Teknoloji

İphone’da İndirme Hatasını Onarmanın En İyi 10 Yolu

İphone’da İndirme Hatasını Onarmanın En İyi 10 Yolu. İPhone’lar ve iPad’ler için indirmeler Play Store’dan değil her zaman App Store’dan yapılır. App Store çalışmayı durdurduğunda, birçok kullanıcı tarafından karşılaşılan ve indirme hatası beklerken karşılaşılan yaygın bir sorundur. Bazen indirme düğmesi çalışmaz ve indirme ilerlemez ve ilerleme hareket etmiyorsa, düzeltmek için belirli şeyler yapılabilir.

İphone’da İndirme Hatasını Onarmanın En İyi 10 Yolu

iPhone’unuzu iki şekilde yeniden başlatabilirsiniz, ya da güç düğmesini slayt kapama düğmesini görebildiğiniz sürece basılı tutabilirsiniz. Bunun dışında zor bir yeniden başlatma da yapılabilir. Önce ses açma düğmesini basılı tutun, ardından Apple logosunu görene kadar ses azaltma düğmesiyle aynı şeyi yapın. Ardından indirme hatasının çözülüp çözülmediğini kontrol edin.


İşletim Sistemini Güncelleme

Apple düzenli güncellemeleriyle popülerdir. Yeni özelliklere sahiptir ve ayrıca bazı güvenlik düzeltmelerini içerir ve hataları çözer veya düzeltir. Bir güncelleme gördüğünüzde hemen güncellemelisiniz. Önce ayarlara, ardından genel’e gidin ve ardından yazılım güncellemelerini kontrol edin. Otomatik güncellemeleri etkinleştirirseniz, bir sonraki güncelleme kullanılabilir olduğunda da bildirim alırsınız.


Yeniden Başlattıktan Sonra Tekrar Deneyin

İndirme sıkıştığında ve indirmeyi beklediğinizde indirmeyi iptal etmelisiniz. Ardından iPhone’unuzu yeniden başlatabilir ve tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz. İndirme işleminin çalışıp çalışmadığını görmek için bir süre bekleyin. Bir seferde bir tane indirmek ve aynı anda çok fazla oyun veya uygulama indirmemek daha iyidir. Ağ ayarlarının kontrol edilmesi: İlk olarak, ağ ayarlarınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. WiFi ağınız iyi çalışmıyorsa, mobil verilerinizi kullanmayı deneyin. İndirme işlemini WiFi üzerinden yapmadan önce WiFi hızınızı da kontrol edin. İndirme için uygun bir İnternet bağlantınız olmalıdır, aksi takdirde indirilmeyebilir. Telefonunuz uçak modunda olmamalı ve bunun için açık sinyali kullanmamalıdır.


Ağ Ayarlarının Kontrol Edilmesi

İlk olarak, ağ ayarlarınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. WiFi ağınız iyi çalışmıyorsa, mobil verilerinizi kullanmayı deneyin. İndirme işlemini WiFi üzerinden yapmadan önce WiFi hızınızı da kontrol edin. İndirme için uygun bir İnternet bağlantınız olmalıdır, aksi takdirde indirilmeyebilir. Telefonunuz uçak modunda olmamalı ve bunun için açık sinyali kullanmamalıdır.


Depolama Alanı Olup Olmadığını Kontrol Edin

iPhone genellikle çok fazla depolama alanından yoksundur ve ekstra depolama için genellikle yüksek miktarda ödeme yapmanız gerekir. Ancak genellikle oyunlar telefonunuzun sahip olmayabileceği çok fazla alan gerektiren büyük bir boyuttadır. Bunun için ayarları açmanız gerekir. Sonra Hakkında’da genel konuma gidin. Orada telefonunuzun oyunu indirmesi için ne kadar alan olduğunu görebilirsiniz. İPhone veya iPad’deki alanı artıramazsınız. Yapabileceğiniz en az şey, tüm resimlerin ve hepsinin yedeğini alıp ardından telefonunuzdan kaldırmanızdır. Telefonunuzda yer açtıktan sonra, öğeyi indirmek veya indirme sorununu çözmek için yeterli alan olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 iPhone NFC Özelliği Nasıl Kullanılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu