Teknoloji

Kendi Sosyal Ağ Web Sitenizi Oluşturmak için 12 Açık Kaynak Yazılım

Kendi Sosyal Ağ Web Sitenizi Oluşturmak için 12 Açık Kaynak Yazılım. Sosyal ağ siteleri oluşturmak istiyorsanız, bazı açık kaynaklı yazılımlar vardır. Bu ücretsiz açık kaynaklı web uygulamaları Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi benzer sosyal medya siteleri oluşturmanıza yardımcı olur.

Kendi Sosyal Ağ Web Sitenizi Oluşturmak için 12 Açık Kaynak Yazılım

Sosyal medya, günlük olarak tüm World Wide Web’de en çok ziyaret edilen web siteleridir. Bir sosyal ağ hizmeti, sosyal ilişkiler kurmaya odaklanır. Öncelikle her kullanıcının bir temsilinden, sosyal bağlantılarından ve diğer çeşitli ek hizmetlerden oluşur. İnsanlar sosyal medyayı internet üzerinden etkileşim kurmak, fikir paylaşmak, tartışmak, paylaşılan endişeler ve daha fazlasını yapmak için kullanırlar.

1. BuddyPress

BuddyPress  , Automattic’in sahip olduğu açık kaynaklı bir sosyal ağ yazılım paketidir. Kendi kendine barındırılan ve WordPress destekli sosyal ağınızı başlatmak için ihtiyacınız olan her şey ”.

Topluluk tarafından desteklenen güçlü site oluşturmak için ek özelliklere sahip birçok ücretsiz ve premium BuddyPress teması ve diğer eklentiler vardır. Şirket ekibinizi / üye profilinizi kuruluşunuzda oluşturmak istiyorsanız BuddyPress sizin için en iyisidir.

WordPress + BuddyPress ile şirketiniz, ekibiniz ve kuruluşunuz için kendi kendine barındırılan bir sosyal ağ oluşturabilirsiniz.


2. Dolphin

Dolphin ,sosyal ağlar, tanışma siteleri ve web toplulukları oluşturmanıza olanak tanıyanbir CMS ( İçerik Yönetim Sistemi ) yazılımıdır. Görüntülü sohbet, kaydedici, video oynatıcı, forumlar, gruplar, etkinlikler, video mesajlaşma, e-postalar, dosya paylaşımı ve masaüstü ve mobil uygulamalar ile birlikte gelir.


3. Pligg

Pligg , on binlerce web sitesine güç veren bir sosyal medya CMS platformudur. Hostgator ve InMotion Hosting gibibazı popüler barındırma sağlayıcıları , Reddit gibi kendinden barındırılan bir yer imi sitesi oluşturabilmeniz için Pligg uygulaması sunar.

Kullanıcıların Digg, Reddit ve Mix gibi sitelere benzer içerik gönderdiği ve tanıttığı sosyal yayın ağları oluşturma konusunda uzmandır.


4. Jamroom

Jamroom   2019’daki en iyi açık kaynaklı sosyal ağ yazılımlarından biridir. Bu uygulama ile her türlü çevrimiçi sosyal ağ sitesi oluşturabilirsiniz. İndirmek için ücretsizdir, ancak ekibi desteklemek istiyorsanız yardımcı olmanız gerekir.


5. Elgg

Elgg güçlü bir açık kaynaklı sosyal ağ motorudur ve en popüler geliştirme platformlarından biridir. LAMP (Linux, Apache, MySQL ve PHP) platformunda çalışacak şekilde üretilmiştir. Bloglama, mikroblog, dosya paylaşımı, ağ oluşturma, gruplar ve daha birçok özellik sunar.


6. Jcow

Jcow , PHP ile kodlanmış bir sosyal ağ CMS’sidir . Bu açık kaynak Sosyal Ağlar ve çevrimiçi topluluklar oluşturmayı kolaylaştırır ve ilginç kılar. Jcow ile Facebook gibi bir web sitesi oluşturabilirsiniz.


7. b2evrim

b2evolution başka bir açık kaynaklı sosyal İçerik Yönetim Sistemi motorudur. Fotoğraf albümleri, topluluk forumları, çevrimiçi kılavuzlar ve sosyal ağ siteleri oluşturmak için b2evolution yazılımını kullanabilirsiniz.


8. Oxwall

Oxwall esnek ve kullanımı kolay PHP / MySQL topluluk yazılım platformudur. Oxwall’u aile web sitelerinden özel sosyal ağlara kadar çeşitli projeler için kullanabilirsiniz, böylece siteler kurumsal topluluk çözümleri oluşturabilirsiniz. Oxwal, sosyal bir topluluk kurmanız için en iyi çözümdür.


9. Etano

Etano , bir sosyal ağ oluşturmanızı sağlayan açık kaynaklı bir PHP Scriptidir . Bir arkadaşlık sitesi veya ortak çalışma siteleri kurmak istiyorsanız, Etano sizin için iyidir. Birkaç benzersiz özelliği yoktur, ancak küçük bir sosyal ağ projesi için uygun olabilir.


10. Anahita

Anahita  başka bir sosyal ağ platformudur. Bu çerçeve öncelikle bilgi paylaşım uygulamaları ve hizmetleri oluşturmak için kullanılır.


11. Hotaru CMS

Hotaru CMS , kendi web sitelerinizi oluşturmak için kullanılan açık kaynaklı bir PHP platformudur. Esnek eklentiler ve temalar ile istediğiniz herhangi bir web sitesini yapabilirsiniz. Hotaru’nun en yaygın kullanımı sosyal yer imi.


12. LiveStreet CMS

LiveStreet CMS , sosyal ağlar ve ekip blogları oluşturmanıza izin veren eski açık sos yazılımlarından biridir. Birçok uzantı ve çok dilli çeviri sunar.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu