Sosyal Medya

Instagram’da Daha Fazla Kişiye Nasıl Ulaşılır?

Instagram’da Daha Fazla Kişiye Nasıl Ulaşılır?. Instagram’ın aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı var, bu da farkındalığı artırmak ve ciddi bir takip oluşturmak isteyen işletmeler, markalar ve pazarlamacılar için ayrılmaz bir sosyal ağ haline getiriyor. Son birkaç yılda Instagram hakkında herhangi bir içerik ziyaret ettiyseniz, bu makalenin açılışına biraz benzeyen bir giriş okudunuz.

Instagram’da Daha Fazla Kişiye Nasıl Ulaşılır?

Dijital olarak eğimli ve 16-49 yaşları arasındaki bir hedef pazara pazarlama yapıyorsanız, Instagram kesinlikle işinizi pazarlamak için harika bir yerdir. İşletmenizi Instagram ile pazarlamak (doğru) kararını verdiğinizde, bir sonraki adım profilinizi ve yayınlarınızı mümkün olduğunca çok kişiye ulaşacak şekilde optimize etmektir.

Instagram sayfanızın bir işletme hesabı olduğundan (bu ücretsiz btw) emin olun, ardından en yüksek takipçi ve ‘keşif’ yoğunluğunu hangi gün ve saatlerde elde ettiğinizi görmek için analiz sayfalarına gidin.

Yazı zamanlamanızı bu bilgiler etrafında optimize edin! Birisi yayınlarınızla etkileşime girdiğinde, Instagram algoritmasının bir sonraki yayınınızı göstermesi daha olasıdır.

Bu nedenle, bazen yüksek düzeyde katılım sağlayan içeriği yayınlamalısınız. Bunun harika bir örneği bir yarışmadır (girmek için bir beğeni, yorum ve paylaşım gerektirir).


Hashtag’ler

Hashtag’ler etkin bir şekilde içeriğinizi sosyal medyada kategorize eden etiketler olarak işlev görür.

Kullanıcıların içeriği daha kolay bulmasını sağlar ve son zamanlarda kullanıcılar Instagram‘daki hashtag’leri bile takip edebilir.

Insta, yazı başına en fazla 30 hashtag kullanmanıza izin verir. Nişinizde en iyi ve trend olan hashtag’leri bulmak için bir hashtag oluşturucu kullanın ve bunları kopyalayıp Insta yorumlarınıza yapıştırın!


Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik

UGC, markalarınız, ürünleriniz veya sosyal medya hesabınızla doğrudan ilişkisi olan takipçileriniz tarafından yapılan yayınlardır.

Bunları hesabınıza yapıştırdığınızda, özellikle içerik oluşturucuları tarafından Instagram’da paylaşılma olasılığı daha yüksektir.

UGC, hedef kitleniz için ilişkilendirilebilir ve aşağıdakilerin diğer üyelerini işletmenizle ilgili yayın göndermeye teşvik eder (ve sayfalarında görünür).


Hikayeler

Video, atlıkarınca veya uzun biçimli Instagram altyazısı gibi basit bir fotoğraftan daha fazla bir değere sahip bir şey gönderiyorsanız, tanıtmak için Instagram hikayelerini kullanın!

Hikayeler Insta’nın üst kısmında oldukça görünür ve içeriğinizi haber akışında gömülü görmeyen takipçiler tarafından görülebilir.

İçeriğinizin küçük bir bölümünü, örneğin videonuzun 15 saniyesini, atlıkarınca slaytlarından birini veya kısa bir teaser kopyasını tanıtmak için hikaye yayınlarını kullanın!


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu