Blog

IELTS Sınavı Online Kaynak Listesi

IELTS Sınavı Online Kaynak Listesi. IELTS (International English Language Testing System, Türkçe: Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi)  uluslararası alanda geçerliliğe sahip dil belirleme sınavına girecek adaylar için ülkemizde sağlam kaynaklar bulmak pek kolay değil. IRLTS adayları için hazırladığımız online kaynak listesinde 4  (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) farklı beceriler ölçülen sınav için farklı kaynaklar mevcut.

 Speaking kısmına yönelik bilgiler için

https://www.youtube.com/…demicenglishhelp/playlists


Writing üzerine işe yarayacak bilgiler için

http://www.goodluckielts.com/


Deneme testleri ve sınavın kendisine dair bilgi için

http://www.ielts-blog.com/


Gramer bilgisi ve kelime haznesini geliştirmek için

http://www.ieltsbuddy.com/


Speaking üzerine yoğun çalışmak için

http://ieltsspeakingquestions.blogspot.ae/


Gramer bilgisi ve deneme testleri için

http://www.ielts-mentor.com/


Writing ve reading’ten yüksek not almak için

http://ielts-simon.com/


Faydalı bilgiler için

http://subscriptions.viddler.com/simoncorcoran


Genel sınav bilgisi için .

http://ieltsliz.com/


Sınav şekli hakkında bilgi için

http://www.examenglish.com/…elts/ielts_general.html


Genel bilgiler için

https://yadi.sk/d/xco41wdddmgio


Yabancılarla konuşmak ve speaking geliştirmek için

http://www.speaking24.com/


IELTS Sınavı İçin Püf Noktalar

Writing; öncelikli amacınız “advanced” değil “less common” bir kelime haznesi kullanmak olsun, çünkü aradıkları şey bu. yüksek not almanın yolu, deyim ve kalıp kullanmak, uzun cümleleri bağlaçlar vasıtasıyla birleştirmek, tekrardan kaçınmak, üç dört farklı zamana sıkışıp kalmamak gibi detaylardan geçiyor.

Listening; section 1 en kolay 4 en zor, bu yüzden 1’i tam puan alarak geçmek gerekiyor. puan kaybetme hakkınızı sonlara saklayın. cevaplar sıralı şekilde olacak, bir cevabı tam anlamaz vs iseniz atlayın çünkü siz hala bir önceki soruya odaklıyken bir başka cevap geliyor olacak. iyi, kötü, okunur, okunmaz, doğru veya yanlış yazıp yazmadığınıza takılmayın, aralarda hepsini gözden geçirecek zamanınız olacak. kurnazlıklara karşı uyanık olun, cevabı verip iki üç cümle sonra değiştirip sizi hataya sürükleyen sorular olacak.

Speaking; önceliğiniz konuşmak olsun, hata yapmaktan çekinmeden diyaloğu doldurmanız gerekiyor. olayı ne kadar bir soru bir cevap şeklinden ziyade karşılıklı konuşma, sohbet kıvamına getirirseniz alacağınız not o kadar kolay olacaktır. tıkanırsanız soracağınız birkaç sorunuz aklınızın köşesinde hazır olsun, o sorulara gelecek cevaplar size yeni kapılar açacaktır. sessizlik, hiçbir şey söylemeden bekleyiş sizin en büyük düşmanınız. internette “key words” ya da “key phrases” şeklinde ararsanız, kullandığınızda size artı sağlayacak kelime ve kalıpları bulabilirsiniz.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu