Sosyal Medya

Instagram Canlı Yayın ve IGTV Para Kazanma Özelliği Aktif Etme

Instagram Canlı Yayın ve IGTV Para Kazanma Özelliği Aktif Etme. Instagram, Tiktok ve Youtube’nin para kazanma özelliklerini örnek alarak canlı yayın rozetleri ve IGTV reklamlarıyla içerik üreticilerinin   para kazanmasını sağlayan yeni özelliğini kullanıma sundu. Instagram kullanıcıları rozetler özelliğini aktif ederek canlı yayında rozet özelliği sayesinde artık para kazanılabiliyor.

Instagram Rozet Sistemi Nedir?

Instagram rozetler sistemi canlı yayın açan kullanıcılara, izleyicilerin rozet alarak, aldıkları rozetleri canlı yayın açanlara gönderme sitemidir. TikTok’daki hediye gönderme sisteminin farklı versiyonu diyebiliriz.

Instagram rozetler özelliğini açmak için profilinizin üst kısmında bulunan “Profesyonel Panoya Gör” kısmına girdikten sonra karşınıza “Rozetler” kısmı çıkıyor. Rozetler kısmına tıkladıktan sonra kısa bir bilgilendirme ve ardından sizden istenilen bilgileri doldurarak rozetler özelliğini açabilirsiniz. Instagram rozetler sistemiz ile kazanılan para aylık 100 dolara ulaştıktan sonra hesabınıza yatırılıyor.

Dünya genelinde kullanımı şu anda “satın alma karşılığında özel kalp gönderme” şeklinde işleyen Rozetlerin tek kalp için fiyatı 8,99 TL, iki kalp için 18,99 TL ve üç özel kalp için de 46,99 TL. Satılan kalpler ne kadar artarsa dış çerçeve rengi de o kadar pembeye dönüyor.

Instagram rozetler özelliği ile para kazanabilmek için,

  • Rozetler özelliğinin hesabınıza tanımlanmış olması,
  • İçerik üreticisi veya işletme hesap türünde bulunmanız,
  • Vergi mükellefiyetinizin (firmanızın) bulunması,
  • Instagram rozetler ve kazanç politikalarına uymanız gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olan kullanıcılar Instagram tarafından talep edilen bilgileri doldurarak rozetler aracılığı ile para kazanabiliyor.

Instagram IGTV Para Kazanma Özelliğini Açma

IGTV videolarınızdan para kazanma özelliğini açmak için ayarlar kısmına girip “içelik üretici” seçeneğine  tıklayarak “IGTV Ads” seçeneğine giriniz. Daha sonra sizden istenilen bilgileri doldurduğunuz taktirde. IGTV para kazanma özelliğini aktif etmiş olacaksınız.

IGTV ‘de para kazanmak için en az 2 dakikalık videolar yüklemek zorundasınız. Çünkü IGTV reklamları 2 dakikalık reklamlarda aktif oluyor. IGTV videonuz 1000 izlenemeye ulaştığınızda para kazanmış oluyorsunuz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Instagram’dan Para Kazanmanın En İyi 4 Yolu

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu