Blog

İstediğinizi Gerçekleştirmenin 6 Yolu

İstediğinizi Gerçekleştirmenin 6 Yolu. ‘İstemek’ söz konusu olduğunda, istediğimizi elde etmek için hepimiz farklı şeylerden geçiyoruz. Kendinizi istediğiniz yere zorlayacak türden biri olun ya da etrafta oturup bir şeylerin olmasını beklediğiniz türden biri olun, yine de istersiniz ve bunu inkar edemezsiniz.

Aşağıda, hayatta istediğimiz şeyleri almak için gitme eğiliminde olduğumuz bazı farklı yollardan geçeceğim. Bunlardan bazıları iyi çalışan araçlar, diğerleri ise çok fazla değil. Hangilerini kullanıyorsunuz ve sizin için nasıl çalıştılar?

İstediğimizi Almak İçin Yaptığımız 6 Farklı Şey:

1. Sorma

Bir şey istemediğimizden daha fazla istediğimizde isteyeceğiz. Bu her zaman işe yaramasa da, çoğunlukla küçük şeylerle ilgili olarak yapılabilir. Biz çocuklar olarak bunu hep yaptık ama büyüdükçe sık sık yaptığımız bir şey değil.


2. Çalışma

İstediğimiz yeni şeylerle karşılaştığımızda ve onları elde etme araçlarımız olmadığında onlar için daha çok çalışıyoruz. Hayatta istediğimiz şeyleri başarmak için çalışıyoruz ve güzel şeylere sahip olmak ve olmak istediğimiz yerde olmak için yeterince çalıştığımızdan emin olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çok normal şartlar altında, çok çalışmadan, istediğiniz şeye sahip olmak mümkün değildir.


3. Bekleyen

Bununla birlikte, bazı insanlar yukarıda listelenenlere benzemez. Bazı insanlar oturup bir şeyler olmasını bekler. Onlar gerçekten istedikleri bir yere girmek için her şeyi yapmayı reddediyorlar. Hayatın sizin için olmasını ve sizi bulmanın mutluluğunu beklemek size hiçbir zaman iyi gelmeyecektir.


4. Bekleniyor

İşleri istediğimizde temel beklentilerimizden geliyor. Genel olarak ne bekliyoruz ve nasıl bekliyoruz? Eğer burada başlamazsak, gerçekten ilerleyemeyiz. Beklentilerimiz çok mu yüksek? Belki de ‘isteklerimiz’ gerçekçi değil?


5. Talep

Ne istediğimize bağlı olarak bazen talep etmek bir şeydir. Bu genellikle düzgün çalışmaz, ancak bu durumun meydana gelmediği anlamına gelmez. Başkalarından bir şeyler isteyen insanlar, onlar için işe yarayacağına inanırlarsa bu şeyleri talep edecektir. Gözdağı, birçok kişinin kullandığı ciddi bir taktiktir.


6. Paylaşma

Bir şeyleri başkalarıyla paylaştığımızda ‘ver ve al’ tarzı bir deneyime katılıyoruz ve bu da bir şey verdiğiniz anlamına geliyor ve diğer kişi de öyle.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu