Kimdir

İpek Özkök Kimdir, Kaç Yaşında? İpek Özkök Hayatı ve Biyografisi

İpek Özkök Kimdir, Kaç Yaşında? İpek Özkök Hayatı ve Biyografisi. son günlerde en çok merak dilen isimler arasında yer alan ünlü oyuncu İpek Özkök Aslen Nereli? merak edilmekte. Sayısız film ve dizide rol alan oyuncu İpek Özkök hangi filmlerde oynadı? merak edenler için bu yazımızda tüm merak edilenleri öğrenelim.

İpek Özkök Kimdir?

Ekranların sevilen oyuncularından olan İpek Özkök, en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Özellikle canlandırdığı karakterler ile oyunculuk deneyimlerinde izleyiciler tarafından tam not alan İpek Özkök, 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2024 yılı itibari ile 412 yaşında olan başarılı oyuncu aslen İstanbulludur. 

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; aslına bakılırsa okuduğu bölüm ile seçtiği meslek çok bağımsız olsa da Özkök, Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Seramik bölümünde tamamlamıştır. Henüz üniversite yıllarındayken oyunculuğa olan merakından dolayı Gaye Sökmen ajans’a kaydolup birçok reklam filminde oynamıştır. TV ekranlarında yıldızı parlayan ünlü oyuncu aynı zamanda sunuculukta yapmıştır.


İpek Özkök Hayatı ve Biyografisi

Reklam filmlerinde yıldızı parlayan İpek Özkök, 2003 yılında modellik yapmaya başlamıştır. Ardından ise bir çok yapımcının dikkatini çeken Özkök reklam filmleri ardından ise oyunculuk ve sunuculuk yapmıştır.  Daha sonrasında Lig TV’de yayınlanan Derin Futbol adlı programı Hıncal Uluç ile birlikte sundu. Kanal 1’de yayınlanan Magazin 1 programı ve 2005 yılında ATV’ de yayınlanan A Magazin adlı programı sundu.

Başarılı oyuncu kariyerine 2008-2009 döneminde Kanal D’de yayınlanan Gece Gündüz adlı dizi ile devam ederken; Sarp Levendoğlu, Settar Tanrıöğen ve Aysun Kayacı ile birlikte rol almıştır. Ayrıca;2012-2014 yılları arasında  yayınlanan Huzur Sokağı dizisinde Hacer karakterini canlandırdı.

Özel hayatından bahsedecek olursak; 2014 yılında finans uzmanı Levent Algan ile nişanlanan İpek Özkök, 12 Eylül 2015 tarihinde evlendi. Bu evlilikten bir erkek bir de kız çocukları olmuştur.

Instagram’da İpek Özkök

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu