Kamu Personel Alımları

İŞKUR üzerinden En Az Lise Mezunu 138 Hemşire Alınacak

İŞKUR bu kez de hemşire ilanları yayınlamaya başladı. Yeni yayınlanan İŞKUR ilanına göre Türkiye’nin bir çok ilinde toplamda 138 hemşire alımı yapılacağı duyuruldu.  İlanda hemşire alımı yapılacak iller başında İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli gelmektedir. Peki Hangi Şehirde Kaç Hemşire Alımı Yapılacak? Başvuru Şartlarını ve tüm ayrıntıları makalemizde bulabilirsiniz…

İŞKUR Üzerinden En Az Lise Mezunu 138 Hemşire Alınacak

Başvurmak isteyen hemşire adayları İŞKUR E-şube üzerinden Hemşire Alımı alım ilanlarına başvuru yapabilecekler. Başvuru şartları sağlayan adaylar İŞKUR e-şube üzerinden online olacak şekilde başvurularını yapabilirler. Yayımlanan ilana göre Türkiye genelinde bir çok şehirde hastane, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Estetik polikliniği, huzur evi, bakım evi vb. gibi yerlerde çalıştırılmak üzere toplamda 138 Hemşire alımı yapılacak. Genel olarak belirlenen şartlar sağlayan adaylar talep ettikleri şehirlerde ki Hemşire alımı ilanlarına başvuru yapabilecekler.


Hemşire Alımı Başvuruları Ne Zaman Ve Nasıl Yapılacak?

Kasım ayı içerisinde hemşire olarak görev yapmak isteyen adaylar, görev yapmak istedikleri kuruluşların hemşire alımı ilanların İŞKUR üzerinden başvurularını yapabilirler. Başvuru yapmak için İŞKUR E-şube üzerinden giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan İş Arayan bölümünde Açık İş İlanları menüsüne tıklayacaklar. Arama sayfasında meslek bölümüne “HEMŞİRE , işyeri türüne “ÖZEL” yazıp arattıktan sonra güncel iş ilanları yayınlanacak. Adaylar bu işlem sonrasında listelenen ilanlardan uygun olan ilana başvurabilecekler.


Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan istenen şartlar:

  • En az lise mezunu olması
  • TC vatandaşı olan
  • Hemşirelik mezunu olması
  • 18-45 yaş arasında olan
  • Vardiyalı çalışma saatlerine uyabilme  şartı aranmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu