Öğrenci Gazetesi

IELTS Genel Kelime Listesi PDF İndir

IELTS Genel Kelime Listesi PDF İndir. IELTS sınavına hazırlanan adaylara kaynak olabilmesi için IELTS genel kelime listesi paylaştık. IELTS sınavında başarılı olmanın temelinde kelime bilgisi yatar. IELTS soruları metin olarak okuduğunu anlamaya yönelik sorulardan oluşur. Bu soruları çözebilmek için kelime hazinenizin geniş olması gerekir.

IELTS Genel Kelime Listesi PDF

IELTS sınavını kazanmak için belirli bir kelime bilgisine sahip olmak gerekir. Kelime hazinenizi geliştirdikten sonra İngilizce film izleyerek ve kitap okuyarak kelimeleri iyice kavrayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak harflere göre sıralanmış IELTS genel kelime listesi PDF formatında indirebilirsiniz.

A Harfi İle Başlayan Kelimeler

B Harfi İle Başlayan Kelimeler

C Harfi İle Başlayan Kelimeler

D Harfi İle Başlayan Kelimeler

E Harfi İle Başlayan Kelimeler

F Harfi İle Başlayan Kelimeler

G Harfi İle Başlayan Kelimeler[

H Harfi İle Başlayan Kelimeler

I Harfi İle Başlayan Kelimeler

J Harfi İle Başlayan Kelimeler

K Harfi İle Başlayan Kelimeler

L Harfi İle Başlayan Kelimeler

M Harfi İle Başlayan Kelimeler

N Harfi İle Başlayan Kelimeler

O Harfi İle Başlayan Kelimeler

P Harfi İle Başlayan Kelimeler

R Harfi İle Başlayan Kelimeler

Q Harfi İle Başlayan Kelimeler

S Harfi İle Başlayan Kelimeler

T Harfi İle Başlayan Kelimeler

U Harfi İle Başlayan Kelimeler

V Harfi İle Başlayan Kelimeler

W Harfi İle Başlayan Kelimeler

Y Harfi İle Başlayan Kelimeler

Z Harfi İle Başlayan Kelimeler


IELTS Sınavı İçin Püf Noktalar

Writing; öncelikli amacınız “advanced” değil “less common” bir kelime haznesi kullanmak olsun, çünkü aradıkları şey bu. yüksek not almanın yolu, deyim ve kalıp kullanmak, uzun cümleleri bağlaçlar vasıtasıyla birleştirmek, tekrardan kaçınmak, üç dört farklı zamana sıkışıp kalmamak gibi detaylardan geçiyor.

Listening; section 1 en kolay 4 en zor, bu yüzden 1’i tam puan alarak geçmek gerekiyor. puan kaybetme hakkınızı sonlara saklayın. cevaplar sıralı şekilde olacak, bir cevabı tam anlamaz vs iseniz atlayın çünkü siz hala bir önceki soruya odaklıyken bir başka cevap geliyor olacak. iyi, kötü, okunur, okunmaz, doğru veya yanlış yazıp yazmadığınıza takılmayın, aralarda hepsini gözden geçirecek zamanınız olacak. kurnazlıklara karşı uyanık olun, cevabı verip iki üç cümle sonra değiştirip sizi hataya sürükleyen sorular olacak. .

Speaking; önceliğiniz konuşmak olsun, hata yapmaktan çekinmeden diyaloğu doldurmanız gerekiyor. olayı ne kadar bir soru bir cevap şeklinden ziyade karşılıklı konuşma, sohbet kıvamına getirirseniz alacağınız not o kadar kolay olacaktır. tıkanırsanız soracağınız birkaç sorunuz aklınızın köşesinde hazır olsun, o sorulara gelecek cevaplar size yeni kapılar açacaktır. sessizlik, hiçbir şey söylemeden bekleyiş sizin en büyük düşmanınız. internette “key words” ya da “key phrases” şeklinde ararsanız, kullandığınızda size artı sağlayacak kelime ve kalıpları bulabilirsiniz.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu