Sosyal Medya

Instagram Analytics Nedir? Instagram Analytics Nasıl Kullanılır?

IInstagram Analytics Nedir? Instagram Analytics Nasıl Kullanılır?. Instagram istatistikleri çoğu insanın düşündüğünden daha fazla: İzleyiciler, yorumlar ve beğeniler. Instagram hesabınızda görebileceğiniz tüm metrikleri takip ederseniz sonuçlarınızı iyileştirebilir, katılımı artırabilir ve Instagram algoritmasını öğrenebilirsiniz.

Instagram Analytics Nedir?

Instagram tarafından sunulan istatistik türleri:

  1. Instagram Hikayeleri İstatistikleri
  2. Genel profil istatistikleri
  3. Instagram’daki yayın istatistikler

Instagram’daki istatistikler, analiz etmek istediğiniz şeye bağlı olarak çeşitli şekillerde elde edilebilir.

➡️ Hesap etkinliğinizin genel istatistikleri:

Instagram profilinizde sağ üstteki üç satırı tıklayarak. Ardından, İstatistikler bölümünü tıklayın ve hesabınızın tüm analizlerine sahip olacaksınız.

➡️ Yayınlarınızın Instagram’daki istatistikleri:

Yöntem A : Profilinizden, verilerini ve istatistiklerini görmek istediğiniz yayını seçin ve “istatistikleri görüntüle” düğmesine dokunun. Tek bir yayının performansını alacaksınız.

 

Yöntem B : Sağ üstte görünen üç satırda istatistikleri seçin ve içindekiler bölümüne gidin. İşte haber yayınlarında “tümünü gör” e tıklayınız. Artık tüm yayınlarınızı etkileşimlere göre sıralanmış olarak göreceksiniz. Analiz etmek istediğinizi seçin ve “istatistikleri görüntüle” ye tıklayın.

➡️ Instagram hikayelerinizin istatistikleri

Aktif veya geçmiş Instagram hikayelerini görüntülemek isteyip istemediğinize bağlı olarak hikayelerinizi görüntülemenin iki yolu vardır.

Aktif Hikayeler İstatistikleri:  Profilinizden veya duvardan fotoğrafınıza dokunduğunuzda aktif hikayeler görünecektir. Şimdi yukarı kaydırın ve şimdiye kadar izleyici sayısını göreceksiniz ve sağa kaydırarak istatistikleri göreceksiniz.

Önceki Instagram hikayelerinden gelen istatistikler (14 güne kadar) : Profilinizin üç satırına tekrar tıklayın. İstatistiklere gidin ve hikayeler bölümünde “tümünü gör” ü seçin. Artık yayınlanan tüm öykülerinizi yayın tarihine göre sıralanmış olarak görebilirsiniz. Veri almak istediğiniz hikayeyi tıklayın ve yukarı kaydırın.

Tüm hikayelerinizin istatistikleri (zaman sınırı yok):  3 satıra tıklayın, arşiv seçeneğine dokunun, girin ve şimdiye kadar yayınlanan tüm hikayelerinizi göreceksiniz. Girin ve istatistikleri kayarken görün.

Instagram’ın size sunduğu istatistiklerin yalnızca iki tür hesabınız varsa görülebileceğini bilmeniz önemlidir:

  • Şirket hesabı
  • İçerik oluşturucuları hesabı

Yukarıdakilerin hiçbiri olmayan özel profiller ve profiller Instagram analizlerinizi alamaz. Bu nedenle, Instagram istatistiklerini etkinleştirmek istiyorsanız, yalnızca bir şirket hesabına geçmeniz gerekir.


Instagram Analytics Nasıl Kullanılır?

Metricool, stratejinizi geliştirmek ve daha iyi sonuçlar elde etmek amacıyla sonuçlarınızı ölçmek ve analiz etmek için Instagram istatistiklerini bilmenizi sağlar.

Aynı panelde, bir zaman diliminde ve hatta gerçek zamanlı olarak Instagram’da olanları çok basit bir şekilde analiz edebilir ve izleyebilirsiniz, çünkü diğer ölçüm ve analitik araçlara göre büyük bir avantaja sahiptir: bir bakışta veri.

Instagram hesabınızla ilgili bu büyüme tablosunda, aşağıdaki verilerin gelişimini analiz edebilirsiniz:

  • Instagram’da takip eden ve takip edenlerin sayısı
  • Kazanılan takipçi sayısı
  • Günde takipçi kazanın
  • Yayın başına kazanılan takipçi sayısı
  • Günlük ve haftalık ortalama yayın sayısı

Hesabınızda gerçekten neler olduğu veya müşterinizin size ücretsiz Instagram Analytics sunması hakkında Metricool tarafından sunulan ayrıntılı analiz sayesinde Instagram’daki performansınızı artırabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Instagram’da Canlı Yayına Konu Başlığı Nasıl Eklenir?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu