Herkesin Terk Etmesi Gereken 10 Kötü Beden Dili Alışkanlığı

Etrafımızdaki diğer insanlar ile birlikteyken bacaklarımız, ellerimiz veya yüz ifademizle ne yaptığımızı her zaman fark etmiyoruz. Bu şeylerin önemli olduğu aklımızı bile geçmeyebilir. Ancak beden dili aslında kişiliğiniz ve duygularınız hakkında çok şey söyleyebilir. Ve sadece iyi bir izlenim bırakmanıza ve hayallerinizin işini almanıza yardımcı olabilir.

 

1. Duruşunuz

Duruşunuz özgüven seviyeniz hakkında çok şey söyleyebilir. Eğer eğilirseniz , kendinizi güvensiz hissettiğinizi gösterecektir. Duruşunuzu düzeltmezseniz, sarkma alışkanlık haline gelebilir ve sizi rahatsız eden bir durumda olmasanız bile bunu yaparsınız. Ve insanlar düşük benlik saygısının bir işareti olarak görebilirler.

 

2. Oturuşunuz

Birçok insanın otururken kollarını ve bacaklarını çekmesi doğaldır. Bununla birlikte, birisiyle konuşuyorsanız, bu sizi savunmacı gösterebilir . Başka biriyle etkileşime girmediğinize veya söylediklerini duymayacağınıza veya onların varlığında rahatsız olduğunuza dair bir mesaj gönderebilir. Kollarınızı ve bacaklarınızı çapraz tutarsanız ve ellerinizi görünür tutarsanız, daha güvenilir görünürsünüz.

 

3. Durgun Olmak

Bu sadece stresli durumlarda kendinizi rahatlatmak için yaptığınız bir şey, kıpır kıpır olmayı denemelisiniz. Saçınızı döndürürseniz, yüzüklerinize dokunursanız, parmaklarınızla oynarsanız veya bir konuşma veya önemli bir toplantı sırasında saatinizi sürekli kontrol ederseniz, sıkıldığınız ve başka bir yerde olmayı tercih ettiğiniz gibi görünebilir.

 

4. Boynunuzu Ovalamak

Boynunuzu ovmak stresi azaltmak için yaptığınız bir şey olabilir. Ya da belki de sizi endişeli yapan hiçbir şey olmasa bile o bölgedeki gerilimi hafifletmek için yaparsınız. Her durumda, ellerinizle ne yaptığınızın farkında olun ve bunu mümkün olduğunca yapmaktan kaçının. Aksi takdirde başkalarına karşı endişe ve rahatsızlığınızı ortaya çıkarabilir.

 

5. Tırnaklarınızı Isırmak

Diğer insanlara gergin olduğunuzu gösteren başka bir alışkanlık tırnak ısırmasıdır. Stresi hafifletmenize yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda nasıl hissettiğinizi de verir. Bunun dışında, konuştuğunuz kişiye dikkat dağıtıcı olabilir ve hatta onu iğrenç bulabilirler. Son olarak, tırnaklarınızın durumuna zarar verir. İnsanlar sizi görünüşünüze göre yargıladığından, kötü bir izlenim bırakabilirsiniz.

 

6. Göz Teması

Göz temasından kaçınmak , güveninizin olmadığını veya birini sevmediğinizi gösterebilir ve hatta güvenilmez görünebilir. Öte yandan, diğer kişinin gözlerine yoğun bir şekilde bakmak agresif görünebilir ve kendilerini rahatsız hissettirebilir. Bunun yerine, bir dizi uzun bakış atın.

 

7. Dikkati Dağılması

Birisi konuşurken dikkati dağılmış olmak sadece kaba olsa da, bazen bunu yaptığınızı bile fark etmezsiniz. Veya dikkat etmenize rağmen, uzaya bakıyorsunuz ve diğerleri dinlemediğinizi düşünebilir. Size bir şey söyleyen kişiye bakarak ya da onlara saygı duyduğunuzu ve konuşmaya katıldığınızı açıkça görmelerini sağlamak için bir şeyler yaparak aktif olarak dinlediğinizi göstermeye çalışın.

 

8. Gözlerinizi Yuvarlama

Gözlerinizi yuvarlamak saygısızlığın açık bir işaretidir. Sıkıldığınızı veya rahatsız olduğunuzu göstermek, arkadaşlarınızdan biriyle nispeten zararsız ve sözel olmayan bir iletişim eylemi olabilir. Ancak, meslektaşınızın, patronunuzun veya tam bir yabancı sizin de tepki verdiğinizi söylediği bir şeyse, yüz ifadeniz onlara rahatsız edici ve saldırgan görünebilir.

 

9. Gülümsemeyi Unutmak

Gülümsemek, özellikle resmi durumlarda sık sık yapmayı unuttuğumuz bir şeydir. Ama güven ve açıklık göstermek için harika bir yol. Ayrıca diğer insanların geri gülümsemelerini ve genel olarak size daha olumlu ve açık hissetmelerini sağlayabilir. Bununla birlikte, sahte bir gülümseme yapmayın, çünkü o zaman samimiyetsiz ve güvenilmez olarak görülme riskiniz vardır.

 

10. Hareketsiz Kalmak

Çok sakin konuşmak ve durmak ilgilenmiyormuş karşınızdaki ile ilgilenmiyor gibi görünmenize neden olabilir. Sertliğiniz de onları huzursuz hissettirebilir. Yüz ifadelerinizle gerçek bir coşku göstermeye çalışın ve çok açık olmadan diğer kişinin hareketlerini yansıtmaya çalışın  . Bu daha olumlu bir izlenim bırakmanıza yardımcı olabilir.

Bu beden dili alışkanlıklarından herhangi birini kendinizde veya başka herhangi birinde fark ettiniz mi? Bu şeyleri yapan insanlar genellikle size nasıl bir izlenim bırakıyor? Yorumlarınızda düşüncelerinizi duymak isteriz!

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Cuma Namazlarının Kılınmaya Başlayacağı Tarih Açıklandı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478