Instagram’dan Para Kazanma Yolları 2020

Instagram hayatına 2010 yılının Ekim ayında fotoğraf paylaşmak için mütevazı bir sosyal platform olarak başladı: geçen Cuma günü yapılan partinin bir kısmı, orada çok güzel bir çift resmi.

Birkaç yıl ileri gidin ve reklamlar, etkileyiciler, filtre hazır ayarları ve titizlikle düzenlenmiş düzenler olmadan hayal etmek neredeyse imkansız. 2020’da Instagram, bir resim paylaşım uygulamasından çok daha fazlası  – para kazanmak için bir yer.

On yıldan kısa bir süre sonra Instagram, dünyanın en popüler üçüncü sosyal medya platformu haline geldi ve  Kylie Jenner’in gönderileri tek başına 1 milyon doların üzerinde eşdeğer geleneksel reklam harcamasına değdi . Ama mal haberleri, Instagram’dan para kazanmak için Kardashian servetinin varisi olmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey sağlam bir takip ve biraz e-ticaret bilgisi.

Instagram’ınızdan Para Kazanmak için Bilmeniz Gerekenler

Rakamların gücünün olduğunu düşünebilirsiniz: ne kadar çok takipçiniz varsa, o kadar iyi. Ama bu tam olarak doğru değil.

20.000 bot satın alırsanız, kesinlikle çok sayıda takipçiniz olacak. Ancak botlar içeriğinizle etkileşime giremez. Hedef kitlenizin etkileşim kuramayacağı içerik yayınlamanın anlamı nedir?

Gerçek sosyal medya gücü katılım içindedir. Takipçilerinizi paylaşan, düzenli olarak yorum yapan, arkadaşlarını etiketleyen … Bunların tümü 500 kazancınız veya 500.000’iniz olsun, size para kazandırabilir.

Ve bugün burada tartışacağımız taktiklerin her biri başarı için bu aktif insan takipçisine güveniyor.

İlk yapmanız gereken “katılım oranınız” üzerinde çalışmak. Etkileşim oranını hesaplamak için, toplam yayın sayısına, takipçi sayısına bölünerek 100 ile çarpılan toplam beğeni ve yorum sayınızı alın.

Instagram’da Para Kazanmanın 7 Yolu 2020

Tamam, sadık ve aktif takipçileriniz var ve katılım oranınız örnek niteliğinde (-ish). Sıradaki ne? Şey … bu size bağlı.

Belki de markalarla “etkileyiciler” olarak ortak olmak istersiniz. Belki yalnız çalışmayı tercih edersin. İşleri biraz daha kolaylaştırmak için, 2019’da Instagram’dan para kazanmak için kullanabileceğiniz yedi potansiyel taktik derledik.

Ve kendinizi de sadece biriyle sınırlamanıza gerek yok! Çünkü para kazanmak söz konusu olduğunda, bilirsiniz, ne kadar çok o kadar iyi.

Sponsorlu yayınlar

Sponsorlu yayınlar düzenli editoryal içeriğe benzer, ancak favori avokado tostunuzun resmi yerine, reklam verenin ürününü kanalınızda tanıtmak için bir ücret alırsınız.

 

Ürününüzü satmak

Belki çizgi roman çiziyorsunuz – karakterlerinizle ürün oluşturmayı deneyin. Kişisel fotoğraf filtreleriniz hakkında birçok soru alan bir yaşam tarzı blog yazarı mısınız? Neden bunları kanalınızda küçük bir ücret karşılığında sunmuyorsunuz?

Kendi ürününü yap ve sat

Muhtemelen bir noktada kendi ürünlerinizi yaratmayı düşündünüz. Seni durduran ne?

Instagram’da satılan ürünler kıyafetlerden mobilyaya değişir. Ve müşterilerin Instagram uygulamasında satın alma işlemlerini tamamlamalarına izin verir.

Ne bildiğini öğret

Becerilerinizi kurslar veya indirilebilir rehberler olarak sunarak kitlenize yardımcı olun. Yeni diller, sağlıklı beslenme, fotoğraf düzenleme… uzmanlığınız ne olursa olsun.

Potansiyel müşterileri bir iş e-postasına veya web sitenize yönlendiren bir bağlantıya yönlendirmek için Instagram biyografinizi kullanın. Kitlenizin ilgisini çekmek için videolar, zorluklar veya maratonlar oluşturun.

Hediye veya yarışmalar atın

Hediye ve yarışmalar, kitlenizi genişletmenize ve gelişen çevrimiçi işletmenizi potansiyel müşterilere tanıtmanıza yardımcı olabilir. Bir repost hediye, bir teslim yarışması, bir çekiliş ya da aklınıza ne geliyorsa olabilir. Hedef kitleniz için hedeflerinize en uygun biçimi seçin.

Satış ortağı ürünleri satmak

Bağlı kuruluş pazarlamasında, bir marka, bağlı kuruluşun kendi çabalarının getirdiği her ziyaretçi veya müşteri için bağlı kuruluşunu (siz) ödüllendirir. Bağlı kuruluş ürünlerini özel bağlantılar veya promosyon kodları aracılığıyla satabilirsiniz, ancak ikincisi, biyografinizin dışına bir bağlantı koyamayacağınız için Instagram için daha uygundur.

Kitleniz için yararlı olabilecek markaları düşünün, ardından bu şirketlerin bağlı kuruluş programlarına sahip olup olmadığını kontrol edin. Muhtemelen yaptıkları şans iyidir. Başlamak için doğrudan onlara ulaşın veya ClickBank veya  Amazon’un Bağlı Kuruluş Programı gibi hizmetleri kullanın.

 

2 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

E-Kitap Nasıl Oluşturulur ve Satılır

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478