Gündem

İndirim Haberleri Bitti! Motorine Bu Gece Büyük Zam Gelmesi Bekleniyor

Üç boyunca gelen indirim haberi bitti. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 lira 96 kuruş zam geliyor. 3 gün boyunca yapılan indirimlerle 24 lira seviyesinden 18 lira seviyesine düşen motorin yeri zam ile birlikte tekrar 20 liranın üzerine çıkması bekleniyor. Akaryakıt yönünü yukarı doğru çevirdi.

Motorine Bu Gece Zam Gelmesi Bekleniyor!

Dün sabah itibariyle geçerli olmak üzere benzin fiyatlarına 62 kuruş, motorine ise 1 lira 1 kuruşluk indirim gelmişti. İndirim pompa fiyatlarına yansımış, akaryakıtta 6 gün üst üste gelen zammın ardından, 3 gün üst üste fiyat düşüşü gerçekleşmişti.

İndirim sonrası motorinin litre fiyatı İstanbul’da 18.72 TL’ye, Ankara ve İzmir’de 18.81 TL’ye düştü. Benzin litre fiyatı ise İstanbul’da 18.10 TL’ye, İzmir ve Ankara’da 18.2 TL’ye indi. Brent petrol fiyatları ise 18 Mart Cuma itibarı ile 100 dolara kadar geriledi.

Üst üste gelen indirimlerle 24 lira seviyelerinden 18 lira seviyelerine kadar düşen motorin gelecek zamla birlikte yeniden 20 liranın üstüne çıkacak.


Akaryakıt Yönünü Yukarı Doğru Çevirdi

Rusya-Ukrayna barış görüşmelerinde ilerleme sağlanamamasının ardından petrol fiyatları yönünü yukarı çevirdi.

Görüşmelerde ilerleme kaydedilememesi, daha ağır yaptırımlar uygulanabileceği ve petrol arzındaki sorunların devam edeceği endişelerini artırdı. Brent ham petrolünün en yakın vadeli varil fiyatının dün yaklaşık yüzde 9 yükselmesinin ardından bugün yüzde 2.6 artarak 109.30 dolara yükseldi.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu