Bilgi Arşivi

Kızılay Esen Kart Nedir, Nerelerde Kullanılır? Kızılay Esen Kart Başvurusu

Kızılay Esen Kart Nedir, Nerelerde Kullanılır? Kızılay Esen Kart Başvurusu. Ülkemizde yaşanan deprem sonrasında Kızılay tarafından depremzedelere dağıtılan Kızılay Esen Kart Nereden Alınır? Kızılay Esen Kart Kaç TL, Limiti Ne Kadar? Gelin birlikte Kızılay Esen Kart Nasıl Alınır? ve tüm merak edilen soruların cevaplarını öğrenelim…

Kızılay Esen Kart Nedir?

6 şubatta Kahramanmaraş ilinde meydana gelen büyük deprem sonrasında yaraların sarılması için depremden etkilenenlerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Kızılay tarafından Esen Kart dağıtılmaya başlandı. Hal böyle olunca Kızılay Esen Kart Nedir Nerelerde Kullanılır? merak edilmeye başlandı. Kızılay resmi web sitesinde yapılan açıklamaya göre; Yapılan tespitler sonucunda belirlenen afetzedelere temel ihtiyaçlarını kendi tercihleri doğrultusunda karşılamaları amacıyla ulaştırılan Kızılay Esen Kartlara bağışçıların katkılarıyla 1500 lira yükleniyor.


Kızılay Esen Kart Nereden Alınır?

Kızılay tarafından depremden etkilenen afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Türk Kızılay, sosyal yardım planı kapsamındaki faaliyetlerini de sürdürüyor. Bu kapsamda hazırlanan ve 1500 lira yüklenecek Kızılay Esen Kartlar da afetzedelere ulaştırılıyor. Herhangi bir başvuru olmaksızın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Kızılay veri tabanından belirlenen aileler, kartı teslim alacağı nokta ve zaman dilimi konusunda kısa mesaj yoluyla bilgilendiriliyor.

Kartlarını teslim alan afetzede aileler, yapılacak yüklemenin ardından Kızılay Esen Kart ile alışverişlerini istediği yerden yapabiliyor veya nakit olarak kullanabiliyor. Ayrıca bu kart ile afet bölgesindeki esnaflardan alışveriş yapılması sağlanarak yerel ekonomiye katkı sağlanması da amaçlanıyor. Kızılay Esen Kart projesinin, ilerleyen dönemde ise Türkiye’nin tamamında uygulamaya geçirilmesi hedefleniyor.


Kızılay Esen Kart Kaç TL, Limiti Ne Kadar?

Depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılaması için Türk Kızılay tarafından belirlenen depremzedeler için Esen Kart dağılmakta. Kızılay Esen Kart 1500 TL limitlidir. Yapılacak olan yükleme sonrasında depremzedeler ister nakit isterse depremzede esnaflarından alışveriş yaparken kullanabilecekler.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Kızılay Başkan Yardımcısı Furkan Özdemir Kimdir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu