Gündem

İnsanlardan Nefret Ettiği İçin 28 Yıldır Kör Taklidi Yapan Kadın

Çevremizdekilerden, hatta bazen dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan olaylardan dolayı diğer insanlardan nefret ettiğimiz zamanlar oluyor. Hadi biraz kendimize dürüst davranalım; toplu taşımalarda hiç mi kulaklığı takıp insanlardan uzaklaşmak istemiyoruz? Ya da bir soru sorulduğunda duymamış gibi yaparak insanları ekarte etmeye çalışmıyor muyuz? Cevabınız evetse sizi sizden daha profesyonel biriyle tanıştıralım.

Carmen Jimenez, senin benim arada yaptığımız bu terapi yöntemini tam 28 yıldır yapıyor…

Carmen Jimenez antisosyal olmakta zirveyi oynayan 57 yaşında Madrid’de yaşayan İspanyol bir kadın.

13 yaşındayken aynı giriş yazısında bahsettiğimiz gibi insanları ekarte etmek için çeşitli yöntemler uyguluyormuş. İnsanları duymamazlıktan gelmek gibi.

Bu durumu ileriye götüren Jimenez, kör taklidi yapmaya başlamış ve 28 yıl boyunca bunu sürdürmüş.

Jimenez sadece çevresini değil, kendi ailesini hatta kocasını bile kandırmayı başarmış. Kocası karısının kör olduğunu öğrendiğinde büyük bir üzüntü yaşadığını bile söylüyor.

Onun bu durumuna katlanamayan kocası karısına psikolojik destekte bile bulunuyormuş.

Carmen Jimenez ise bu durum için; “İnsanlara merhaba demekten bıktım usandım. Onlarla etkileşime geçmek istemiyordum. Ben de son çare olarak körmüş gibi davrandım ve toplumdan kaçtım.” diyor.

Bu arada kadın kör olduğu için birçok toplumsal yardımı kabul etmiş. İsmi dolandırıcılıkla anılan Carmen Jimenez’e ne olacağı hala soru işareti.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu