Yaşam

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar? Hirudoid Forte Göz Altına Sürülür mü?

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar? Hirudoid Forte Göz Altına Sürülür mü?. Genel olarak morluk kremi diye bilinen ve en çok da burun ameliyatı sonrası oluşan morluklar için kullanıldığı düşünülen Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar? Bir çok uzman hekim tarafından reçete edilen Hirudoid Forte Jel Morlukları Kaç Günde geçirir? tüm bu soruların cevapları için yazımızın devamını okuyabilirsiniz…

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar?

En çok ciltte meydana gelen morarma durumları söz konusu olunca kullanıldığı düşünülen Hirudoid Forte Jel aslında Ne İşe Yarar?, Ne İçin Kullanılır? gelin birlikte öğrenelim. Hirudoid Forte Jel özellikle sporcular tarafından sık sık kullanılan bir jeldir. Çarpma, kaza, darbe, şiddet ve zedelenmeler nedeni ile vücutta oluşan çürüklerin iyileştirilmesi için kullanılır.

Ayrıca bilmelisiniz ki bu kremin birçok yararı bulunur ve eczanelerden kolaylıkla alınabilir. Jelin en önemli etkilerinden biri de morluk ve kan oturması gibi problemlerin hızlıca iyileşmesini sağlamaktır. Hirudoid Forte Jel’e karşı cildinizde yan etkiler meydana gelebilir. Yan etki belirtisi görüldüğü anda jeli kullanmayı bırakmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Hirudoid Forte Jel’in kullanım amacı oldukça geniştir ancak genellikle cilt üzerinde meydana gelen zedelenmeleri iyileştirmek için kullanılır. Deride meydana gelen tahriş ve yaraların düzelmesi ve mikrop kapmaması için de tercih edilir. Hirudoid Forte Jel kullananların yorumlarına bakıldığında etki gücünün yüksek olduğu karşımıza çıkar. Kullanıcı deneyimlerinin yanı sıra ilacın kullanım amaçları şunlardır:

 • Spor yaralanmaları
 • Burkulma ve sonrasında oluşan ağrı, şişlik ve kızarıklık gibi problemler
 • Kas ve deri ezilmeleri
 • Morluk
 • Çürük
 • Kan sıkışması
 • Damar tıkanıklığının yarattığı şişlik, morluk ve yaralar
 • Cildin su toplaması ve bunun yarattığı şişlik, morluk ve yaralar
 • Ödem

Gibi rahatsızlıklar nedeni ile Hirudoid Forte Jel kullanılır.


Hirudoid Forte Jel Ne için Kullanılır?

Etkin maddesi; kondroidin polisülfat olan Hirudoid Forte Jel, 100 gramda 445 mg etkin madde içerir. Yardımcı maddeler; miristil alkol, kutina, trigliseritler, bentonit, izopropil alkol, dezenfekte edilmiş su, biberiye yağı gibi maddelerdir. İçeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamalısınız. Özellikle morluklara karşı etkili olan bu jel, tıp uzmanları tarafından tavsiye edilerek sadece Hirudoid eczanelerden satın alınabilir. Kendine has kokusu, beyaz ve açık bej rengi plastik kapağı ile tanınan bir kremdir.

Metal tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Sadece morlukların giderilmesinde değil, hasarlı cildin hızlı bir şekilde onarılmasında da oldukça başarılı olan Hirudoid Forte Jel uzman hekime danışılarak kullanılmalıdır. Morlukların, çürük, kan birikimlerinin ve ödemin hızla giderilmesini sağlayan Hirudoid Forte Jelin faydaları aşağıda yer almaktadır. Burkulma, Ezilme, Hematomlu veya hematomsuz kapalı yaralarda ve eklemlerde sıvı tutulması ve şişme gibi spor yaralanmalarında yüzeysel flebitin lokal tedavisi için reçete edilir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Hirudoid Forte Jel Nasıl Kullanılır?

Hirudoid Forte Jel’in kullanımı son derece basit olmasına karşın kullanım miktarı ve süresi için uzman tavsiyesi almak gerekir. Doktorunuz ya da eczacınız tarafından önerilecek olan biçimde Hirudoid Forte Jel’i kullanmanız tavsiye edilir. Prospektüsünde yer alan kullanım tavsiyesi ise şu şekildedir:

 • Hasar gören alana hafif hareketler ile sürülmelidir.
 • Sürülme esnasında masaj hareketleri yapılmalıdır.
 • Jelin çok fazla kullanılmaması tek sürüşte 3 ila 5 cm’lik bir boyutta cilde uygulanması ve iyice yedirilmesi tavsiye edilir.

Bu bilgilerin yanı sıra ciltteki iyileştirilecek olan bölgenin büyüklüğü, cildin kaç bölgesinde olduğu gibi unsurlar kullanım miktarını da etkileyecektir. Hirudoid Forte Jel’in kullanımında nazik olmaya ve bölgeye baskı uygulamamaya da özen gösterilmelidir. Ayrıca jeli kullanmadan önce ellerinizi mutlaka sabun ile yıkamalı ve dezenfekte etmelisiniz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Hirudoid Forte Jel’in Yan Etkileri Nelerdir?

Hirudoid Forte Jel’in yan etkileri sık karşılaşılanlar ve nadir yan etkiler olmak üzere iki gruba ayrılır. Kullanma talimatına uygun olarak kullanılması gereken jelin yan etkilerinin de bilinmesi önemlidir. Eğer yan etkilerden herhangi birini gözlemlerseniz ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz. Bu gibi durumlarda ilacın muadili olan farklı bir jel ile Hirudoid Forte Jel değiştirilebilir.

Ancak burada hangi etken maddenin yan etkiye sebep olduğunun da bilinmesi önemlidir. Hirudoid Forte Jel’in yan etkileri şunlardır:

 • Kaşıntı
 • Kızarıklık
 • Ağrı
 • Acı
 • Ciltte duyarlılık

Ayrıca hamile ve / veya emziren kadınların doktor kontrolünde Hirudoid Forte Jel’i kullanması önerilir.


Hirudoid Forte Jel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • İlacın etken maddesine alerjiniz varsa, bu ilacın kullanılması tavsiye edilmemektedir.
  • Kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtıyı çözen ve bağ dokusunun yenilenmesini hızlandıran bir ilaçtır.
  • İlacı ağzınıza, gözünüze, burnunuza veya vajinanıza temas ettirmeyin. Temas halinde bol su ile yıkayınız.
  • Hasarlı cilt ve açık yaralarda kullanmayınız. Bu tür koşullar tamamen iyileşene kadar bekleyin. İyileştikten sonra uygulayın.
  • Ağrının eşlik ettiği iltihabi durumlar için doktorunuz ilacınızı uyguladıktan sonra bölgeyi bir bandajla kapatmanız için sizi yönlendirebilir. Doktorunuzun talimatlarını izleyin.
  • Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Hirudoid Forte Jel 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Bu ilaç, eklemlerde oluşabilecek ve insanlarda oluşabilen burkulma, morluk veya kabarcık durumunda lokal olarak tedavi edici özelliğe sahiptir. Ayrıca Kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtıyı çözen ve bağ dokusunun yenilenmesini hızlandıran bir ilaçtır. Hirudoid forte jel eczanelerde 138.39 TL’ye satılmaktadır.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Fucidin Krem Ne İşe Yarar? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu