Bilgi Arşivi

İŞKUR İş Arayan Girişi: İŞKUR İş Arayan Girişi Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

İŞKUR İş Arayan Girişi: İŞKUR İş Arayan Girişi Nasıl Yapılır?. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) iş arayanlara vasıflarına uygun işler bulmak ve işverenlere de işlerine uygun çalışan bulmak için 1946 yılından beri faaliyetini sürdürmektedir. İş arayanların en çok merak ettiği İŞKUR İş arayan girişi nasıl yapılır? Sorularının yanıtlarına bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

İŞKUR İş Arayan Girişi Nasıl Yapılır?

İŞKUR’un sağladığı imkanlardan faydalanmak için ilk şart 14 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Bu taştı taşıyan Vatandaşlar internet üzerinden İŞKUR üyeliği oluşturarak sistemin sağladığı imkanlardan faydalanabilmektedir.

İŞKUR İş arayan girişi yapmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

1- İŞKUR iş arayan girişi yapmak için esube.iskur.gov.tr adresine gidip ‘iş arayan‘ menüsünde yer alan ‘giriş‘ butonuna tıklıyoruz. Giriş butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada ‘yeni üye‘ butonunu tıklıyoruz.


2- Açılan sayfada sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurun. Kurumsal üyelik sözleşmesi, Türkiye İş Kurumu Müdürlüğü KVKK aydınlatma metni ve açık rıza beyanını ‘okudum onaylıyorum’ seçeneğini tıklayarak diğer sayfaya geçiyoruz.

3- Sisteme e-Devlet üzerinden giriş yapmak istiyorsanız. T.C kimlik no ve e-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda sizden istenilen kişisel bilgilerinizi eksizsiz olarak doldurun. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra “üyeliği oluştur ve devam et” butona tıklayın. Daha sonra aşağıdaki adımları izleyerek iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

4- Sisteme giriş yaptıktan sonra aradığınız meslek, becerilerinizi, il ve ilçe bilgilerinizi yazarak ‘ara’ butonunu tıkladığınız mesleğinizle ilgili tüm iş ilanları listelenecektir. Ayrıca “bana uygun işler” bölümüne tıklayabilirsiniz. Tüm iş ilanlarına ulaşmak isterseniz “iş ilanları” butonuna tıklayınız.

Örneğin meslek kutusuna ‘Aşçı’ yazıp ‘ara’ butonunu tıkladığınızda açık ilanlar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.  Listelenen ilanlar arasından başvurmak istediğinizin üstüne tıklayabilirsiniz.


Başvurmak istediğini ilana tıkladığınızda firmanın istediği iş tanımı, nitelik ve beceriler ve öğrenim bilgileri gözden geçirerek siz uygun ise başvuruda bulunabilirsiniz.

Açmış olduğunuz iş ilanının size uygun olduğu taktirde  “başvur” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. .

İŞKUR İş Arayan Girişi İçin TIKLAYINIZ.


İlginizi Çekebilir 👇 

👉 İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı (İEP) Maaşları Ne Kadar?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu