullansanız bile, sunduğu tüm özelliklerin farkında olmayabilirsiniz. Sunulan özelliklerin çoğu keşfedilmemiştir. En iyi özelliklerden biri, herhangi bir yazılım olmadan ekranınızı kaydedebilmenizdir. Genellikle, ekranı kaydetmek için üçüncü taraf yazılımlara sahip olmanız gerekir.

Ancak, herhangi bir üçüncü taraf yazılımı yüklemeden Windows 10’da bile yapılabilir. Oyun Çubuğunda, içinde gizlenmiş olan bu ekran kayıt aracını bulabilirsiniz. Oyuncular için özel olarak tasarlanmış bu aracı yapan oyun videolarınızı kaydetmenize yardımcı olur. Çalışma yöntemi, Windows 10 ekranını çok rahat bir şekilde kaydetmeye yardımcı olacaktır.

Herhangi Bir Yazılım Olmadan Windows 10 Ekranı Nasıl Kaydedilir?

Bu basit yöntem, klavyenin kendisinde bulunan bazı kısayol tuşlarının yardımıyla kolayca yürütülebilir. Oyun çubuğu , ekranın kendisini kaydetmek için kullanılabilmesi için Windows 10’da da görüntülenebilir . Bunun için bazı basit adımlar takip edilebilir.

1. Adım : Windows 10’unuzda Başlat’a tıklayın. Xbox Uygulaması yazın ve Uygulamayı açın.

2. Adım: Xbox uygulamasında bir tuş kombinasyonuna basılabilir. Win + G yazabilirsiniz. Kaydetmek istediğiniz ekrana yazın. Kombinasyona bastıktan sonra, ekranda bir açılır pencere görüntülenir. Bir oyun olup olmadığını soracaktır. Evet, bu bir oyun.

3. Adım : Ardından, Kaydı Başlat, Ekran Görüntüsü ve Ayarlar gibi belirli seçenekleri görebilirsiniz.

4. Adım : İlk olarak, Kaydı Başlat Düğmesini seçin. Ardından kayıt başlayacaktır. Kayıt işlemini tamamladığınızda kaydı durdurabilirsiniz. Kayıtlar otomatik olarak C / Users / Videolar / Captures klasörüne kaydedilir.

Bu şekilde, ekranı herhangi bir üçüncü taraf aracı olmadan kaydedebilirsiniz.


VLC Media Player’ı kullanma

Popüler bir medya oynatıcıdır ve birçok kişi tarafından kullanılır. Bunun yardımıyla, herhangi bir üçüncü taraf aracı veya uygulaması olmadan ekranı kaydedebilirsiniz. Windows 7,8 ve 10’da kullanılabilir.

Adım 1: Henüz sahip değilseniz, Windows Bilgisayarınıza VLC medya oynatıcısını indirin ve yükleyin.

Adım 2: VLC medya oynatıcısını başlatın. Önce Medya’ya, ardından Yakalama Aygıtı Aç’a tıklayın.

Adım 3: Yakalama Moduna gidin ve ardından açılır menüye tıklayın. Burada Masaüstü’nü seçebilirsiniz.

Adım 4: Seçenekleri uygun şekilde ayarlayın ve ardından Oynat’a tıklayın.

Adım 5: Durdur Düğmesine tıklayın.

Adım 6: Ekranda Kayıt’a tıklayın. Kaydet’i tıklayın. İstenen konuma kaydedilecektir.

Hangi windows sürümünü kullanırsanız kullanın, VLC tüm sürümlerle uyumludur. Ek bir yazılıma gerek yok. Bunlar, ekranı Windows 10’a çok basit bir şekilde kaydetmek için en iyi iki yöntemdir. Bu yöntemleri takip ederek, tüm zorluklardan geçmeniz gerekmez.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Microsoft Word’de Dolu Sayfa Silme Nasıl Yapılır?

👉 Sunumlar İçin 20 Ses Klibi

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu