Sosyal Medya

Instagram Hesabım Kapatıldı 2024 – İtiraz Formu

Instagram Hesabım Kapatıldı 2024 – İtiraz Formu. Instagram hesabınız durduk yere kapatıldıysa bunun nedeni “Topluluk kurallarına aykırı” davranışlar nedeniyledir. Bu tarz durumlarda Instagram hesabınıza giriş yapmak istediğinizde “hesabın kapatıldı” uyarısı alırsınız. Bu tarz durumlarda hesabınızı geri almanı için iki yöntem bulunmaktadır. İlk yol Instagram “itiraz formu” göndermek. İkinci yol ise Instagram / hacked üzerinden destek talebinde bulunmak.

Instagram Hesabım Kapatıldı – İtiraz Formu

Instagram hesabınız “Topluluk Kuralları İhlali” nedeniyle instagram ekibi tarafından kapatılır. Instagram, ” Topluluk Kuralları‘nı ” okuyup hesabınızın yanlışla kapatıldığını düşünüyorsanız. Instagram ekibine “İtiraz formu” göndererek hesabınızı uygun görüldüğü taktirde geri alabilirsiniz. İtiraz formunda sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Yanlış ve eksik bilgi verdiğinizde taktirde itiraz formunuz dikkate alınmaz. Bu nedenle tüm istenilen bilgileri ve belgeleri eksiksiz olarak göndermeniz gerekmektedir. İtiraz formunuza 24 saat içinde e-posta adresinize geri dönüşüm sağlanacaktır. Kimliğinizin onaylanması halinde ve itirazınızın kabulü halinde hesabınıza gelen E-posta üzerinden adımları uygulayarak erişim sağlayabilirsiniz. Bu adımları izleyerek kapatılan Instagram hesabınızı açabilirsiniz.


Instagram Desteği Talep Et (Hacked)

Instagram’a yeni gelen bu özellik sayesinde artık çalınan, askıya alınan ve kapatılan Instagram hesaplarınızı kurtarabileceksiniz. Instagram konuda profesyonel destek vermeye başladı. Aşağıdaki adımları izleyerek çalınan, askıya alınan ve kapatılan hesaplarınızı kurtarabilirsiniz.

İlk olarak www.instagram.com/hacked adresine gidiniz.

Buradan “Hesabım kapatıldı” gibi sizi ilgilendiren seçeneği seçiniz.


Hesabım Kapatıldı seçeneğini seçtikten sonra “ileri” seçeneğini tıkladığınızda “Instagram hesabın neden kapatıldı?” sorusu çıkıyor. Bu seçenekten “Instagram hesabım Topluluk Kurallarına Uymuyor” seçeneğini tıklayarak ilerleyiniz.


Daha sonra sistemin siz yönlendirdiği sayfadan “Topluluk Kurallarına” uymadığı için Instagram hesabınızın kapatıldığını belirten değerlendirme talebi göndermeniz gerekiyor.


Bu aşamadan sonra Instagram hesabınıza giriş yapıp talimatları izleyerek “Değerlendir Talebinde” bulunabilirsiniz. Değerlendirme talebiniz 24 saat içinde değerlendirilip size geri dönüşüm yapılır.

Instagram kapatılan, çalınan ve dondurulan hesaplarını bu yolları kullanarak kurtarabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Instagram Hesabıma Bot Atıldı Ne Yapmalıyım? 

👉 “Instagram’a Giriş Yapamıyorum” Sorunu ve Çözüm Yolları 2024

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu